Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MeArek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    146
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MeArek

  1. Super. Jak patrzę to zdaje mi się ,że ja nic nie robię. Jeżeli to nie tajemnica to napisz coś o schodach numer 4. Jak możesz wymiary otworu w stropie, wysokość,długość,wymiary stopni oraz ilość. Będę niedługo musiał się z tym zmierzyć a nie wiem jak to ugryźć. Wasze bardzo mi się podobają. Wydają się takie lekkie. pozdrawiam
  2. Tak to moje wypociny. Ale mam jeszcze dużo do zrobienia a po wypadku nie jestem już tak sprawny jak wcześniej. Na moje oko przy montarzu multi jest mniej roboty i pewnie o to chodzi lub nie ma doświadczenia z kanałówką. Poczekam na wycenę gree .
  3. Więc tak. Jeżeli chodzi o kanałówkę:"Można ale brak osobnego sterowania pomieszczeń. Słaba wydajność. Brak gwarancji zadowolenia z komfortu. Cena około 9k". Takie uwagi pana po rozmowie telefonicznej. Czekam jeszcze na wycenę gree.
  4. Tak wiem ale będą chodzić 2 agregaty także marna oszczędność. Nie lepiej multisplit 2 jednostki wewnętrzne?
  5. Mam przepust w stropie do górnego rozdzielacza. Poddasze surowe jeszcze. Ogólnie cały dół sufity podwieszane. Jedna sypialnie na dole jest największym problemem bo jest wykończona na tip top. Strop monolit.
  6. Na stronie ciepło właściwe wychodzi 4,1 kW maksymalna moc grzewcza aby osiągnąć 22 stopnie przy -20 średniej dobowej. 2kW przeciętna moc grzewcza przy średniej dobowej +1,5 stopnia. 98kWh/m2*rok.
  7. Jaka moc według ciebie? Myślałem jeszcze o 2 jednostkach. Tylko ,że wtedy do sypialni musiałyby być otwarte drzwi.
  8. To i ja się dołączę z pytaniem. Domek około 90 m2 pow. użyttkowej. Parter : pokój z otwartą kuchnią około 26m2 , sypialnia dół 12m2 reszta to pralnia, łazienka i wiatrołap. Całość dół 51m2 plus poddasze 2 pokoje: 15m2 ,18m2 i łazienka 6m2. W sumie do ogrzania około 80m2 do ogrzania. Planowane ogrzewanie elektryczne. Później stanęło na kominku hybrydowym na drewno i pelet z dgp. Postanowiłem porównać jakby to wyszło ogrzewając nadmuchowo. I tak po wizycie instalatora wstępna wycena na multisplity to: 1. System LG moc grzania jedn.zewn. 8,4 kW jednostki wewn: 3x3,2kW i 1x3,8kW cena z montarzem 16300brutto 2. System Midea jedn. zewn. 8,8kW wewn: 3x2,9kW i 1x3,8kW cena 13700 brutto. Nie wiem czy instalator nie przesadził z ilością i mocą jednostek przez co cena wyszła spora? Wychodzi na to ,że taniej będzie jednak kominek hybrydowy który wymaga jednak minimalnej obsługi.
  9. Cześć. Kominy możesz później tylko otwór w stropie wymaga precyzji żebyś później "trafił" kominem. Ja to miałem tak: strop z otworem, trochę komina, więźba, ściany szczytowe i komin do końca. Mam lęk wysokości a murując komin z cegły miałem w ten sposób jakieś oparcie czy podparcie. I to była ostatnia praca samorobna na wysokości.
  10. Może prostokątne kanały te mniejsze to 50x150. Np. Darco.
  11. W końcu chwila czasu żeby coś napisać o budowie. Przez te 2 miesiące działo się naprawdę sporo. Domek otrzymał pokrycie docelowe i nareszcie przestało kapać przez dziurki po wyskakujących gwoździach:D Maleństwo zostało też ocieplone i pokryte 2 razy klejem. Ze względu na moje fobie wysokościowe od razu zaopatrzyliśmy domek w podbitkę. W ten sposób zakończyliśmy temat na wysokości i na zewnątrz. Zostało zamontowane szambo. Zakupiłem też i zamontowałem zestaw hydroforowy z pompą głębinową. Położyłem płytki na ścianach w pralni żeby przypomnieć sobie jak to się robi. Obecnie rozprowadzam wodę po domu. Trochę nurtuje mnie temat schodów i tarasu. Jak pomyślę ile jeszcze jest do zrobienia to słabo mi się robi . Dodaje parę fotek (niekoniecznie chronologicznie) z ostatnich dwóch miesięcy: Życzę wszystkim wytrwałości na "polu walki".
