Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

witastwosz1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    123
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez witastwosz1

  1. Instalacja z kolektorem membranowym to rozwiązanie zasilania budynku 1. instalacja ścieków szarych i kanalizacji odzysk energii 2. instalacja zasilania pompy ciepła -dolne źródło ciepła 3. instalacja zasilania centrali wentylacyjnej GWC ciepło i chłód - zima /lato 4. instalacja zasilanie CWU 5. Instalacja zasilania ogrzewania CO 6. Instalacja wody deszczowej, studni i wodociągowa. wszystkie te instalacje połączone w raz kolektorem wymagają zaprojektowania by działały prawidłowo i mogły się uzupełniać . Zaprojektowanie w całości wszystkich instalacji ogranicza koszty inwestycji i eksploatacji . A ile kosztuje wykonanie wszystkich instalacji w budynku ????
  2. tak można zakończyć tą są tańsze i lepsze lecz nie umiem ich przedstawić .
  3. energia darmowa - to i tak sukces że dotarło i akumulator darmowego ładowania jest ??? taniej, niż pompą ciepła chcesz ją odbierać - masz lepszy pomysł pokaż jak ??
  4. Heraklesowi trudno dupę urwać bo lider ma rację we wszystkim,jego opinia to wykładnia jego ilości wypowiedzi ( sensownych ???),więc o gustach się nie dyskutuje. A alternatywy nie ma, konkretów też, a że w wodzie i ściekach jest energia , oszczędność i ekologia z odzysku energii i to jest przyszłość .
  5. Najlepiej jeśli nie da się serwisować najlepsze odwierty ,czy wesz ile jest spraw sądowych za nie sprawną instalację pompy ciepła. Więc twoje argumenty że coś jest serwisowalne i naprawialne to chyba atut , Mylisz atuty z wadami. A to że nie wiadomo co - to akurat wypowiedziałeś się konkretnie w temacie , nie rozumiem więc jest beeeeeeeeeeeee! a potrzeba jest jedna oszczędność , raz zapłacisz za wodę którą się umyjesz i ogrzejesz nią dom odbierzesz tą energię a dopiero później tą wodę w postaci zawiesiny lodu wyrzucisz.
  6. No przynajmniej Dezet przyznaje się do braku wiedzy .Pozostali krzykacze produkują energię z grzałek elektrycznych , nie potrzebują się myć i że coraz mniej się będą myć bo woda podrożeje . Z ścieków energii nie chcą bo ich na to stać . A klimatyzacja niepotrzebna bo temperatura w nagrzanym termosie - domu pasywnym nie przekracza 24 st. Liderzy żenada.
  7. bardzo fajniutkie tylko pan profesor nie widział że są kolektory membranowe ???? bo i skąd ?????
  8. Panowie konstruktywnie znowu piszecie żeby pisać ,o niczym bo o akumulatorach lepszych i tańszych od wody chyba nie bardzo wam wychodzi. A na temat chłodzenia w domu pasywnym ,odwróconym na południe i łapiącym wszystką energię co się da, to kolega nie ma za wiele informacji. I ta analiza kosztów ogrzewania domu pasywnego 15 kWh na m2 dotyczy ogrzewania ,podaj jeszcze koszty chłodzenia i CWU. wszyscy podają to co chcą bo nie wygląda to tak wspaniale. i brak systemu który połączył by w sobie te zasilania i dał pozytywny efekt końcowy. Oprócz kolektora membranowego. Do przemyśleń pozdrawiam malarz /rzeźbiarz idei.
  9. to nie jest portal allegro więc masz problem . nie chce mi się pisać o konfiguracjach z których i tak nic nie wynika bo twój dom pasywny można ogrzać pierdnięciem wiec każdy system ogrzewania jest za drogi, natomiast nie masz czym ogrzać CWU bo więcej energii potrzeba do ogrzana tej wody. Natomiast potrzebujesz energii do chłodzenia ,a chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy . Każdy powinien marzyć i życzę ci zrealizowania swojego planu.
