Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

harriermd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez harriermd

  1. Przecież specjalnie nie podaję nazw sklepów i nazw produktów. Płyty g-w ma kilku producentów i wszystkie są dobre. Temat suchego jastrychu, który poruszyłem, wprowadził na forum wiele przydatnych informacji. Mam takie płyty w domu i uważam, ze powinno się o nich więcej mówić, bo są dobrą alternatywą dla zwykłych płyt gipsowo-kartonowych. Tak więc odpowiadając na twój atak: Udzielam się w tematach, w których mam trochę doświadczenia. Cieszę się jednak, że tak wnikliwie śledzisz moje posty Ja przeczytałem kilka Twoich o wentylacji, więc chyba jesteśmy kwita
  2. Powyższe dane podałem odnośnie wyliczeń, które robił Akusta. Na stronie Mrówki znalazłem artykuł dotyczący elementów jastrychowych. Podane przeze mnie parametry suchego jastrychu znajdują się w drugim akapicie tekstu: http://www.mrowkaprudnik.pl/temat-miesiaca/612/rozwiazenie_ktoremu_mozesz_zaufac_-_elementy_jastrychowe_fermacell Myślę , że bez obaw można suchy jastrych układać pod ciężkie domowe sprzęty takie jak akwaria.
  3. Czy problem z akustyką w Twojej sali został już rozwiązany?
  4. Stary temat ale zgadzam się z twoimi argumentami w zupełności. Odpowiadając na ten post liczę, że trafię na pierwsze miejsce wśród archeologów forum
  5. Twój link nie działa. Znasz może jakąś ciekawą stronę z poradami dotyczącymi montażu płyt gipsowo-włóknowych? Czy pracowałeś może z płytami z frezowaną krawędzią TB? Rozważam takie rozwiązanie i zastanawia się jak płyty te sprawdzają w praktyce.
  6. I jak wyszedł twój sufit? Podeślij zdjęcia jeżeli już skończyłeś
  7. Zamiast płyt GK lepiej jest, w twoim przypadku, zastosować płyty gpsowo-włóknowe. To mocniejsze i trwalsze rozwiązanie. Płyty g-w mają też lepszą izolacyjność akustyczną.
  8. Cieplejszy i zdecydowanie wytrzymalszy jest suchy jastrych, który wykonuje się z płyt gipsowo-włóknowych. Gotowe elementy jastrychowe są również wygodniejsze w układaniu. Suchy jastrych możesz kupić w każdej interesującej cię postaci: z izolacją cieplną, z izolacją ogniochronną, z izolacją przeciwwodną oraz z płytą pilśniową zwiększającą izolacją akustyczną. Elementy podłogowe wyposażone są też w odpowiednie zakładki, które pomagają przy ich układaniu. Sporo znajdziesz na temat montażu w necie i na YT. Moim zdaniem nie warto bawić się w podłogę z OSB.
  9. Suchy jastrych jednak ma więcej zalet niż tradycyjna wylewka. Gotowe elementy podłogowe zapewniają izolację termiczną i akustyczną. W przypadku suchego jastrychu wykonanego z płyt gipsowo-włóknowych masz również gwarancję odporności na wilgoć i ogień.
  10. Bardzo interesujący wpis
  11. udało Ci się zrobić tę wiatę? Podeślij zdjęcia, bo właśnie szukam inspiracji na forum
  12. Czy masz już zrobiona wiatę (zadaszenie) nad samochodem? jeżeli tak to podeślij zdjęcia, bo sam zastanawiam się nad taką konstrukcją
  13. Lepszym wyborem wydaje się być płyta płyta gipsowo-włóknowa fermacell. Wszystkie firmy wznoszące domy drewniane korzystają z tych płyt. Fermacell specjalizuje się w płytach do ścian zewnętrznych i wewnętrznych.
  14. Na strop drewniany zdecydowanie najlepiej położyć podłogę z gotowego jastrychu. Pomiędzy belki stosujesz podsypkę wyrównującą (z granulatu mineralnego), a na tym układasz elementy jastrychowe fermacell. Gotowy jastrych jest dosyć lekki, co jest ważne przy stropach drewnianych, których nie powinno się specjalnie obciążać. W dodatku elementy jastrychowe wykonane są z płyt gipsowo-włóknowyh, które są naturalnie odporne na wilgoć, więc do łazienki są idealne.
  15. Polecam zdecydowanie suchy jastrych wykonany z płyt gipsowo-włóknowych. Bez problemu można go stosować z ogrzewaniem podłogowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...