
Beria
Użytkownicy-
Liczba zawartości
68 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Beria
-
Witam . Wokół domu mam zakopane rury odprowadzające wodę deszczową z rynien są one zakopane dość płytko. Planuję położyć kostkę wokół domu i moje pytanie brzmi czy jest jakaś minimalna głębokość na jakiej muszą być zakopanie takie instalacje żeby to wszystko grało ?
-
No ok to jest praktyka ale w teorii projektujesz układ na 75 i tak przyjmujesz w obliczeniach
-
Bufor ma magazynować nadmiar ciepła z kotła a kocioł ma być stałopalny(pomyślałem o kotle na pellet bo sam się rozpala i gasi). Tak są to rozważania teoretyczne.
-
Bufor nabijam do 85oC a na instalacje puszczam 75oC. Przy takiej różnicy temp. i przy buforze powiedzmy 500l jego pojemność cieplna to 0.021 GJ to na długo nie wystarczy
-
Muszę to obliczyć dla 3 przypadków: -20oC, -3oC i +12oC. Jak to zrobić żeby było dobrze i był efekt magazynowania ciepła w buforze ? Z jaka mocą ma pracować kocioł? Dla -20 z mocą 6 kW dla +12 i -3 z minimalną 3 kW ? Pogubiłem się w tym ?
-
Przy przykładowej temperaturze zwe. +10oC z początku sezonu budynek potrzebuje 0.11 GJ/d kocioł pracując z mocą 3 kW wyprodukuje przez dobę 0.26 GJ więc nadwyżka mocy wyniesie 0.15 GJ żeby to zmagazynować potrzeba ponad 1000l. Jeżeli się mylę i masz na to inną wizję to będę wdzięczy jeżeli mnie poprawisz
-
To już jest kwestia automatyki tym już się ja nie muszę martwić. Tylko że maksymalna temperatura pracy kotła to 85oC. A czy ktoś się orientuje jaka jest optymalna temperatura spalania pelletu? Z tego co tak na oko przeliczyłem to nawet jak ten kocioł będzie pracował ze swoją mocą minimalną tzn. 3 kW to i tak będę potrzebował bufora min. 1000l
-
Czyli proponujecie bufor na 90oC i zawór 3d który będzie puszczał 75? . A minimum przy którym załączy się kocioł to myślę że 45-50 stykine
-
No maksimum to będzie 75 a minimum ?
-
odnośnie tego wzoru, różnica temperatur czego?
-
Sprawa wygląda tak, obciążenie cieplne budynku 5kW, kocioł na pellet 10 kW do tego zbiornik buforowy z wężownicą przepływową do c.w.u. Zbiornik akumuluje nadwyżkę ciepła z kotła gdy się napełni kocioł zostaje wygaszony a instalacja c.o jest zasilana z bufora aż się rozładuje następnie kocioł się rozpala i tak wkoło macieju. Pytania są następujące: Jak obliczyć pojemność cieplną bufora(by na tej podstawie dobrać jego pojemność w litrach)?, czy w takiej instalacji potrzebna będzie więcej niż jedna pompa?. Instalacja grzewcza 75/50 oparta o kaloryfery
-
QIM napisał że ustawia się to w sterowniku.
-
czyli mogę ustawić moc kotła w sterowniku w zależności od potrzeb?
-
Jeżeli kocioł ma rozpiętość mocy od 3 do 10 kW to skąd mam wiedzieć czy na początku sezonu grzewczego lub na jego końcu on wykorzystuje 3,4 a może 5 kW. Czy ustawia się to na sterowniku czy jest to zależne od temp. spalania?
-
Jeżeli mam kocioł o rozpiętości mocy od 3 do 10 kW a moc znamionowa wynosi 9kW to skąd mam wiedzieć z jaką mocą pracuje akurat kocioł? Tym bardziej że dom potrzebuje kotła 5kW a najmniejszy z podajnikiem to 9kW . Rozważanie czysto teoretyczne.
-
i co w tym momencie policzyłeś bo nie wiem
-
Dzięki za radę
-
Nasze szkolnictwo jest tak zacofane że tematy magazynowania ciepła nawet nie są poruszane na zajęciach dlatego wszelkich informacji na ten temat muszę szukać w internecie.
-
Jak już ktoś zdążył napisać jest Mi to potrzebna na uczelnie i ma to być system magazynowania ciepła w buforze dlatego muszę wykorzystać kocioł na paliwo stałe (tak ustalił wykładowca).
-
Mój błąd przy przepisywaniu:P pojemność bufora oczywiście w dm^3
-
Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd= 5606 kWh/rok
-
Bardzo dziękuję za radę, Tak też postąpię
-
dom jednorodzinny projektowe obciążenie cieplne tak jak pisałem trochę poniżej 5 kW do tego kolektory słoneczne i zbiornik buforowy plus rekuperator.
-
Tak jak w temacie. Jak dobrać Kocioł na paliwo stałe dla domu o projektowym obciążeniu cieplnym nie całe 5kW ?
-
Jak dobrać kocioł jeżeli projektowe obciążenie cieplne budynku to nie całe 5 kW?
- 10 odpowiedzi
-
- dobór mocy
- eko groszek
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: