Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wzaj

  1. Jest zamontowana sprężyna na końcu liny a oprócz tego zastosowałem hamulec w wózku jezdnym. Ten sznurek, który dziewczyna trzyma służy do hamowania. Ten bieg to dla treningu.
  2. Witam U mnie działa taka j zjeżdżalnia linowa od kilku lat. Konstrukcja podpór - drewno + wzmocnienia stalowe. Nie robiłem fundamentów betonowych tylko kupiłem na złomie stalowe pręty sześciokątne o dł. ok 120 cm i wbiłem w ziemię ( u mnie jest teren piaskowy) Do nich przykręciłem śrubami konstrukcję drewnianą. Wózek jezdny wykonałem sam stosując 2 rolki jezdne z tworzywa o śr. 100 mm na łożyskach tocznych . Dzięki takim rolkom wózek nie hałasuje jak przy fabrycznym wózku do tyrolek. Dołączam filmik.
  3. Brama jeździ poziomo i równocześnie pionowo. Właściwie jest to ruch złożony geometrycznie z dwóch ruchów, czyli jedzie z wzdłuż skośnej szyny jadącej po rolkach. Ręczne przesuwanie jest na pewno możliwe ale w kierunku pod górę trzeba pokonać opory ruchu + ciężar bramy pomnożony przez sin kąta pochylenia. W przeciwnym kierunku musimy hamować. gdyż brama sama będzie zjeżdżać w dół.
  4. A jednak jeździ pod górkę. Szkoda tylko,że nie napisał jaki napęd zastosował
×
×
  • Dodaj nową pozycję...