Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michalck81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    359
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez michalck81

  1. Wpadły mi w ręce takie grzałki kątowe 2kW z anodą, nie mają gwintu, ktoś może miałby pomysł do czego mogą służyć?
  2. Ja się tak zastanawiam, jak rząd tak bardzo chce pomóc obywatelom, to dlaczego skoro samorządy mają kupować węgiel po 1500, nie można od razu po tyle sprzedawać ludziom zamiast po 2000? Chodzi zapewne o to, żeby wypłacone dodatki do węgla wróciły tam skąd wyszły.
  3. Nic nie ruszy przy normalnym użytkowaniu, osobiście nie widzę sensu w dawaniu kołków jakby miało na tym wisieć coś o wadze kilkunastu kg, mocowanie dobiera się do obciążenia raczej, ale jak kto chce bez sensu wiercić i głęboko dziurawić elewację do samego muru to proszę bardzo.
  4. michalck81

    Ocieplenie styropianem

    Chłopie, ocieplaj tym styropianem i się nie przejmuj, ani to grzech ani nic się nie stanie, ciepłej na pewno będzie zimą, ale czy chłodniej latem to śmiem akurat wątpić. A co ze stropem? Bo przez niego też ciepło będzie uciekać jeśli nieocieplony i samo ocieplenie ścian za wiele nie wniesie.
  5. Wygląda na beton komórkowy, wypełnij jakimkolwiek klejem mrozoodpornym albo zaprawą murarską.
  6. Kołki ślimakowe do styropianu, na jutubie pewnie znajdziesz instrukcję montażu, a sam produkt w każdym markecie budowlanym. Ja mam na tym zamocowane rury spustowe rynien i nic tego nie ruszy.
  7. Szkoda pieniędzy na lane skosy, ja bym robił normalnie i ocieplił z 25cm wełny. Poza tym lane skosy zawsze będą gorzej zaizolowane a co za tym idzie straty ciepła.
  8. Zwykły gres techniczny i zapominasz o posadzce.
  9. U mnie jest rozpiętość wiązarów 8m, ale nie pamiętam jakie obciążenie jest na dolny pas, wiązary zaprojektowane bez użytkowego strychu. Nad garażem zrobiłem mały stryszek z podłogą z osb i ma takie lekkie przedmioty wystarcza, leżaki ogrodowe, węże ogrodowe na bębnach itp. na ścianie szczytowej zrobiłem półki zamocowane do ściany i to stężeń wiązarów i na nich mam troszkę gratów też poukładanych
  10. michalck81

    Smród z szamba w WC

    Wrzuć zdjęcia tych syfonów i podłączeń. Śmierdzi tylko po spuszczeniu wody w toalecie? Czy np musi być wykonana jeszcze jakaś czynność typu odkręcenie wody w umywalce?
  11. Tylko nie wiem po co taryfa C, nie ma na to żadnej podstawy i można od razu wziąć normalną G, a nie płacić jak za zboże.
  12. Ja bym zostawił jak jest, nic się nie stanie. U mnie jest wyjście na gł ok 110 i to jest zdecydowanie za głęboko wg mnie. Drugi raz dałbym jak u ciebie.
  13. Ja dałem OSB i na to styropian na klej w pianie plus "kołkowanie" styropianu wkrętami ciesielskimi i samymi talerzykami od kołków, a od wewnątrz wełna, OSB nie robi ci jakiegoś szczególnego mostka jak ściana murowana więc nie ma co się przejmować zbytnio.
  14. Likwidowałem takie stare syfony, odkuwałem dookoła i wyciągałem ten żeliwny syfon i podłączałem z przejściówką system PVC. W innym przypadku problem będzie się powtarzał, bo to jest zwykle fest pordzewiałe.
  15. Było dobrze, były plany ..., jednak pewnego dnia wszystko to stało się nieistotne. Na pierwszy plan weszła walka o zdrowie, ale sami nie dajemy już rady, posypało się zdrowie i praca, dlatego zdecydowaliśmy się na założenie zbiórki. Trudno mi to ubrać w słowa, więc po prostu wrzucę link https://zrzutka.pl/v42a5n
  16. Poszukuję po 2 sztuki dachówki Braas Amber 12v lewej i prawej, więc gdyby ktoś miał to chętnie odkupię. Pozdrawiam EDYCJA: nieaktualne
  17. Tylko do PnB może się okazać, że mimo pewnych zmian co do odległości od lasu i tak mogą wymagać decyzji o wylesieniu oraz kwitu ppoż, warto więc w starostwie dowiedzieć się szczegółów.
  18. Dobrze sobie zaplanuj wylesienie tych 500m2 (najlepiej chyba po podziale działki), weź pod uwagę art. 3 ust 1 ustawy o lasach, to tak ich wyrolujesz, że nic nie będziesz musiał wylesiać i płacić za wszystko z tym związane, mapki, opis taksacyjny lasu. Pamiętaj, że zwartość lasu nie dotyczy tylko obszaru danej nieruchomości ale także nieruchomości sąsiednich.
  19. Nie wiem czy konieczne jest szlifowanie papierem i dawanie gruntu, ja robiłem próbę na nieobrabianym OSB (prosto ze sklepu, tylko odpyliłem) i rozerwał się styropian, na OSB został klej (pianka) z częścią styro. Więc oszczędziłbym koledze pracy i pieniędzy.
  20. Nie wiem czy już rozwiązałeś problem, ale ja do montażu rur spustowych rynien stosowałem takie kołki-ślimaki do styropianu dł. 10cm. Trzyma się i ani drgnie mimo nawet silnych wichur.
  21. Czy autor wątku coś w końcu założył?
  22. Wykorytować, osadzić krawężniki, akrotkanina i żwirek.
  23. Chłopie, kolega nie buduje domu 100 czy 200m2 tylko "chatkę puchatka", i na cholerę będzie bulił za projekt, w który ktoś wpierdzieli stali na pałe jak na jakiś bunkier znając nasze realia. Też planuję coś takiego postawić i również jestem zainteresowany merytorycznymi wskazówkami w tym temacie. Osobiście skłaniam się do opcji nr 1), widziałem na internetach zbrojenie płyty pod garaż 35m2 dołem i górą z fi10 oczka 20x20, ale czy to w sam raz czy przesada, tego właśnie nie wiem. Kolego JackW1, a nie myślałeś murować z 12 zamiast 24?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...