Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Whatlogin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Whatlogin

  1. Hej wszystkim, Czy znacie może jakieś czujniki, które tworzą sieć i gadają ze sobą bez wifi? Albo jakiś system ze zdalną syreną? Mam poddasze, na którym chciałem zamontować dwa czujniki i np. trzeci piętro niżej. Wykrycie dymu uruchamiały by wszystkie trzy. Kiedyś takie widziałem - ale teraz świat zalało zigibee, tuya i inne smart rozwiązania. Zwykły czujnik odpada, bo równie dobrze mogę siedzieć tam i patrzeć czy nie płonie i wąchać czy nie dymi syreny przez ten strop nie usłyszę. Garaż w sumie to samo. Przy okazji, czy te przez wifi wymagają połączenia z internetem, czy może działają w sieci lokalnej? Pozdrawiam!
  2. A to jeszcze dopiszę dla innych. Do mojego B1HC podłączyłem ostatecznie Netatmo Modulating Thermostat na szynie Open Therm i elegancko wszystko działa.....poza sterowaniem CWU - no ale tutaj chyba żaden sterownik nie chce działać. Ponoć pracują nad patchem ale pewnie to producent kotła ogranicza działanie. Poza tym, to Netatmo fajnie działa, ale jeszcze testuje. Z urządzenia mogę sterować temperaturą, histerezą i krzywą grzewczą. Dodatkowo mogę to sparować z stacją pogodową lub pobierać pogodę z netu (zbierają dane z stacji pogodowych) przez co krzywa grzewcza może być modyfikowana przez termostat. Całkiem fajne urządzonko - koszt to niemal 1K zł, no ale mam nadzieję, że to jednorazowy wydatek i umożliwia rozbudowę (np. zawory w pokojach dzieci reagujące na otwarte okno). Pozdrawiam!
  3. Hej, Przyszedłem zamknąć wątek koniec końców, jak popytałem producentów regulatorów - to w sumie lipa. Zostawiam dla innych, którzy będą szukać WQ610RT nie współpracuje z bramką UGE600, ani nie umożliwia sterowania CWU. Ogólnie fajnie było poczytać i poznać temat, ale kończy się standardowo - marketing wyprzedza realne możliwości. W standardzie OpenTherm słowo Open jest eufemizmem. Kupie sobie na zimę jakiś on/off za dwie stówy i zapomnę o temacie. Dzięki i miłego!
  4. Dzięki. Dlatego pytam to tu to tam. Jest to mimo wszystko na tyle nowe, że bez testów trudno być pewnym. Szkoda, że z Viessmanna nie mogę nic wykombinować. (pokojowy przenośny czujnik zasilany bateryjnie ze sterowaniem manualnym + odbiornik przy kotle + bramka internetowa). Chyba, że da się spiąć OT2 z regulatorem pokojowym, który ma pełne sterowanie i termometr? Nie wiem, bardzo ciężko tutaj cokolwiek poczytać laikowi.
  5. Dzięki. W teorii OT ma bardzo duże możliwości i powinien być bardziej ekonomiczny - dochodzi modulacja temperatury (mniej taktów) oraz sterowanie CWU. Komunikacja jest dwukierunkowa, zamiast zwykłego on/off do osiągnięcia zadanej temperatury. Jak praktyka - jeszcze nie wiem, natomiast są sytuacje, w których kocioł jest OT ale producent ogranicza jego możliwości tylko do swoich urządzeń (szyfrowanie) - wtedy faktycznie robi się z tego termometr. To już zapytam producenta regulatora. Producent kotła nie ma satysfakcjonującego rozwiązania albo nie potrafi mi go przedstawić Myślę, że OT jest fajne, tylko mało znane i rozpoznane, a wpisuje się w Smart trendy (np. google nest) i na pewno będzie rozwijane. Mój instalator nie miał w ogóle z żadnych doświadczeń z OT - a nie mam wątpliwości, że jest dobrym fachowcem. Nie wchodzi w zabawki i chętnie zobaczy co ja wykombinuję Pozdrawiam!
  6. Dobry wieczór, Widzę starcie, ale coś się dowiedziałem. Dla innych pozostawiam, na co się zdecyduję Mogę spokojnie zacząć od może nie najtańszego ale przyszłościowego regulatora WQ610RT, który mogę sobie później rozwinąć o bramkę UGE600 i dodać głowice do niektórych pomieszczeń itp. Dziwne trochę to jest, że tak mało jest regulatorów OT. Pewnie przeczekam lato, bo w sumie nie ma co regulować do października. Może jeszcze rynek czymś zaskoczy. Pozdrawiam!
