Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiesiek6308

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    910
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wiesiek6308

  1. Może być, że on zawiesza się i następuje powrót wody do studni a pompa sama w suchoobiegu nie zasysa.
  2. 25 lat gwarancji ? Poczytaj sobie dokładnie warunki tej rzekomej gwarancji i niech Ci jeszcze Producent lub Sprzedawca zagwarantują, że będą istnieć na rynku przez te 25 lat. Totalny absurd i cwaniackie naciągactwo inwestora na koszty. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Dodatkowo pomyśl sobie czy będzisz chciał użytkować te same panele przez te 25 lat - czy nie będziesz chciał zmian.
  3. Z drobnego piasku nie zrobisz betonu. Ja bym poczekał na beton z pompy.
  4. Tak ale najpierw skręć ponownie silnik .
  5. Panele montuj na koniec wszystkich prac remontowych a więc po cyklinowaniu, malowaniu ścian, lakierowaniu parkietu. Na sam koniec.
  6. Jeżeli na odcinku pompa - smok ssący nie masz zaworu zwrotnego to myślę, że to ciśnienie przez długi okres martwy ( nie używania zestawu) mogło spowodować zaklejenie smoka na rurze w studni. Sprawdź to.
  7. Jeżeli w ścianach nie będziesz wstawiał okien to śpij spokojnie.
  8. Kiedyś jak w żwirze trafił się kamień wapienny to po okresie zimowym w tym miejscu był beton wysadzony. Dot. to chodników z betonu. Jeżeli zalejesz płytę z tego kryszywa to na wiosnę wszystko łopatą zbierzesz do kontenera. Zastosuj żwir lub co w najgorszym wypadku juz sama pulpa będzie lepsza niż ten odpad wapienny. Ale to tylko moja opinia, przestrzegam bo szkoda pracy, kosztów i nerwów.
  9. To życzę owocnej sprzedaży okien z porysowanymi okleinami. Wymuszacie na inwestorach podporządkowanie się swoim nawykom - ale to nie trwa wiecznie. Ten post Pański słabo wyważony a raczej obcesowy z czasem może wpłynąć na podejmowanie decyzji prze nabywców. A Pański szef wówczas nie będzie zadowolony. Pozdrawiam , życzę owocnej sprzedaży.
  10. Dobre sobie, producent i sprzedawca będą decydowali za właściciela domu i zmuszali do zakupu porysowanych okien. Bum powoli się kończy i będzie spowolnienie. Tacy producenci będą wówczas kłaniali się nisko aby ktoś nabył u nich towar. Pamiętać należy że ,,opinie,, w dzisiejszej dobie internetu szybko się rozprzestrzeniają i to od nich częściowo jest uzależniony zbyt. Czy kupiłbyś z salonu nowe auto z porysowaną karoserią aby w okresie późniejszym serwisanci retuszowali lakier?
  11. Ehhh. Juz tych typowo białoruskich nie ma ale to może i lepiej bo teraz tego typu pompy mają ssanie z góry a więc nie zassie Ci mułu z dna studni. Kiedyś miałem białoruską jak zerwała się linka stalowa i pompa pracowała to prawie metr zassałą się w dno rzeki . A aktualnymi tego typu pompami nie ma już takiego kłopotu bo są mniejszej mocy ale do podlewania wystarczy. Oryginalna białoruska pompowała z rzeki na odcinku 60 metrów z tym, że przy pompie był najpierw wąż trzy-czwarte cala i w połowie redukowany na 1/2 cala. Na końcu była końcówka do podlewania i ładnie to dawało. Proponuję tak jak kol. kryzys wyżej zakup tego typu pompy ( tanio i da radę). Poziomu wody nie będziesz musiał kontrolować bo jak nie będzie wody na ssaniu to usłyszysz strzelanie jak z karabinu, zdążysz wyłączyć. Nie musisz zabudowywać niczym a na zimę i tak musisz wyciągnąć.Fachowo to nazwa pompa wody górnossąca membranowa, na aledrogo tego dostatek a ceny od 80 zł do nawet 200. Kupuj najtańszą i z głowy.
  12. Ja bym na to nie przystał i żądałbym wymiany na towar wolny od wad. Pamiętaj całe życie będziesz patrzył na ten bubel ( bo taka jest psychika człowieka).
