Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ololek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    547
  • Rejestracja

O ololek

  • Urodziny 14.08.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sosnowe Bagno
  • Kod pocztowy
    16-130
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

ololek's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

48

Reputacja

  1. A jaką masz odległość między legarami , jaki przekrój legara? Jakie planujesz obciążenie podłogi?
  2. Nie masz czasem w zasobniku CWU gniazda 1" albo 5/4" zaślepionego korkiem? W te gniazdo mógłbyś wkręcić grzałkę 3kw za kilkadziesiąt złotych z termostatem.
  3. Nawet jak wydam 1 czy 2 wypłaty w roku na ogrzewanie to ok. Ale nie każdego stać na rosnące opłaty. Co z tego że będzie dotacja na wymiany jak emeryt nie będzie miał z czego płacić za prąd. Biopaliwa powinny być tanie.
  4. URE niby zatwierdziło takie taryfy na drugą połowę 2024 i mają obowiązywać w 2025. https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/12029,Prezes-Urzedu-Regulacji-Energetyki-zatwierdzil-taryfy-na-sprzedaz-energii-elektr.html
  5. Strzała będzie bo nawet jak sprężarka nie pracuje to pompa obiegowa przelewa wodę w trybie grzania aby mieć aktualny odczyt temp powrotu.
  6. Oferta z firmy z różowym logo. Gwarancja jest co do ceny pradu. Dystrybucja to już inna sprawa. Należy wyrazić zgody marketingowe na różne kanały. Opłata stała 35zł. Może OZE spowoduje gwałtowny spadek cen albo ta taryfa dynamiczna sprawi że ceny poza szczytem będą groszowe? Średnio w ostatnich kilku miesiącach zużywamy z rodziną 400-450kwh prądu miesięcznie na dom. Teraz zaczyna się zima. A w ofercie prąd jest w G11 za 0,7368 dystrybucja jest za 0.3627zl/kWh.
  7. 45 na cwu to już gorąca woda. Jak mieszasz z zimną w kranie to chyba nie ma sensu tyle grzać? Ile ciepłej wody bierzecie? Prysznic czy kąpiel codziennie? Ile osób w rodzinie? Poza tym te wartości ze smartclouda są przybliżone i raczej zaniżone.
  8. Mam tynki gipsowe zrobione w kwietniu 2022 na szczytach na nieogrzewanym strychu już 2 lata. Nic im się nie stało a zimą było czasem poniżej -10 kilkanaście dni w roku. Jeżeli tynki robiłeś na wiosnę 2024 to są suche i nie ma co się bać. To samo z gipsowa wylewką. Szkoda kasy na prąd do ogrzewania. Tym ogrzewaniem możesz sobie narobić kłopotu - przykładowo braknie prądu, będzie mróz, rozwali ci rurkę i woda niekontrolowanie poleje się po wylewkach. To dopiero będzie zniszczenie od wody. Ale ty na szczęście nie masz wody
  9. Są dotacje czasem w gminach na retencjonowanie wody. W wojewódzkim funduszu ochrony środowiska może być dotacja na biooczyszczalnie. Np max 50% kosztu ale nie więcej niż 8000 zł.
  10. Wystosuj pismo do URE. Czy na drodze tego odcinka 200m są inne działki budowlane albo w MPZP teren jest kwalifikowany jako zabudowa mieszkaniowa albo pod działalność gospodarczą? Poza tym masz prawo nawet zbudować dom bez instalacji - jaki chcesz zgodnie z projektem a brak przyłącza nie może ci tego uniemożliwić więc off-grid jest ok.
  11. Wykonano u mnie również kostkę brukową. 60m2. Robocizna 7600zl. Kostka bruk wena ghotic 5.5palety Palisady Obrzeża trawnikowe Do tego tluczeń, kliniec, podsypka, piasek, beton, wypożyczanie zagęszczarki. Za te materiały 9400zl. Czyli w sumie 17000 za 60m2 co daje 283zl/m2.
  12. No będę miał 2500zl zwrotu z gminy. Do tego liczyłem na moją wodę ale nagle zamknęli program bo niby kasa się skończyła. U mnie kubik wody kosztuje 7.8zl Studnie głębinową również mam i nią też używamy dosyć bo podlewamy warzywniak. Wodę deszczową będę używał do spłukiwania WC, do celów mycia auta podlewania. Nawet do prania jak oczyszczę zbiornik po montażu. Liczył się aspekt eko bo ciągle się mówi o brakach wody w Polsce podczas upałów, suszy hydrologicznej, braku retencjonowania wody.
  13. Do rury wlotowej co wchodzi do zbiornika dajesz trójnik który potem odprowadza nadmiar wody.
  14. Trzeba wypróbować . Jak długo się siedzi przy wentu to czuję się dyskomfort szumu i uderzenia powietrza jak blisko. Im mniejszej średnicy tym gorzej. Metalowych łopat w wentylku unikać bo generują więcej hałasu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...