  7. Hej, Dzięki za zainteresowanie tematem. Oczywiście Vitodens przez V W sumie to znalazłem idealne rozwiązanie jakiego szukam, tyle, że musiałbym razem z kotłem kupić, ponieważ nie wiem czy Feroli Connect jest kompatybilny z Vito. Zalety - regulator pokojowy jest na baterie (mobilny), centralka wifi jest w odbiorniku (dlatego nadajnik może być na baterie) oraz jest OT. No ale nigdzie nie znalazłem informacji na ile OT jest standardowe i czy obsłuży mojego Vito. Może chodzi o komfort braku potrzeby ustawiania. Regulacja na grzejnikach + czujnik pogodowy i zapomnieć. Ale ogólnie dzięki mistalova to oznacza, że tak też można Ja od miesiąca nie czuję komfortu szukając rozwiązania. No ale planowania CWU nie załatwię w ten sposób - ale sezon mogę potestować. Dzięki. Ten regulator wg instrukcji nie jest bezprzewodowy i nie posiada opcji wifi/lan - czyli z trzech oczekiwań zostają dwa. A przy okazji - co oznacza naklejka na obudowie kotła "Connect me" - bo jeżeli connect me jeżeli kupię elementy za ponad 1K - to równie dobrze każdy kaloryfer mógłby mieć taką naklejkę Z Viessmana działaby mi OT2 + bezprzewodowy czujnik pokojowy (zapomniałem nazwy) no ale on chyba nie jest półkowy tylko naścienny. Koszt 1300-1500zł.
  8. Dobry wieczór, Mam solidny problem i im dalej w las poszerzam wiedzę - tym jest mi trudniej dokonać wyboru sterowania kotłem Kontekst: dwie kondygnacje, 6 pokoi, dwie łazienki, kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem. Kiedyś korzystałem z regulatora pokojowego i wędrował on sobie po domu zależnie kto był komu było zimno i wszystko sobie tam ustawiałem (dzień, noc, tygodniówka). Teraz mam nową instalację z wymienionym kotłem i na razie steruję na nim bezpośrednio bo nie umiem wybrać regulatora. Oczekiwania: - Open Therm (modulowanie grzania oraz regulacja CWU) - bezprzewodowy pokojowy, półkowy, bateryjny, bez zasilacza - Wifi/Lan - nie jest to niezbędne, jeżeli już to bardziej do ustawień, statystyk Cokolwiek znajdę - to pozbawione jest jednego z tych parametrów. Elektrobock B52 WIFI - ale skubaniec ma wszystko w nadajniku i musi być zasilany z gniazdka. Salus RT310i - spoko nie ma OT Zestaw OT2 Vitotrol - z telefonu owszem, ale nie ma pokojowego regulatora a czujnik temperatury ma na kablu Koniec końców chyba oleję wifi/lan i wezmę prostego Salusa RT520RF za grosze. Dziwi mnie w ogóle mała ilość sterowników na OT. Jeszcze jedno pytanie - a może olać pokojówkę i zainstalować pogodowy czujnik? Może nawet w ogóle olać regulator? Kocioł chyba ma jakieś ustawienia. Pozdrawiam,
  9. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Jest to dom jednorodzinny, z którego wydzielone zostały dwa odrębne mieszkania. Czy w rozumieniu prawa jest to dom wielorodzinny? Pozdrawiam
  10. Cześć, Mam taki problem. Kupuję dom, a raczej jego wydzieloną część. Wszystkie dokumenty do zakupu przedłożyłem, bank wydaje decyzje, notariusz i gitara. Jedna rzecz mnie jednak nurtuje. Dom znam, właścicieli znam (mieszkam już tam wiele lat), natomiast zastanawia mnie dokumentacja techniczna. Właściciel mówi, że owszem, coś takiego powinno być, ale ktoś w rodzinie jest budowlańcem, kominiarzem, elektrykiem i w ogóle i się tym zajmuje. Trochę mnie to niepokoi. O dokumentacji przy zakupie, budowie domu i pozwoleniach poczytałem. O obowiązkowych przeglądach też. Brak mi jednak informacji na temat sposobu ich gromadzenia. Czy możecie mi wskazać/podać informacje dotyczące takiej dokumentacji? Czy istnieje jakaś księga przeglądów (jak w samochodzie) gdzie odbija się przeglądy? Które przeglądy są obowiązkowe? Przychodzi inspekcja budowlana - co muszę im pokazać? Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...