Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BPM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez BPM

  1. ... dziękuję za odpowiedzi p.s. Ceny niestandardowe też stosuję, gdy zlecenie ma być niepowtarzalne (artystyczne)
  2. Warto wziąć pod uwagę to czy taras jest pod zadaszeniem: - jeśli tak, można wybrać to co się najbardziej podoba (o ile pozwoli wysokość) - jeśli nie, płytki ceramiczne odradzam ze względu na bardzo dużą różnicę temperatur. Powstają mikro-pęknięcia, wilgoć przedostaje się pod płytkę i w zimie wiadomo co się dzieje (nawet 100% wypełnienia klejem pod płytkami nie gwarantuje sukcesu). Najlepszym rozwiązaniem jest kostka lub płyty tarasowe (z zaleceniem impregnacji) lub deska tarasowa kompozytowa. W każdym przypadku bardzo ważna jest izolacja przeciwwilgociowa pozioma (na całej powierzchni) i pionowa (przy ścianie budynku!!!)
  3. ups... dzięki - z rozpędu nie zwróciłem uwagi Następnym razem będzie lepiej
  4. Nie można ściągnąć planu ponieważ kostki są różnej wysokości - powinna być włożona tak, aby gęstość podłoża roboczego pod każdą kostką była podobna (tzn. nie za mocno dobita, nie za lekko -... lecz w sam raz) Po tak ułożonej nawierzchni śmiało można przejechać zagęszczarką (około 90kg) wcześniej wmiatając w fugi mieszankę cementowo-piaskową. Zagęszczanie należy przeprowadzać na mokro. Po zagęszczeniu, umyć i poprawić ewentualne przesunięcia kostki. Ostateczna fuga - mleczko granitowe (należy zamulić)
  5. Ile płaci się, za samo ułożenie (robociznę) kostki granitowej (na podsypce cementowo-piaskowej) w Krakowie? Czy to dobra cena za: kostkę 7/9 - 65zł/m2, palisadę granitową - 50zł/mb, kamień murowy granitowy - 60zł/m2?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...