Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Radek i Ela

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Radek i Ela

  1. u nas jeszcze w 2016 powstały schody wejściowe oraz schody z balkonem zamiast tarasu (bo wysoko nad terenem) do tego zamontowano okna ( w sumie chyba jest ich z osiemnascie ) oraz brama garazowa - stolarka w kolorze Winchester
  2. Serdecznie pozdrawiam Ośkowiczów z nowym rokiem 2017
  3. Dokładnie moje myślenie. W projekcie była ceramika 25 + 15 cm wafla ryżowego - białego styropianu Wymurowałem 18cm nośne z silki + 20 cm wafla (będzie) - bloczek drążony Sciany pinniczne 24cm silikatu z Leżajska (grupa Silikaty) - bloczek pełny ściany działowe 12 cm silka, drążony Wszystko na klej i tylko poziomo. Wieńce się zmieścily przy rzelbetowych stropach. Murłaty mam 16cm x 16cm, leżą świetnie. Należy tylko pamiętać aby pierwsza warstwa bloczków była równa. Przy silikacie nie są potrzebne betonowe słupy pod podciągi do np nadproży bramy garażowej
  4. Oto 4 rzuty naszego Ośka 22, Jak widać sporo zmienione w porównaniu do oryginału, zwłaszcza ściana z łazienkami i klatką schodową gdzie przybyły 4 okna oraz lukarna
  5. urzytkowniku lukas070 Trochę Pan/Pani nie trafił/a ponieważ to wątek o projekcie osiek wąski 22l czyli inny dom choc podobny. Nieco więcej ścian, stropów i kawałek dacu ale się nazbiera. Co do wyceny to najlepiej udać się z jakimkolwiek projektem nawet poglądowym do składu budowlanego i wycenią materiał, z wykonawstwem do murarza- też wyceni za darmo. Tak samo z dachem do tartaku oraz do cieśli/dekarza. Moje doświadczenie mówi że itak wyjdzie drożej niż się inwestor spodziewa. Pozdrawiam z Podkarpackiego Radek
  6. Przy 20cm styropianu i pomijalnych oknach potrzebna powierzchnia xyz budynku po zewnętrznej wzór jest bajecznie prosty 0.2 (przenikalność ściany) * 400m (pow) * 20 (delta) = uśrednione chwilowe straty w 7 miesięcznym sezonie grzewczym Wynik mnożymy przez 2 dla siarczystych mrozów Wychodzi np 1600W czyli ogrzewanie roczne 8000kWh dla domu 100m^2.
  7. Tomasz Brzęczkowski - czlowiek bezwstydny i nieodpowiedzialny no coz, nie mam polskich znaczkow
  8. O to chodzi że Panskie wypowiedzi są niescisłe a wytyka Pan innym forumowiczom że nie czytają a piszą. Otoż ja przeczytałem i oto skrot Panskich wypowiedzi. Jak widać trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć o czym Pan pisze. A odnosnie kosztu rekuperatora co Pan powyzej pisze to znowu nie na temat, akurat mowilismy o wymiennikach. Nadal czekamy na odpowiedz na temat jakosci Recair. Czy ten połamany ze zdjecia to tak sam z siebie sie rozpadł podczas normalnej eksploatacji czy ktos mu pomogl? Czekamy też na odpowiedz na pytanie o mocowanie czegokolwiek na scianach obłożonych wewnątrz styropianem. prosze sobie zobaczyć co Pan pisał i kiedy: oraz i co? tylko 2 tygodnie rozrzutu? i skąd niby czytelnik ma wiedzieć że chodzi o jedno i to samo
  9. byc czarodziejem lub jasnowidzem zeby wiedziec co pan ma na mysli oraz na fakturze
  10. Sprawdzilem Panski blef i przegral Pan. model za 160 euro ma powierzchnie 21.6m^2 i wysokosc 300 mm. Dopiero ten za 219 euro przy wysokosci 500mm ma 36m^2 powierzchni.
  11. Powinnismy rozumiec ze to produkt watpliwej jakosci?
  12. No wreszcie, firma i model [Recair Sensitive RS160] ! Zadzwonie do nich i zapytam, rozebrac nie mam czego.
  13. To byl chwilowy odchyl od rozmowy poniewaz akurat bylismy skupieni na 100m^2 pow urz , czyli 300m^3. Natomiast wentylacja piwnicy oraz garazu odbywac sie bedzie bez reku bo tych pomieszczen nie bede ogrzewac wogole.
  14. Ot i ciekawostka: projekt mojego domu opiewa na 770m^3 przy pow. Urzytkowej 114m^2. Przy takim układzie 1000m^3 osiągnąbym przy 148m^2. Wymiana kubatury na godzinę to jednak złe podejście do zagadnienia. Skąd wzięło się te 770? Pełne podpiwniczenie oraz garaż w bryle.
  15. Czy można poznać powód? Czym to się różni od gruntowego wymiennika powietrza?
  16. A jak się Pan zapatruje na wietrzenie .25/ h w obecności domowników a .1 w pustym domu?
  17. Czy może nam Pan przybliżyć jak jest obliczona ta powierzchnia? Podejżewam ze ta sama powierzchnia jest liczona 2 razy: raz na wlocie a raz na wylocie. W takim razie wystarczy rura fi125 w fi 180. Długość wymiennika 40m. Natomiast czerpnia znad dachu jak już pisałem a nie ze strychu. Na strychu byłaby rozłożona rura.
  18. Mam rozumieć że 24-krotna wymiana powietrza na dobę to za mało?
  19. Smiem zapytac: W jaki sposob w tym domu mozna cokolwiek zamontowac na scianie zewnetrzej np w kuchni?
  20. Przy wspolczynniku 0.08 dom potrzebuje 0,8kW aby utrzymac temperature - przy delcie 27K. Te 9kW coraz bardziej rażą przewymiarowaniem. Moze zatem wrocimy do sprawnosci rekuperatora. Jak dobrac reku do kubatury. Ma sie to do sprawnosci tak ze jak za maly to sprawnosc mocno spadnie.
  21. zatem w jaki sposob do tegoz domu wprowadza pan 9kW mocy?
  22. Coz za wspolczynnik : 0.13 ! (pomijam okna) zatem przy 100m^2 jest to 9kW a ten dom potrzebuje w najzimniejszym miesiacu (delta 27K) 1460kW stad pytanie: po co Panu kociol 9kW gdy ogrzewanie domu to 1,5kW ? Ewentualnie prosze wskazac blad w maich obliczeniach.
  23. pieknie, radiator jak sie patrzy ! wszystko co posiada energie jest radiatorem. rozne obiekty oddaja energie z rozna predkoscia. Nadal czekam az Pan pozna roznice miedzy energia a moca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...