  13. Sprawdź czy ten ,, remont,, jest legalny - czy było pozwolenie bo coś mi się wydaje, że to nie tylko modernizacja ale ROZBUDOWA - więc potrzebne było pozwolenia. Jeżeli nie ma to odpuść to sobie gdyż prawa i obowiązki spoczywają na właścicielu ( a do tego zaliczysz się po zakupie). Legalizacja to duże koszty łącznie z karą. Jeżeli dokumentacja jest OK ( ciągłość budowy w dzienniku trwa) to porozmawiaj również z sąsiadami w jakim stanie był ten domek przed modernizacją bo właściciel może coś ukryć i najważniejsze powód sprzedaży. Później weź za opłatą oczywiście ( ale to zawsze się opłaca bardziej) jakiegoś kierownika budowy niech się wypowie w kwestii stanu technicznego, projektu ( projekt musiał być robiony jeżeli działą to na legalu).
  14. Wiata może mieć tylko trzy ściany zabudowane - więc ten budynek nie jest wiatą.
  15. Już minął poniedziałek ale ciekaw jestem czy jest cieplej w mieszkaniu po odwróceniu pompy ?
  16. A ja z kolei nie wiem jak chcesz dać te deski: a) z jednej strony ( jak tak to z której) b) z obu stron balustrady 3) ażurowo czy ściśle i jeszcze określ, czy jest to dom prywatny czy blok.
  17. Na zdjęciu wyraźnie widać, że pompa odwrotnie założona.
  18. Odwróć pompę i tyle. Pewnie ktoś kiedyś ją wymieniał i założył byle jak. Przy pompie zakręcasz dwa zawory, odkręcasz ją i zakładasz ponownie w prawidłowy sposób( kierunek pompowania masz oznaczony). ALE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TEJ PRACY ODŁĄCZ ZASILANIE POMPY - PRĄD.
  19. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ustawa dopuszcza jeden obiekt na każde 500m2 działki. Więc trzech nie postawisz pomimo zachowania części biologicznie czynnej.
  20. Nie sugeruję żadnej wymiany uchwytów( wieszaków czy też jak je tam się nazwie). Chciałem tylko powiedzieć, że współczesne wszystkie uchwyty szybciej Ci się urwą przy przeciążeniu szafek niż jakakolwiek szyna , nawet ta z marketu.
  21. Coś mi się wydaje, że deweloper stworzył jakieś nowe prawa fizyki. Po prostu sąsiad najprawdopodobniej wpięty jest z okapem do Twego kanału, bo pewnie tak mu pasowało.
  22. Kątowniki te nic Ci nie pomogą , no chyba, że zmniejszą niepotrzebnie Ci wagę portfela. Dla bezpieczeństwa dałbym już ( jeżeli chcesz pozostać przy 4 cm grubości masztowania ) dwie warstwy płyt na tzw. przekładkę ( druga warstwa prostopadle do pierwszej z przesunięciem tak by nie pokrywały się łączenia płyt). W pierwszej warstwie zastosowałbym płyty frezowane ( z tym połączeniem zamkowym i też tak by zamek krótkiego boku nie pokrywał się z zamkiem następnej płyty tego samego gatunku zasada paneli podłogowych) a druga warstwa większe płyty 125 szerokości. Te już mogłyby być cieńsze niż 22 mm.
  23. Bierz te 3/4, łatwiej będą dociągać montowany element ( ułatwiają dokręcanie, gdyż nie musisz ręcznie dociskać tej płyty przy wkręcaniu).
  24. Jeszcze raz Ci napiszę. Nośność szyny bez względu gdzie kupisz będzie i tak dużo większa od wytrzymałości uchwytów montowanych w szafkach. Wczoraj o mały włos u znajomych nie doszło do tragedii. Sześć szafek wiszących na szczęście dodatkowo skręconych ze sobą na ściankach bocznych. W trzeciej z rzędu kobieta podczas porządków świątecznych znalazła cztery wkręty z mocowań tych właśnie uchwytów i w jednym z nich był połamany plastyk obudowy. A w tej szafce były dwie półki załadowane ciężkimi szklankami, kubkami. Uratowało tylko przed wielkim bum to, że szafki te były skręcone a i tak widać było gołym okiem wyraźny obwis tej właśnie przeciążonej szafki. Powodzenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...