  10. to zwróć się do producenta. kolektor membranowy - do wyszukiwarki i już. . będziesz miał zobowiązującą ofertę dla Pana Kszhu z ɥɔɐłóƃǝzɔzs ʍ ıʍʞʇ a nie od Malarza z Krakowa
  11. no właśnie to jest to o czym piszę dla małych i średnich nie nadaje się??????????? ( czy aby ) , być może , ja wcale nie zaprzeczam. lecz twierdzę że wielość zależy od zapotrzebowania na efekt energetyczny . to jest system niekoniecznie dla naszej strefy klimatycznej jeżeli chłodzenie jest większym problemem niż ogrzewanie to może to jest rozwiązanie które klient oczekuje. jest to to rozwiązanie dla wszystkich i chodzi że jest to system zasilania budynku do którego można podłączyć różne instalacje. I chodzi o akumulator energii ciepła i chłodu . A jak go wykorzystać wasza wiedza jest pomocna . spróbujcie to wykorzystać
  12. gdybyście się zajęli możliwościami systemu i pomysłami jak go wykorzystać , a nie skupiali na soczystymi ripostami by wyjść z twarzą lidera.to nie we wszystkich instalacjach ma sens i nie można mówić .że coś jest dla wszystkich rozwiązań. to efekt byłby zupełnie inny. lecz każdy z was broni swojej ideologii pozyskania energii bo najtrudniej się przyznać przed sobą że jest coś lepszego. lecz nic nie stoi na przeszkodzie by to zastosować lub stwierdzić że efekt nie jest aż tak atrakcyjny by inwestować następne pieniądze. natomiast nowe instalacje wykonywane powinny być rozważone czy system nie daje nowych możliwości zasilania bo ma atrakcyjne wyniki wydajności i zapewnienia stałego zasilania w ciepło i chłód. i tylko tyle
  13. ekonomicznie nieuzasadniony to mało powiedziane i nareszcie się odnosisz do ścieków może tego nie jesteś w stanie pojąć że myć się trzeba ( opcja) więc nic nie akumuluj na siłę, w wodzie po prostu jest energia i trzeba ją tylko zabrać nic się nie traci, nie trzeba izolować, wręcz odwrotnie energia geotermalna ładuje akumulator, zawsze można doładować nawet z wodociągów (opcja) i wywieźć lód szambowozem (opcja)
  14. nie ile dodatkowe tylko standardowe ,bo standardem jest w systemie z instalacją w kolektorem membranowym, wszystkie instalacje i nie da się wyłączyć czegoś i porównać np do kolektorów pionowych bo masz o wiele więcej, kolektor zasilający pompę ciepła ,GWC, i produkcję lodu do chłodzenia latem i odzysk energii z ścieków, nie masz zbiorników -buforów i posadzki akumulacyjnej z jastrychów ,bo nie potrzeba a i pompa o połowę mniejszej mocy niż do kolektorów pionowych . więc co chcesz porównywać ????? trzeba zrobić projekt !!!!!!!!!!!!! ile razy to mam napisać by dotarło ??????????
  15. Nic się nie okaże jak nie zaprojektujesz tego czego oczekujesz.. Jeżeli masz energię do wykorzystania to ją zagospodaruj bo już za to zapłaciłeś bardzo trudno to zrozumieć ????? wkładasz drogie okna i silisz się na ocieplenie a wyrzucasz z drugiej strony do ścieku wodę , bezkrytycznie i to jest mądre ??? to trzeba wyważyć a nie szastać kasą !!!!!!!!!!!!!! zaprojektuj uwzględniając wszystkie czynniki ,cenę tworzą wszystkie składowe. Instalacja wraz budynkiem musi tworzyć całość energetyczną i kosztową . Jak z jednego odejmiesz to do drugiego dołożysz. Podałem że masz 1500 kWh do zagospodarowania miesięcznie i jak od tego wyjdziesz to wyjdą wszystkie parametry budynku . Także instalacje które trzeba wykonać . Prościej nie umiem wytłumaczyć.
  16. No i dalej nic nie możecie z siebie wykrzesać bo brak pomysłu na system ,i nie silcie się i tak nic wam nie wyjdzie a co do powietrznej pompy ciepła to też ją można podłączyć do systemu zasilania budynku z kolektorem membranowym i to jest na rysunkach. pompa powietrzna zasilana w temperaturach powietrza powyżej 8 st C a z kolektora poniżej tej wartości. w przypadku np. posiadania basenu zasilanie w lecie z źródła o wyższej temperaturze. No i masz lód ,i GWC.i odzysk ze ścieków.
