Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Irkos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Irkos

  1. Dzięki, zadziałało
  2. Od kilku dni mam problem ze sterownikiem BM. W NASTAWACH FABRYCZNYCH mam ustawioną temperaturę standardową na 21 stopni, temperaturę obniżoną na 18 stopni. W nocy mam ustawiony program grzania, w dzień - na temperaturę obniżoną. Pomimo programu dziennego (czyli z temperaturą 18 stopni), sterownik we WSKAZANIACH cały czas pokazuje mi jako zadaną temperaturę 21 stopni i do takiej temperatury piec grzeje. Wyjmowałem sterownik, zmieniałem godziny przełączania programu, gasiłem piec, niestety bez rezultatu. Tak jakby temperatura obniżona dla niego nie istniała. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy może gdzieś są ustawienia, że poniżej jakiejś ujemnej temperatury na zewnątrz (u mnie -18 stopni) temperatura obniżona nie włącza się?
  3. To może i ja dorzucę swoje trzy grosze na temat jakości stolarki Urzędowskiego. Trzy sztuki drzwi wewnętrznych nie dały się zamknąć (skrzydła ocierały o ościeżnice, brak możliwości regulacji zawiasów). Poszło zgłoszenie reklamacyjne w maju tego roku, w międzyczasie trochę telefonów, maili i listów, we wrześniu drzwi w końcu pojechały do fabryki celem lekkiego ich zwężenia (tak aby mieściły się w ościeżnicy). W zeszłym tygodniu wróciły "naprawione". Z 3 sztuk wysłanych, nieuszkodzonych było ZERO. Pierwsze zostały za bardzo zwężone, tak że po zamknięciu jest szpara między drzwiami a ościeżnicą (plus jakieś wgniecenia), drugie drzwi dalej ocierają, dodatkowo na całej długości są paskudne zacieki lakieru (chyba się panu stolarzowi zapomniało tej sztuki zwęzić, za to panu lakiernikowi za dużo lakieru nabrało się na pędzel , trzecie drzwi wróciły z uszkodzonym zamkiem (język nie wysuwa się), za to o nic nie haczą ani nie są za wąskie. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń szacuję, że zabawy reklamacyjne z drzwiami zakończą się koło kwietnia/maja 2011 r. P.S. Żeby nie było, że jest to czysty przypadek, ze stolarką okienną (montowana 2 lata temu) miałem też trochę przebojów.
  4. Ile realnie trzeba miejsca na piankę przy montażu drzwi Urzędowski? Mam np. wysokości otworów 206,5 cm do 209 cm i usłyszałem, że musi być dokładnie 207 bo trzeba dokładnie 1,5 cm na piankę z każdej strony. Faktycznie? Bo dla mnie to oznacza wykuwanie centymetra w jednym otworze, w innych dorabianie 0,5 - 1 cm. Trochę roboty z tym będzie i może dałoby się tego oszczędzić? Przy oknach takich problemów nie było
  5. Salony z płytkami: Ceramed (Piekarska i koło Sfery), w Sferze, 1 Maja (koło Aqua) - sklep z płytkami i hurtownia Kard, ul. Wyzwolenia, ul. Piekarska - sklep z włoskimi płytkami i jeszcze kilka innych. Z meblami: ul. Partyzantów (kilka sklepów), http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=meble&loc=Bielsko-Bia%B3a&Submit=Szukaj
  6. Salony z płytkami: Ceramed (Piekarska i koło Sfery), w Sferze, 1 Maja (koło Aqua) - sklep z płytkami i hurtownia Kard, ul. Wyzwolenia, ul. Piekarska - sklep z włoskimi płytkami i jeszcze kilka innych. Z meblami: ul. Partyzantów (kilka sklepów), http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=meble&loc=Bielsko-Bia%B3a&Submit=Szukaj
  7. Po półtora roku w moich WX20 też wybrzuszył się panel. SX20 bez zarzutu. Być może to jakaś wada produkcyjna bo z tego co wyczytałem prawie wszystkie wypaczenia paneli dotyczą GWX/WX20
  8. dla mnie montaż rolet wyłącznie na etapie budowy lub dużego remontu , puszki sterczące na elewacji wg mnie wyglądają tragicznie Ja właśnie buduję Mamy stan surowy zamknięty, właśnie robimy elektrykę. Trochę późno na takie rozważania. Okna wstawione a trzeba było kupić okna razem z roletami, wówczas puszki na pancerz by nie było widać od zewnątrz. My rolety zakładaliśmy ponad dwa lata temu, czasy i ceny się już trochę zmieniły. Wtedy najdroższe z tej całej "zabawy" były silniki, im dłuższa gwarancja na nie tym droższe. My braliśmy silniki za ok 500zł/szt z 5 letnią gwarancją ( jakby co w 24h wymiana na nowy ), powiedzmy że drugie 500 na pancerz i montaż całości. Tak wyszło u nas, nie wiem na ile się ceny zmieniły. Puszki zawsze można schować w warstwie docieplenia.
