Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaizen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25 747
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    87

Ostatnia wygrana Kaizen w dniu 15 Stycznia

Użytkownicy przyznają Kaizen punkty reputacji!

O Kaizen

  • Urodziny 05.05.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    05-540
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca na tym forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Kaizen's Achievements

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) (9/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • Very Popular Rare
  • First Post Rare

Recent Badges

1,7k

Reputacja

  1. Na pewno pod rewizją masz PIR, nie PUR? Różnica w oporze dyfuzyjnym znaczna (a jeszcze pytanie, czy miałeś gotową płytę zrobioną w dobrej fabryce, czy na miejscu gdzie nie da się uzyskać wartości deklarowanych). Poszukaj, którędy para wodna z wnętrza domu może dostać się do skrzynki. A jak się dostanie, to zimna obudowa to idealne miejsce do skraplania.
  2. Porównaj parametry wewnątrz - i w lecie, i teraz.
  3. Sterowanie podłogówką wymaga instalacji modułu jasnowidza. W okolicach zera za oknem we współczesnym domu z podłogówką trzeba ponad 30 godzin wyłączonego ogrzewania, żeby temperatura wewnątrz spadła o 1 stopień. Klik w sygnaturkę +
  4. Wietrzyć, nie grzać. Jak tynki z października, to wiatr może hulać do woli. Mechanizm tu fajnie opisany:
  5. No tak, poprawiłem kropkę na przecinek. Miejsce wilgoci pozwala przypuszczać, że nie ma tam ruchu powietrza i najbardziej prawdopodobny jest brak szczeliny - obadaj. Jak nie sam EPS, to może siatka tam dochodzi albo zostawia za mało przestrzeni? Jak nie to - to może kwestia słabej paroizolacji stropu (patrz filmik) - ale to mniej prawdopodobne, bo skroplin na membranie byłoby więcej (chyba, że było tylko osuszyłeś). A jak wszystko jest OK, to pozostaje wydostawanie się warstwą kleju wilgoci technologicznej. Klej nie stanowi dla pary znaczącej przeszkody i klejenie po obwodzie wprawdzie chroni przed ruchem powietrza, ale nie samej pary wodnej. Dwa tygodnie osuszania i wygrzewania przy tradycyjnych wylewkach i mokrych tynkach to jest nic. Ja wygrzewałem miesiąc w kwietniu (czyli jeszcze dosyć niska wilgotność bezwzględna na zewnatrz) parkieciarz zaordynował powtórne wygrzewanie. A i tak wilgotność jeszcze ze dwa lata spadała.
  6. Na pewno róg EPS nie styka się z membraną? To podstawowy błąd, bo uniemożliwia ruch powietrza. Patrz na ostatni obrazek we wpisie: Kalenica też musi być otwarta, żeby wentylacja działała.
  7. Nieprawda. Więcej w sygnaturce. Ja sporadycznie, w największe mrozy przekraczałem 6h/d. Przecież wrzucałem, że nawet bez żadnego grzania i znikomych zyskach temperatura spadała u mnie o 1* przez 36 godzin. Dodać należy, że droga strefa jest w dzień, gdy mamy największe zyski bytowe i słoneczne oraz wyższe temperatury - więc "doładowanie" ciepła na ranem i w dziennym okienku zupełnie wystarcza - nawet całą noc grzać nie trzeba. W tym wątku jeszcze nie wrzucałem...