  17. pisałem ci wcześniej ogólnie o kosztach jeśli ci to nie odpowiada nic na to nie poradzę, to trzeba zrobić z całościową koncepcją tak jak to opisałem. od września będzie cykl szkoleń dla projektantów i instalatorów, Wprowadzanie systemu to dosyć długi proces ponieważ potrzeba jest wiedza na temat przemiany fazowej i możliwości łączenia instalacji w jeden system zasilający w energię ciepła i chłodu. Wykorzystując energię odpadową ze ścieków i innych źródeł trzeba zaprojektować całość instalacji wraz z budynkiem z wytycznymi wchodzącymi 2018 r. Przykład 4 -osoby zużywają 12 m3 wody miesięcznie z podgrzaniem daje około 1500 kWh energii . Zasilanie dom 40 - 50 kWh m2 powierzchnia 150 m2 Tyle energii można uzyskać miesięcznie . A co z lodem i innymi problemami to rola projektanta odpowiednie zaprojektowanie instalacji.
  18. Tyle ile będzie chciał. Kupi działkę , zrobi projekt i zleci instalatorowi by wykonał lub sam wykona - ponieważ jest to system zasilania całego budynku czyli 1. wody - wodociągów. 2. kanalizacji - separacji ścieków 3. wentylacji z rekuperacją i GWC 4.ogrzewania CO z pompą ciepła 5.ogrzewania CWU z pompą ciepła 6.no i instalacji Kolektora membranowego 7. i innych zasilających np.kominek według życzeń. Nic prostszego rozmawiać z projektantem i zaprojektować ,zrobić kosztorys i wyjdą koszty.
  19. i nic nie umiecie napisać na temat tego systemu bo lepszego nie ma 1. z przemiany fazowej do zasilania pompy ciepła (ciepło) 2.z przemiany fazowej do zasilania centrali wentylacyjnej jako GWC (ciepło) 3.z ścieków (ciepło) 4.z przemiany fazowej do zasilania centrali wentylacyjnej jako GWC (lód -chłód) 5. połączenie innych systemów zasilania ,kolektory gruntowe,studnie,stawy,kolektory słoneczne , itd. I to jest system wszystko w jednym jeśli ma pan lepszy który łączy te wszystkie możliwości to proszę o informację . Reszta zależy od projektanta . A lodu wyprodukuje tyle ile będzie chciał ,bo chodził do szkoły i nauczono go tego, i dostał narzędzie kolektor membranowy. A energia ze ścieków najtańsza - najważniejsza jest cena i ekologia . to najbardziej się nie podoba ?????????? konkrety proszę ,liderzy pyskówki - bo tyle umiecie.
  20. systemów narysowałem trzy a może być więcej.w zależności od zapotrzebowania, nie ujmując jest to pana pomysł na odbieranie energii z lodu czyżbym się mylił ??? zmienił pan poglądy. Więc może liderzy zastanowią się jak pozbyć się lodu,jak zaprojektować instalację i jak wykorzystać tą możliwość. Instalacja nie neguje rozwiązań chybrydowych w połączeniu kolektorami gruntowymi ,czy powietrzną pompą ciepła. Więc od potrzeb i możliwości lokalizacji zależy jak ją wykorzystamy., dostępność wody lub jej brak,koszty odwiertów,wielkość działki. wszystkie te elementy tworzą możliwości zasilania budynku. Ja tylko chcę przekazać że jest możliwość pozyskania energii 1. z przemiany fazowej do zasilania pompy ciepła (ciepło) 2.z przemiany fazowej do zasilania centrali wentylacyjnej jako GWC (ciepło) 3.z ścieków (ciepło) 4.z przemiany fazowej do zasilania centrali wentylacyjnej jako GWC (lód -chłód) 5. połączenie innych systemów zasilania ,kolektory gruntowe,studnie,stawy,kolektory słoneczne , itd. I to jest system jeśli ma pan lepszy który łączy te wszystkie możliwości to proszę o informację .Reszta zależy od projektanta ma narzędzie do pracy.
  21. A co lider miał na myśli tym stwierdzeniem, bo wniosek do realiów ma bardzo daleko.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...