Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arturo72bis

Banned Users
  • Liczba zawartości

    133
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Arturo72bis

  1. latem nawet DO... Różnica spora między DO a WIĘCEJ... Czyli 60% opału idzie w komin. Czy podobna sytuacja będzie jak mocno przewymiarowany kocioł będzie grzal z niską mocą w zimie ?
  2. Mnie straszono że konglomerat na parapety zewnętrzne się nie nadaje ale jak to bywa chodzę własnymi ścieżkami bez patrzenia się na kogoś zdecydowałem się właśnie na konglomerat. Nie typu salceson bo jest niepozorny,kremowy z drobnymi domieszkami i od dwóch lat bez negatywnych skutków parapety zewnętrzne ładnie się prezentują.
  3. Czy stwierdzenie,że kocioł o mocy 18,5kW jest nie odpowiedni do domu gdzie potrzeba 5kW jest spamem ? Czym skutkuje przewymiarowanie kotła o ponad 300% ? Czy właściciel tego kotła wie co to jest OZC i je wykonał jako obowiązkowe przed doborem źródła ciepła ? To nie ja wyjeżdżalem o kominkach.
  4. Proponuje swój czyli Basia z kratki.pl. Moc to 16kW ale oddawanie ciepła ograniczone jest przez dwie szyby we wkladzie oraz przez obudowę wogole bez kratek wentylacyjnych,która wykonana jest z płyt akumulacyjny,ktora przejmuje nadmiar ciepła. Do widoku ognia wystarczy mi jedna brzozka i jeden,dwa buki. Salon 33m2 nie odczuwa,że pali się w kominku,po 2h palenia czyli już pod koniec temp.w salonie jest wyższa o max.1,5st.C. Kominek przy WM nie jest zabroniony.
  5. Jaki jest problem w poinformowaniu nieświadomego inwestora,że jest w błędzie uważając,że ekogroszek to tanie rozwiązanie ? Jaki jest problem w tym,żeby odwieść go od popełnienia życiowego błędu instalacji kotła na ekogroszek ? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153085-ILE-OLEJU-OPA%C5%81OWEGO-ZU%C5%BBYLI%C5%9ACIE-W-TYM-SEZONIE&p=6621716&viewfull=1#post6621716 Jeśli sam policzy to sam wybierze ale niech wie,że istnieją tańsze i bezobsługowe systemy grzewcze niż ekogroszek.
  6. U mnie wymiana powietrza to 100m3/h czyli w ciągu doby to 6-cio krotna wymiana powietrza w całym domu ale powietrze bardzo słabo przenosi ciepło i nie na tyle,żeby wychłodzić przez ten czas dom. Jak pisałem,żona namiętnie wietrzy sypialnię otwierając drzwi tarasowe i nawet pomimo tego,że powietrze w sypialni jest na chwilę niższe to po paru minutach wraca z powrotem do temp.przed wietrzeniem,oczywiście bez grzania. Nie ogrzewasz powietrza tylko cały dom,czyli ściany,meble,posadzkę,które to rzeczy głównie przyjmują energie cieplną.
  7. Proste: Pisałem,że do tej pory tylko w jeden dzień grzałem a raczej tylko w nocy przez 7h i zuzyłem na to cale 5kWh. Rano temp.w salonie 22,8st.C,w sypialni 22,7st.C a na zewnątrz mamy 16,2st.C i słońce ładnie świeci. Czy ty myślisz,że dom trzeba podgrzać o 11st.C ? Czy w domu było kiedykolwiek 11st.C,że należy go podgrzewać ? Ile energii dostarcza człowiek samym sobą ? Czemu w salonie podczas imprezy na kilkanaście osób zaczyna być gorąco nawet w mrozy ? Jak do tej pory od zeszłego sezonu temp.w domu nie spadła pon.22st.C. Olo,masz w miarę blisko,zapraszam,może odmieni ci się punkt widzenia i myslenia na prawidłowy.
  8. A czemu nie proponujesz dobrego kotła 9kW za 2,5tys.zł zł tylko aż tak drogi ? Dom malutki,sądzę że max.7000kWh.
  9. W nowym domu nie ma mowy o zróżnicowaniu temperatur,jest to poprostu nie realne: 27.09. godz.23.30
  10. Maher,Ty,JegoPan,ja,to są naturszczyki opisujący swoje spostrzeżenia na temat systemów grzewczych,chwała Wam i mi za to w imieniu nowych inwestorów Różnice zdań jak najbardziej pożądane...niech inwestorzy wiedzą o co biega,ja dowalę do do pieca,żeby inwestor był całkowicie świadomy. zbigmas,przy jego instalacji z buforem każdy kocioł na ekogroszek byłby ok,czemu zatem temacie Lazara nie występuje dla dobra inwestorów a jedynie RBR jest mu bliski ? Sądzę,że inwestorzy są raczej inteligentni...chociaż czytając ten temat mam odmienne wrażenie.
  11. Palę namiętnie,prawie dwie paki LM miętusków,ale to tylko w garażu Cholera,zaraz wyjdę na sprzedawcę fajków...
  12. U mnie żona wietrzy namiętnie sypialnię Przed chwilą odczytałem temperaturę w sypialni to 22,2st.C w salonie 22,9st.C a na zewnątrz 8,1st.C olo,bez grzania Cuda
  13. A no własnie,dla muchomena 45st.C bez mieszacza mogło skutkować idealną temperaturą dla c.o+cwu. O tym pisałem. Chamstwo wyszło z worka od pawko. Nie wnikam w kocioł,to Wy powinniście brać to pod uwagę,że grzanie wody do 60st.C będzie droższe niż grzanie wody do 45st.C przy określonej energii cieplnej. Ile tej energii potrzeba to fizyka powie.
  14. Nie mogę się rzetelnie i z prawdą wypowiadać bo taki zbigmas mnie oskarży za prawdę pisaną nie widząc chamstwa u innych. Ale dla dobra inwestorów narażam się na reakcję mafii... pawko napisał,że niezależnie od temperatury zasilana spala tyle samo opału utrzymując jednakową temperaturę w domu czyli jak grzeje kocioł do 60st.C lub do 48st.C spala tyle samo ! Czy sądzisz,że ilość grzanej wody w c.o w domu mu się zwiększa ? Zwiększa ilość pętli podłogówki adekwatnie do wzrostu temp.zasilania ?
  15. Z tego co widzę u mnie są to nie bagatelne zyski. Wystarczy zwykłe pichcenie a temperatura ciągnie do góry. LUDZIE TEŻ GRZEJĄ DOM ! olo,przestudiuj temat grzejących pradem z domami z niskimi stratami ciepła to może zajarzysz o co biega... Sadze,że R&K miał to na mysli rzucając zapytanie...
  16. Niestety,nie mam takiej opcji. Z Elfir(moderatorką) sprawdzałem i u mnie funkcja trójkąta nie działa... Jestem znaczy się prześladowaną mniejszością... A trójkątów musiałbym co chwila klepac obrażających mnie.
  17. Jeśli się odniosłeś do mnie to racz przetłumaczyć bo ja tępak jestem i nie wiem o co biega w języku imigrantów Dom to jest czajnik,który do ogrzania np.do 23st.C potrzebuje dokładnie określonej ilości energii.Jeśli potrzebuje tej energii w wodzie o temp.48st.C i ta energia wystarcza,to znaczy,że w wodzie o temp.60st.C będzie jej za dużo i nadmiar musi wydalić poza lub ta energia będzie zgromadzona na później czyli w buforze.
  18. Szkoda,że blokuje się coś co forum budowlane ma za zadanie i gdzie powinna przyświecać główna idea czyli pomoc inwestorom... W zeszłym roku sezon grzewczy na dobre rozpocząłem 26.09,na dziś dzień był tylko jeden dzień gdzie urządzenie grzewcze pracowało na potrzeby c.o,także sezon grzewczy w porównaniu z zeszłym rokiem się opóźnia Sądzę,że jest to związane z drugim czyli kolejnym sezonem grzewczym gdzie dom już się w pełni zaaklimatyzował Narazie nie ma nawet perspektyw,żeby rozpoczynać sezon grzewczy,temp. w domu 23st.C i ponad
  19. Cóż,jeśli uważasz,że określona ilość wody nagrzanej do 60st.C posiada taką samą ilość energii cieplnej jak woda nagrzana do 48st.C to nie będę polemizował... Ale jeśli tak się zdarzy,że woda o temp.48st.C jednak nie posiada tyle samo energii cieplnej co woda o temp.60st.C a przy tym spala tyle samo paliwa co przy wyższej temp to o czym to świadczy ?
  20. Odzywam się tylko dlatego bo zapewne nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś lub nie chcesz pomóc: Jak widać,dla c.o temperatura zasilania 45st.C jest jak najbardziej odpowiednia czyli komfort cieplny w całym domu jest w pełni utrzymany dla tej temperatury zasilania a problem jest tylko w zbyt szybko wychładzającej się cwu wg rozbioru. Czyli ? Czyli trzeba zgromadzić tyle cwu o takiej temperaturze(45st.C),żeby starczyło na 3 osoby. Czyli ? Czyli musiałby być większy zasobnik cwu,żeby grzanie c.o+cwu do 45st.C wystarczyło dla 3 osób,bez zbędnych i naciąganych termozaworów i dodatkowych pomp obiegowych i mieszaczy. Czemu zatem proponujecie inwestorowi większe koszta i polecacie mu większą temperaturę zasilania zamiast optymalizacji kosztów przy niższej temp.zasilania ? U mnie 300l grzane 2x na dobę do 46st.C starcza z powodzeniem dla 3 osób przy korzystaniu tylko z wanny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...