Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

112

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 112

  1. Witam. Piec polecam dalej, trzeba czyścić raz tydzień, w tamtym roku w grudniu padł mi sterownik, musiałem wymienić..... ale polecam tylko ceny pelletu coś niepokojąco wysokie... co do rekuperatora bartosz to działa bez problemu, zmieniam filtry dwa razy do roku, z odczuwalnych plusów to zawsze świeże powietrze, jest to odczuwalne, fajnie się śpi, brak komarów w lato bo nie otwierasz okien. W tej chwili mam takie temperatury: -23,1 temperatura w domu na sterowniku rekuperatora, faktyczna w domu 22,1 -8,0 powietrze z zewnątrz -23,3 powietrze wyciągane z domu -21,0 powietrze po przejściu przez rekuperator w tej chwili pracuje piec, regulator pokojowy ustawiony na 23,4 histereza 0,8. Pozdrawiam
  2. Witam No to rozpoczynam następny sezon... w lipcu kupiłem 3 tony pelletu od lokalnego dostawcy piec został przeze mnie porządnie wyczyszczony, mam dwa kolana 90' na podłączeniu do komina i było tam sporo popiołu, pękła mi izolacja drzwi pieca ale na razie jej nie wymieniam.... przełączam piec tylko na ogrzewanie domu jak ide spać, rano ma ciepłą wodę i jak wracam z pracy dopiero włączam grzanie wody idzie w ten sposób sporo mniej pelletu, sterownik mógłby mieć w ustawieniach taką opcję....
  3. Trudno powiedzieć, użytkuje dopiero drugi sezon, budowa pieca jest prosta, takie rzemiosło...... do tej pory w sumie raczej bezproblemowo, sypie pellet, czyszczę i nie narzekam. Tyle że jeżeli cena pelletu jeszcze wzrośnie to palenie nim będzie zupełnie nieopłacalne.... W tej chwili to 700-1000 zł za tonę, troche to drogo jak za tonę trociny... Ostatnio padła mi zapalarka, w poniedziałek zameldowałem w sklepie gdzie kupiłem piec a we wtorek rano odebrałem nową, szybko i bez problemów.
  4. Witam. Dawno nic nie pisałem bo piec pracuje bez zarzutu od 1 czerwca do dzisiaj tj. 15 listopada spaliłem 1020 kg pelletu. W domu mam 22-23 stopnie.
  5. Witam. Zainstalowałem regulator ciągu kominowego bo ciąg miałem o wiele za duży, w czerwcu zużyłem 90-100 kg peletu na ogrzewanie cwu, piec czyszczę co dwa tygodnie, pelet w dobrej cenie od lokalnego dostawcy bardzo dobry, mało popiołu, energetyka też w porządku.
  6. Opis domu w pierwszym poście, sezon pierwszy więc na pewno trochę spaliłem więcej, na pewno sporo peletu idzie na ogrzanie cwu bo mam duże jej zużycie, dom jest dość nieregularny, są trzy balkony więc mam dużo strat, jak dla mnie zużycie 3,6 tony za 2600zł mieści się w normie. Wyliczone było 3-4 tony na sezon więc mnie to nie zaskoczyło. Kilka rzeczy musze poprawić np: zainstalować RCK a poza tym jestem jeden sezon mądrzejszy i myślę że drugi będzie lepszy!
  7. Witam. No to można uznać że sezon palenia się skończył. Spaliłem 3585 kg od 10 września do dzisiaj czyli do 7 kwietnia, przy tej pogodzie piec pracuje bardzo krótko, zużycie jest w tej chwili jakieś 10 kg na dobę i spada, temperatura w domu 21 - 22 stopnie, pelet od dwóch producentów lokalnych( 700-750zł/tona) . Z piecem zero problemu gorzej z peletem ostatnio kupiłem 90 kg i trafił się bardzo zły, robi się spiek i piec nie może się rozpalić, raz na dobę trzeba czyścić, w zimę byłby duży problem.....
  8. Bardzo odkrywcze rzeczy pisze zibiak, tylko po co? Jak się pali w kominku to spada zużycie peletu/ekogroszku/ gazu/prądu... tylko że ja nie chce mieć kotłowni w salonie i uważam że kominek powinien mieć przeznaczenie okazjonalnie a nie do ogrzewania domu więc proszę jak ktoś ma coś konkretnego to pisać inne "ciekawe" zachowujemy dla siebie
  9. Witam. Pelet mam słabej jakości a że powoli mi się kończy, kupiłem 60 kg innego i po spaleniu zawartości zasobnika okazało się że z nowego zostało o połowę mniej popiołu. Zmieniłem temperaturę zadaną pieca na 75' C oraz nadmuch na 100( sugestia serwisu) . Muszę również zainstalować regulator ciągu kominowego bo jak potężnie wiało to wentylator prawie nie pracował a na palniku się nieźle paliło . Po 5 miesiącach użytkowania i spaleniu 2,4 tony peletu mogę stwierdzić, że piec jest w porządku, ma swoje wady, jest wysoki, zasobniki na pelet i na popiół nie są za duże ale cena jaką zapłaciłem 7,5 tyś plus prostota i bezproblemowość palenia w tym piecu sprawia że mogę go polecić. I żeby nie było..... nie reklamuję i nie sprzedaję tych piecy!!! Pozdrawiam.
  10. Witam. Miałem pierwszy problem z piecem, okazało się że w rurze podłączeniowej pieca powinna być zainstalowana wyczystka, ponieważ na pierwszym kolanie 90' zbiera mi się popiół i zaczął blokować przepływ spalin, wentylator zaczął dmuchać bardzo słabo i piec nie mógł dojść do temperatury zadanej, nie dogrzewał domu. Zadzwoniłem do producenta, dostałem nr do serwisanta (inny niż na ich stronie) facet bardzo konkretny, sprawdziliśmy telefoniczne ustawienia i wyszło że niedrożna jest ta rura. Rozebrałem, wyczyściłem i jest ok. Spalanie peletu: w grudniu- około 680 kg,w 26 dni stycznia - około 600 kg wychodzi 22-23 kg dziennie. Pozdrawiam.
