Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sztolu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    162
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sztolu

  1. Hej. Robisz projekty podlogowki.?
  2. Hej. Robisz projekty podlogowki? Jak cię mogę znaleźć. Odezwij się na priv.
  3. Hej. Projekt podlogowki zrobisz? I moc pompy dobrac?
  4. Średnica tu nie ma znaczenia, znaczenie ma to że ostatni pion nie został wyciągnięty ponad dach... Pozdrawiam
  5. Walisz jakimiś prostackim i tekstami i jesteś strasznie przemądrzały, a jakoś nie potrafiłeś podać rozwiązania więc skoncz swoje wywody.
  6. Dla potomnych - napowitrzacz na ostatnim podejściu w kuchni załatwił problem.
  7. Może na ostatnim podejściu - w kuchni, napowitrzacz rozwiązałby problem?
  8. Tak jak pisałem. Godzina wystarcza. Ogrzewanie na razie wyłączona. Zima problemu nie ma.
  9. Szambem. Typowy smród z kanalizy
  10. fi75, jednakże pion tu nie ma raczej nic do rzeczy, ponieważ śmierdzi zawsze jak zaczyna się jesień, przez jakieś dwa tygodnie, potem przestanie i będzie spokój do następnego roku. co może być przycyzną? powietrze wręcz mocno hula.
  11. Witam. Mam dom parterowy. Główna nitka kanalizacji ze spadkiem, rura fi160, odnogi od najbliższego miejsca : - umywalka 1 - wanna - wc 1 - pralka w kotlowni - wc2 (przy odpływie czwornik i pion ponad dach oraz do umywalki 2) - odpływ liniowy - zlewozmywak w kuchni Mam taki problem ze co roku na jesień śmierdzi z odpływu liniowego - w ciągu godziny (niezależnie czy używa się WC czy nie, wyciąga wodę z syfonu i dmucha z niego). Brak bulgotanie etc. POŚ z odpowietrzeniem na zewnątrz. Co może być przyczyną? Czy pomoże zastosowanie napowietrzenia zw kuchni?
  12. ok, chyba wszystko rozumiem.. wyszło mi że na górę 41L/min, więc jedna sekcja to będzie za mało (na styk). Wymyśliłem więc, że zrobię 3 sekcje (górę podzielę na dwie + dołożę do tego dwa dolne rotacyjne, które mają 5,05m, a prawą stronę puszczę na osobnej sekcji. Czy tak będzie prawidłowo?
  13. będzie to robione na rainbird lub huntera, pytanie tylko czy dobrze czytam tabele.. wszystko jeszcze raz w jednym miejscu: 13sek napełnia się 10L wiaderko.. więc wydajność na poziomie 2,7m3. (regulator jest nastawiony na 3Bary - myślę że to optymalnie) Wychodzi więc jakieś 45L/min, a z tego co policzyłem na szybko, zraszacze rotacyjne (te 5 górnych) potrzebuje raptem 15L/min.. czy dobrze liczę? I teraz pytanie, czy obsłużę działkę na dwóch sekcjach: pierwsza sekcja to rotacyjne: 7m; 7m; 10m; 7m; 9,5m druga sekcja to statyczne: 3,5m; 2,8m; 2,8m; 2,8m; 2,8m; 5,1m; 5,1m;
  14. czy można na sianą rok temu trawe dosypać trochę czystej przesiwanej ziemi - 2-3cm (chcę się podrównać do krawężników i nieco zrównać teren po roku od założenia trawnika) czy trawa poradzi sobie i sie przebije? przed dosypaniem ziemi chcę zasilić trawnik saletrą amonową
  15. 13sek napełnia się 10L wiaderko.. więc wydajność na poziomie 2,7m3. (regulator jest nastawiony na 3Bary - myślę że to optymalnie) Wychodzi więc jakieś 45L/min, a z tego co policzyłem na szybko, zraszacze rotacyjne (te 5 górnych) potrzebuje raptem 15L/min.. czy dobrze liczę? wrzucam jeszcze raz fotkę, żeby nie szukać.
  16. witajcie. zrobiłem podglądowy projekt ogrodu... chcę na wiosnę bądź latem wykonać nawadnianie oparte na Rain Bird. Czy możecie mi powiedzięć w jaki sposób to połaczyć rurkami. myśle aby zrobić 2 sekcje.. jedna na górę (wschód) 5 zraszaczy. oraz drugą na prawą (południe) i dolną stronę (zachód). Na drugiej sekcji myślałem o zraszaczach statycznych - czy to dobry wybór? na pierwszej roatycjne? jestem w tym zielony, ale poradzę sobię zródło wody na wysokości końca samochodów (dochodzi rura 1cal). Jutro policzę wydatek wody, ale ustawione mam w domu na 3bar.. gdzie umieścic rozidzielacze? przy źródle wody? a jak z odproawdzeniem wody na zimę - każdą z sekcji zrobić grawitacyjnie ze spadkiem i na końcu zimą spuszczać? czy jakoś inaczej się to robi? i czy nie trzeba robić pętli??
  17. Będę stawiał drewnianą wiatę o wymiarach 6x6m z drewna suszonego struganego c24. Pytanie odnośnie przekrojów słupów, belek i krokwi. Spad będzie do tyłu (dach kryty blachą lub gontem) z niewielkim spadem.. Czy wystarczą 3 słupy 12x12 po jednej i drugiej stronie, czy koniecznie 4? chcę uniknąć 3 rzędu słupów pośrodku. jaki przekrój krokwi i belek? oczywiście belki będą wzmocnione zastrzałami do słupów
  18. Chcę położyć deski na belkach dolnych wiązarów, pomiedzy którymi mam izolację z wełny. czy pomiedzy deskami a wełną muszę zostawić jakąś przestrzeń czy mogę wełnę 'na ciasno' przyłożyć deskami? poddasze nieogrzewane. i jeszcze jedno, czy między deski a wełnę dawać folię paroprzepuszczlną?
  19. zużywam łącznie średnio 600kWh miesięcznie. ogrzewanie PCi, indukcja, jedna lodówka, reku. całe oświetlenie LED. Mieszkam od 1 grudnia. Póki co nie zaopatrzyłem się w licznik, żeby odliczyć CWU i CO.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...