  12. A ja to bym słabej zaprawy użył i nie kombinował. Komin buja się każdy jak ma odpowiednią wysokość.
  13. Dlatego ,że nie byłem do końca zdecydowany na rodzaj paleniska. Komin z cegły był też tańszy i pozwolił zdobyć nowe doświadczenia murarskie . Ostatecznie jednak otrzyma prawdopodobnie wkład ze stali ponieważ zdecydowaliśmy się na kominek hybrydowy na drewno i pellet. Pozwoli nam to uniknąć kotłowni i ogrzewania prądem. A jeżeli chodzi o budowę to mamy już: - podłogę oczywiście bez płytek i paneli ale nie trzeba przekraczać okrakiem progu. -Instalację elektryczną całą na dole -połowę wysokości ścianek działowych na poddaszu W maju wreszcie pokrycie docelowe dachu Ocieplenie też zrobi firma. Raz ,że znajomy jest właścicielem firmy i zrobi to naprawdę tanio a dwa : ja się nie nadaje do pracy na wysokościach. pozdrawiam
  14. I właśnie przez takie podejście urzędasy olewają ludzi bo kto jak kto ale urzędnik ma czas.
  15. Sebcio nie zrozumiałeś mnie. Moja działka jest rolno-budowlana. Sąsiada też. Budowę rozpocząłem kilka lat po nabyciu działki i nie płacę podatku od samego początku (zakupu działki) . Sąsiad płaci. Ja to już nawet olałem ale kilku znajomych kupiło ostatnio podobne działki i płacą. Każdy coś tam płaci. Tak samo jak sąsiad z taką samą klasą ziemi. Urząd się upomni po odbiorze to wiem ale mógłby się upomnieć z odsetkami. Na potwierdzenie bałaganu w tymże urzędzie powiem ,że rozmawiałem z moim sąsiadem. Powiedział mi ,że jak poszedł zapłacić w tamtym roku to pani poinformowała go ,że ktoś już zapłacił. Zdziwił się ale pomyślał,że może brat lub ktoś z rodziny był akurat i zapłacił przy okazji. Za jakiś czas dostał wezwanie do zapłaty z odsetkami...
  16. To samo mam z podatkiem. Mój sąsiad płaci a ja nie. Działka sąsiada używana na razie rekreacyjnie tak jak moja na początku. Jak byłem w urzędzie pytać czemu, to pani powiedziała ,że ziemia v klasy. A jak mówię ,że sąsiad ma taką samą to głupio się uśmiecha i mówi: jak geodeta odbierze dom to będzie pan płacił. Nie do ogarnięcia.
  17. Zobacz u mnie Aiki opisał jak to zrobić.
  18. Zdrowie wraca po kilkumiesięcznej przerwie. Czas zacząć myśleć o nowym sezonie budowlanym. Największą rozterkę sprawia mi ogrzewanie. Może coś doradzicie? Jeszcze mam pole manewru przed wylaniem podłóg i celowym pokryciem dachu. Zaznaczam ,że domek nasz będzie przez kilka lat wykorzystywany zimą weekendowo. Ogrzewanie planowane to prąd z 2 taryfy + kominek. Żona boi się kosztów i namawia na postawienie jeszcze jednego komina (jest przygotowany fundament) i kocioł na ekogroszek. Ja mam dość czyszczenia pieca i brudu w obecnym domu. Teraz na tapecie piec na pelety. Była jeszcze pompa ciepła ale tu strach żeby zimą nie zmieniła właściciela no i koszty. Potrzebne ogrzewanie żeby podtrzymać dodatnią temperaturę zimą podczas nieobecności. Z drugiej strony podłogówkę można zrobić tylko teraz puki nie ma docelowej wylewki. Do swojej powierzchni wziąłbym pompę powietrzną jakbym mieszkał od tego roku a tak to znowu wielka niewiadoma. Chyba zostanę przy tej elektryce + kominek jak przyjedziemy. Ech ten klimat. pozdrawiam
  19. Ja dałem plast papę na szerokość ławy ale myślę że i tak to wszystko g...o daje bo ściana fundamentowa w gruncie stoi. A pionowe zabezpieczenie hmm... ile to wytrzyma? Teraz bym nie dał w tym miejscu izolacji bo szkoda kasy. Ale u mnie jak na pustyni sucho.
  20. Tylko widzisz aiki jest taka różnica,że u mnie doszło ciśnienie. Na razie biorę piguły i powoli się normuje.
  21. Dzięki za uznanie. Co się stało z tymi oknami? Koło mnie stoją domy kilka lat niezamieszkałe z oknami. Nastąpił u mnie bunt organizmu. Ciśnienie, kołatanie serca,zawroty głowy. Nie pozwoliłem zabrać się karetce do szpitala. Po wizycie na drugi dzień u lekarza diagnoza: stres-nadciśnienie. Jeszcze przepuklina. Ale nadproża samemu się dźwigało. Leczę się na nadciśnienie,żona na budowę mi nie pozwala jeździć. Chyba że z kimś. A kto wysiedzi tam kilka godzin? Ech..
  22. Ja widziałem taki patent na schody z bloczków fundamentowych. Na pewno ja tak zrobię. Nie trzeba szalunków i betonu. Co warstwa wyżej to po obwodzie mniej bloczków. Chociaż jak ktoś ma duże schody to nie wiem jak z kosztami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...