Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

macki12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez macki12

  1. mam na zbyciu wężownice z demontażu, jedną do CWU z kwasówki, druga miedziana używana do solarów
  2. oczywiście jest funkcja wygrzewania: Okres trwania procedury 21 dni; 2 godziny ogrzewania na dobę pierwszego dnia, każdy następny dzień dodatkowo 1 godzinę dłuższe ogrzewanie. W czasie trwania procedury wartość temperatury podłogi lub pomieszczenia (w zależności od aktywowanej konfiguracji czujników) jest ograniczona do wartości +20oC.
  3. do tego pilot STX. sprawdza się znakomicie.
  4. zamontowałem kilkanaście tych sterowników puki co żadnych problemów.
  5. kompletnie nie rozumiem co napisałeś. skoro autor wątku che sterować częścią oświetlenia, wentylatorami z centrali, a ma taką możliwość to ok. dlaczego to nie ma sensu? gdyby zrobił to na KNX to byłoby z sensem?
  6. witam, popełniłem w swoim domu coś podobnego co planuje magic_zen. nie jest to strasznie skomplikowane, jest jak najbardziej przejrzyste i do odtworzenia. dendrytus, co z tego że pochłonie to tyle a tyle wyjść. mają zostać niewykorzystane wtedy będzie lepiej???? oprócz funkcji które planuje magic_zen, czyli sterowanie wentylatorami, oświetleniem, cyrkulacją można zrobić multum innych funkcji. na integrze będzie łatwiej, ale na poczciwej 64 też da radę.
  7. witam, wystarczy od telefonu. napisz na prv
  8. witam, narysowane na szybko. transformator dowolny, przekaźnik również ważne aby cewka przekaźnika była na to samo napięcie co na wyjściu z transformatora.
  9. uważam iż ważną sprawą jest znać zapotrzebowanie na energię cieplną budynku. przewymiarować kocioł czy to gazowy, czy też inny jest łatwo, ale po co. Ja osobiście tez jestem za nie podłączaniem gazu projekt instalacja itp. to wszystko kosztuje, a przy tym ponosimy opłaty stałe. bufor jak najbardziej, paląc np. kominkiem czy innym kotłem nie musimy bać się przegrzania instalacji, nadwyżki idą w bufor. grzałki w bufor i II taryfa to rozwiązanie najtańsze inwestycyjnie. solary czy to rurowe czy płaskie; fotowoltaika to już większa inwestycja.
  10. powtórzę jeszcze raz zachwalanie jednego tylko sys. bez mówienia o jego wadach kosztach itp. jest zwykłym oszustwem, naciąganiem klienta. koniec kopka. Dodatkowo Twoje osobiste wycieczki świadczą tylko o Tobie. Dino777 oczekuje porady, czy taki system jaki napisał zakładając wątek będzie odpowiedni, oczekuje w zamian rzetelnej zgodnej z wiedzą i doświadczeniem innych odpowiedzi. Od Ciebie dowie się tylko tego że fotowoltaika jest najlepsza w świecie i okolicach i nic więcej. Jeżeli się zdecyduje i napotka na dodatkowe koszty serwisu to będzie rozczarowany bądź wk*****iony gdyż BrodowskiG pisał że panele fotowoltaiczne to lodzio miodzo iżadnych kosztów nie przynosi tylko same zyski.
  11. zgadzam się z Tobą, trzeba tylko wszystko dobrze poukładać / dopracować tak aby ustrzec się przed awariami. mały UPS na zasilaniu solarów oraz innych paru ważnych odbiorników w domu nie zaszkodzi.
  12. a ponoć to ja udaję inteligenta,,,
  13. nie chodzi mi o udawanie kogokolwiek, pomijanie wad danego systemu a mówienie tylko o jego zaletach jest delikatnie mówiąc nieeleganckie. każdy system grzewczy takowe posiada, czy to się komuś podoba czy nie.
  14. teraz już mi się rozjaśnia. Wiem czemu tak bronisz paneli.
  15. taak, mamy w ofercie solary i chętnie ja Pani/ Panu zamontujemy, ale w zasadzie to wielkie g***wno i się nie opłaca, w zasadzie to wcale nie wiem dlaczego mamy je w ofercie. niech Pan/Pani idzie do konkurencji oni mają co innego lepszego nie psuje się w ogóle super jest.
  16. oczywiście,że jest pompa glikol rurki itp. przy ogniwach masz przewody ( i to nie takie od przedłużacza) akumulator (który za tani nie jest a po paru latach tez trzeba go wymienić) wspomniany termostat styczniki itp. każdy wybierze co uzna za słuszne, ale nie jest tak, że jeden system to koszty i udręka, a z drugiego czerpiemy tylko korzyści i nie wymaga żadnego serwisu.
  17. masz? używasz? mam dokładnie inne doświadczenia dot. solarów. nawet w pochmurny dzień dolary pracują. w zimie gdy na zewnątrz jest -10 również. nie są to wtedy wielkie uzyski, ale woda zawsze jest cieplejsza. dokładnie odwrotnie mam doświadczenia dot. fotowoltaiki, zwłaszcza w układzie z aku oraz inwerterem, gdyż sprawność ładowania oraz rozładowania aku są kiepskie, oraz inwerter pożera prąd (i to całkiem sporo) niezależnie od tego czy pobieramy energię elektryczną czy nie. co do reszty bufor jak najbardziej, koniecznie dobrze ocieplony.
  18. przy okazji straty przesyłowe to nie jedyne straty. wykres z pracy mojego zestawu ( kolektory płaskie watt, zbiornik 300l + 120 zasobnik w kotle gazowym- na wykresie zbiornik2)
  19. witam, u mnie jest podobnie ale w warunkach zimowych. temp przy wężownicy od strony zasilania jest niższa nawet do 6 stopni od tej na kolektorze, odcinek rury na zewnątrz to ok 12 metrów.
  20. czyli przy twardej wodzie w rurkach miedzianych nie wytrąci się kamień kotłowy? a w stalowych tak???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...