  8. Jak chcesz, to copy-paste fragmenty z tego, co linkowałem. NIE RÓB PSUDOOSZCZĘDNOŚCI. TO MOŻE KOSZTOWAĆ GRUBE PIENIĄDZE PRZEZ WIELE LAT. ZAMÓW PROFESJONALNE OZC BO I STANDARDOWE OBLICZENIA DOŁĄCZANE DO GOTOWCÓW POTRAFIĄ PROWADZIĆ NA MANOWCE. [...] patrz zawsze na moce i COP w większe mrozy, a nie na nominał czy nazwę [...] Czyli tak naprawdę należałoby policzyć, ile kWh ciepła potrzebuje dom w najgorszą dobę z uwzględnieniem zysków i realnym rozkładem temperatur w ciągu doby. I potem podzielić to albo przez 24, albo przez 10h (z grzałkami albo bez) - w zależności od wybranej "strategii" i taryfy.
  9. Po co, jeżeli 1. straty w większości pokrywamy zyskami. 2. Tak, trzeba uwzględnić, czy ktoś zamierza grzać tylko w taniej strefie taryf strefowych bądź przy cenach dynamicznych. Ale ważne, ile kWh trzeba dostarczyć najgorszego dnia - a nie jaka potrzebna jest chwilowa moc. Skoro 36 godzin BEZ żadnego grzania i z symbolicznymi zyskami bytowymi (bo nikogo w domu nie było) temperatura spada o 1* gdy za oknem okolice zera to nikt nie zauważy, że przez kilka godzin brakowało nawet połowy mocy do pokrycia nawet nie strat, a strat minus zyski. Sprzedawcy pomp ciepła uwielbiają CW, bo mogą wcisnąć droższy sprzęt i dostać większą marżę przy tej samej robociźnie. Ale też niewielu z nich jest na tyle rozgarniętych, że patrzy na moc rzeczywistą w mrozy - i te dwa błędy bywa, że się równoważą przy tańszych pompach (ale nie przy tych, co przy -15 mają moc bliską nominalnej).
  10. Gdybyś miał EP=88kWh/m2/r to byś nie dostał PnB bo aktualnie maks to 70kWh/m2/r.
  11. Nie, nie może zmierzyć tego, co zużyjesz zanim do niego dotrze - czyli autokonsumpcji (tej prawdziwej - nie wynikającej z bilansowania międzyfazowego czy godzinowego).
  12. Zbierałem oferty. I m3system, i szkieletowcy - wszyscy, co jakiś rodzaj gotowca przywozili wymagali przygotowania im stanu zero. I do tego porządnie utwardzonej drogi, żeby ciężkie dostawy z ciężkim dźwigiem mogły wjechać. No i byli znacznie drożsi od tradycyjnych technologii. Bo przecież za szukanie koparkowego czy betoniarni daleko od fabryki muszą sobie też coś doliczyć. I nie, nie ma wiele firm (ja nie znam żadnej), co robią od A do Z - są tacy "generalni wykonawcy" czy "deweloperzy" - jak zwał tak zwał zatrudniający ekipy do poszczególnych etapów. Ale przecież nie będą robili tego za darmo, więc dochodzi ich narzut i jest drożej, niż jak sam ekip szukasz. Ale daj namiary. Brat myśli o własnym domku... Może się skusi jak ta bajka okaże się prawdziwa, bo tradycyjne budowanie go odstrasza. Słabo coś czytasz. Nie mam Arosy.
  13. Jak niby licznik ma zmierzyć elektrony które przez niego nie przepłynęły? Licznik ZE nie może zmierzyć prawdziwej autokonsumpcji.
  14. Można poteoretyzować, ale w praktyce dużo zależy od tego, jaka jest budowa bufora i rozkład temperatur. Jak bardzo miesza się woda i wyrównuje temperatura. Możesz policzyć sytuację idealną - idealne rozwarstwienie ilość wody x ciepło właściwe / moc PC i masz. Tylko dochodzi jeszcze odbiór ciepła przez system grzewczy i zmienna moc PC.
  15. A jak się wgryziesz, to się pewnie okaże, że sporo rzeczy musieli zrobić sami - i to nie tylko formalności, przyłącza, tarasy ale też obstawiam stan zero, podłogówkę i pytanie co jeszcze. No i kwestia jakości i standardu (nie, nie wykończenia - termoizolacji, izolacji akustycznej, grubości ilości kabli itd. itp.). A panele i PC pewnie wyszły im z ujemną ceną, jak dobrze zakombinowali i zrobili to po taniości - a kreatywnie przerzucili inne koszty, żeby dostać na maksa dotacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...