  9. Mam alarm oparty na integrze 64. Od kilku dni non stop świeci mi w manipulatorze kontrolka awarii. W menu awarie jest napis "brak zasilania AC(230V)". obok miga litera P. W menu przegląd zdarzeń są np. takie zapisy "17:27 Pł Gł Brak AC (230V)", "17:28 Pł Gł AC (230V) ok". Domyślam się że to jakieś chwilowe zaniki prądu. Mam ich po kilka na dobę. Po skasowaniu awarii, w ciągu góra 30 sekund, kontrolka awarii zaświeca się na nowo. Otwarłem skrzynkę alarmu żeby sprawdzić czy jest prąd i wszystko ok (na zasilaczu 230V, na akumulatorze 20V). Na płycie miga dioda Charge (nie wiem czy jest to istotne, nigdzie nie znalazłem co to miganie może oznaczać). Nawet nie wiem czy uderzać do elektryka, czy do gościa od alarmów Może ktoś doradzi co może być przyczyną?
  10. Mam problem z kolektorami. Uszkodzeniu uległ jakiś zawór i wyciekał mi glikol (po dachu). Przyjechali serwisanci, zawór wymienili w ramach gwarancji, ale za glikol każą mi zapłacić (trzeba zresztą wymienić cały, bo okazało się, że wlany jest już nieprodukowany, a ten który mają obecnie nie można mieszać). Nie jest to jakaś tragiczna kwota (ok. 130 zł), ale wydaje mi się, że jeśli glikol wyciekł mi nie z mojej winy, to powinien być wlany za darmo w ramach gwarancji. A może jednak się mylę?
  11. Czy mógłby ktoś podać jakie uzyskuje temperatury w zasobniku oraz na kolektorach w dni słoneczne? Dzisiaj (słońce, bezchmurne niebo) kolektory nagrzały mi wodę do temperatury 35 stopn, na kolektorach było z tego co pamiętam ok. 65 stopni i nie wiem czy to mało, czy norma o tej porze roku? Kolektory próżniowe, pow. 2,6 m2, zasobnik 300 litrów.
  12. Grubsze docieplenie i puszek od rolet nie będzie widać
  13. soudal preparat do usuwania pianki (pistoletowy), działa bo sprawdziłem na ramie swojego okna Do tego wilgotna szmatka.
  14. W bruk-becie piszą że wykwity wapienne mogą pojawiać się przez 3 lata. Można kupić środek do ich usuwania - jakiś roztwór słabego kwasu. Ja wolę zdać się na matkę naturę, czyli deszcze A z impregnacją kostki poczekam do przyszłego sezonu.
  15. A czemu akurat dwuskładnikowa. U mnie stolarz robił na zwykłej jednoskładnikowej. Polecam pianki niskoprężne soudal low expnansion albo tytan 65. Do kupienia w każdym hipermarkecie. Kilkanaście złotych sztuka, do tego pistolet za 50 zł i możesz działać.
  16. A ja kupiłem halogen 150W z czujnikiem ruchu za kilkanaście złotych. Tak go nastawiłem, że jak przyjeżdzam to zapala się na ok. pół minuty. Prądu idzie minimalnie, a jak ktoś przejdzie to zapala się (ślepa uliczka więc praktycznie zerowy ruch).
  17. Zależy od wysokości okna. Do 150 cm - skrzynak grubości 13 cm, pow. 150 cm do iluś tam (już nie pamiętam) 17 cm. Na okno tarasowe mam chyba 21 cm
  18. Chcę okleić cokoły piaskowcem. Spec, który będzie mi to robił mówił o kleju z atlasa albo mapei. Będą dobre czy może coś z ceresitu albo sopro? Wolę więcej zapłacić, a mieć spokój. Jaki dokładnie to ma być klej? Domyślam się, że mrozoodporny, czy jeszcze jakieś inne wymogi?
  19. Najmniejsza skrzynka ma 13 cm, na okna do 1,5 m wysokości. Do okna tarasowego o wymiarach 266 cm x 237 cm mam skrzynkę 16,5 cm.
  20. Mam Kabe Novalit-T. Nie ma żadnych problemów, na Podbeskidziu Kabe jest znane i ma dobrą renomę.
  21. zaprawa do klinkieru firmy Bolix
  22. Miesiąc temu dekarz pomalował mi fugi na kominach i czapę folią w płynie firmy Dragon. Kilka dni temu pojawiły się na nich wykwity (zacieki). W poniedziałek ich nie było, wczoraj jak przyjechał robić następny komin już były. Tyle, że w tym tygoniu nie było deszczu. Co może być przyczyną? Kominy mają już prawie 2 lata. Czym można to usunąć? Mycie wodą nic nie daje. Na mokrych cegłach nie ma ślady, jak tylko wyschną zacieki pojawiają się. Kupię preparat HG do usuwania wykwitów, ale mam obawy czy poradzi sobie z moimi [/url]
  23. Polecam polistyren ekstrudowany dowolnej firmy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...