  11. Witam. Wejdź do Menu instalatora potem w Regulator pokojowy i zobacz co masz tam zaznaczone. Ja mam regulator defro ale zaznaczone Regulator standart bo inaczej nie dzialało.
  12. Mam nadzieje że komuś kto jest niezdecydowany pomogę, jak mi instalowali ten piecyk nigdzie o nim nawet słowa nie było, moi hydraulicy tez instalowali ten piec pierwszy raz. Problem z wyborem pieca szczególnie na pellet jest duży sam to przeżyłem to wiem, zamierzam popisać rok dwa o użytkowaniu tego piecyka co by innym było łatwiej dokonać wyboru. Pozdrawiam.
  13. U mnie podobne parametry: 1 powietrze, 1 podawanie, temp. pieca 65 . temp. załączenia pomp 55, woda cwu 50 Temp. w domu 21-22
  14. Dom 151 m2 użytkowej, w pierwszym poście jest opis mojego domu, od 21 grudnia do 31 grudnia spaliłem około 21 kg na dobę,
  15. No to ja może o wadach..... piecyk jest dość wysoki trzeba mieć trochę siły żeby podnieść w górę worek z peletem i wsypać to mi przeszkadza najbardziej, no o wyjeździe na tydzień na narty można zapomnieć zasobnik przy aktualnych temperaturach ( dzien -8-9, noc -10-12) wystarczy na 3 doby. Pojemnik na popiół mógłby być trochę większy, poza tym naprawdę nie widzę większych problemów. Spaliłem 1,5 tony peletu w domu ciepło w kotłowni czysto żadnych problemów
  16. Witam ponownie. Mieszkam w domu od trzech tygodni, były pierwsze większe mrozy ..... W domu około 21,5 C .Piec spalił niewiele ponad 21 kg peletu na dobę od momentu wprowadzenia. Było kilka dni z mrozem około -10 C, dzisiaj było w nocy -1, myślę że przy temperaturach ujemnych spalanie poniżej 20 kg jest niemożliwe. Podgrzewanie ciepłej wody patrząc się na częstotliwość odpalania się pieca musi stanowić niemały procent całkowitego spalania. Sam piec pracuje bez zarzutu. Do tej pory spaliłem 1000 kg (od początku września).
  17. Palnik nie jest samoczyszczący, po spaleniu około 70 kg /cały zbiornik/pojawiają się małe spieki, palę peletem od lokalnego dostawcy i na razie sobie chwalę.
  18. Piecyk MUSI być czyszczony co tydzień bo temperatura spalin rośnie ze 100-120C /przy 100%mocy/do ponad 160C więc spada sprawność pieca. Temperaturę pieca mam ustawiona na 65C pompa rusza przy 55C, zawór 3-drogowy ustawiony na 30%. W tej chwili mam ustawiona temperaturę w domu na 20C /histereza 1C/, nie grzeje cwu bo mi się prace wykończeniowe przeciągają .... Peletu spala symbolicznie 30 października rano wsypałem 60kg przedwczoraj dosypałem 15 kg i myśle że do soboty starczy... temperatury wiem ze plusowe ale mój dom ogrzewany jest pierwszy sezon.
  19. Komin ma 160 mm z ceramiki, a co do hydraulików to nawet nie wiem czy mają autoryzacje Lechmy , jak sie dowiem napiszę.
  20. Palnik wrzutowy, piec jest dość cichy po zamknięciu drzwi do kotłowni nie słychać pracy palnika, nie słychać również spadającego peletu do palnika a co do gwarancji musi być zainstalowany zawór do ochrony powrotu, pierwsze odpalenie za darmo zrobili hydraulicy, nic mi nie wiadomo o płatnych przeglądach.
  21. Witam wszystkich na tym forum. Od września użytkuje piecyk Lechma 350 PL , informacji na jego temat nie ma za dużo w internecie więc może moje doświadczenia komuś się przydadzą. Piec zainstalowany jest w domu 171 m2 ( , 20 m to garaż a tam jest ustawione na głowicy 10 C, ogólne po podłogach jest 230 ale mam duże skosy na górze, w/g planu 151m użytkowych) ściany z Solbet 24, dach - deskowanie i blachodachówka , w całym domu są tylko grzejniki stalowe 15 sztuk, wentylacja mechaniczna rekuperator Bartosz (500m3) ocieplenie dość dobre ściany zewnętrzne - 15 cm styropianu grafitowego, dach - piana PUR około 18 cm.Drzwi, okna tez o dobrych współczynnikach. Zasobnik cwu -120 L . W domu jeszcze nie mieszkam ale utrzymuję od początku września 21 C. Piec jak do tej pory pracuje bez zarzutu, sterowany jest z salonu przez regulator ST-292 . Czyszczenie: w sumie raz na tydzień, bardzo proste za pomocą szpachelki zajmuje około 10 minut. Do tej pory spaliłem około 390 kg pelletu. Sterownik w piecu to ST-717 Techa bardzo prosty w obsłudze i ustawieniu. Ustawia się dwa parametry siłę nadmuchu i ilość podawanego pelletu. Piec posiada termometr spalin który bardzo pomaga w ustawieniach. Mała wada to że piec jest dość wysoki więc załadunek peletu (70 kg) wymaga trochę siły. Trochę chaotycznie ale na razie to tyle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...