
karas22
Użytkownicy-
Liczba zawartości
35 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez karas22
-
timon120777 Mój cały układ jest opisany i zdjęcia z kotłowni na stronie 106 #2105.
-
Po czterech dobach ( żona w kotłowni ja na wyjeździe) spalanie w granicy 17-18 kg na dobę Średnia temp w domu 22,5 C. Wpadłem na taki pomysł tylko nie wiem co z tego będzie, ale zapowiada się dobrze. Na kotle mam 2 wyjścia na termometr, do którego mam podpięty czujnik temp C.O. Za zaworem 3D mam następne gniazdo z termometrem który pokazuje mi 6 stopni więcej niż na kotle. Wobec tego czujnik od sterownika podpiąłem za zawór 3D. Pompy załączane sterownikiem pokojowym. ( + załączają się co 7 min na 2 min.) Moje ustawienia to zadana 50 i wchodzi w podtrzymanie. Dobija sobie około 3 stopnie więcej i pomału maleje. Spadnie do 51 i włączają się pompy. W tym przypadku ciepło pcha pompa kotłowa i wzrasta temperatura za zaworem co podnosi temp na 52. Później znowu spada do około 48 i podnosi się po załączonej pompie.Takich cykli jest około 6 zanim spadnie do 47,9 i zacznie pracować. Zostawie tak kilka dni i ocenie spalanie. Na tym sofcie mogę sobie kuknąć na spalanie w kilogramach - dzięki. Myślę że napisałem to zrozumiale.
-
timon120777 ze strony firmowej klikam na soft i wyskakuje błąd. Może ktoś podeśle mi na pocztę a33n. [email protected]ęki
-
teraz mam ustawienia ; podawanie 10, przerwa 50 moc 15 i jest ok, ale widzę że dużo zjada opału. Dobrze że tylko miałem 25 kilo tego groszku. Spala się super (dobry na duże mrozy), popiół jak z papierosa. Jutro wsypie eko i wrócę do normalnych ustawień. FTP jeszcze raz dzięki. Kto pyta nie błądzi.
-
FTP super to opisałeś. Dzięki.Teraz przestawiam na 60 przerwy i moc kotła na 15. Będzie podawał w podtrzymaniu co 400 sekund i może ogień się utrzyma. Czas pokaże.
-
A może zapodam mu jakiś nowy sofcik. Jeśli ktoś może mi go na pocztę przesłać to bardzo proszę. [email protected]
-
Oprogramowanie to vA.33f. Teraz ustawiłem zadana 50 podawanie 13 przerwa 70, dmuchawa 75/10 i moc kotła 4. Siadam na krześle i obserwuje.
-
Zadana temperatura to 50 a dobił do 57 a węgla już na retorcie jest bardzo mało i jak spadnie do 48 to ciemno w kotle
-
zwiększyłem nawet na 10 i nic nie daje. Mam częstrze przedmuchy ale podać nie chce
-
Wina sadzy to ekoret. Teraz pale zwykłym GROSZKIEM (nie eko). temperature osiąga błyskawicznie nie ma sadzy i przechodzi długo w podtrzymanie. Ale problem jest taki że szybko się spala i gaśnie w piecu. Jak ustawić sterownik aby w podtrzymaniu podał trochę węgla. Przypomnę że sterownik Cobra PID.
-
Witam po kilku dniach. I powiem krótko. Chyba zatrudnie żone do kotlowni. Zatankowałem 85kilo w niedziele a dzisiej (piątek) zostało około 15 kilo. Opał to ekoret, w domu 23st. Wszystko super ale przeraża mnie trochę ilość sadzy.
-
Mogło tak być, bo w nocy miałem około 10 kg paliwa i uchyloną pokrywę. Dzięki bardzo. Zaraz opuszczam kotłownię na 3 dni i żona musi radzić sobie sama.
-
timon120777 bardzo Ci dziękuje za szybką i konkretną odpowiedz. Przerwe zwiększyłem na 50 a dmuchawe obniżyłem do 75.
-
Minimalna moc kotła to 2 . Pale węglem ekoret. Podawanie 11 przerwa 40 dmuchawa 78/10. Przedmuch wyłączony
-
Witam . Doszedłem do ładu z moim kociołkiem . Wina chyba była zapowietrzonego układu. Teraz mam taaki problem że włącza się ochrana kosza i wysuwa węgiel. za długo jest w podtrzymaniu i cofa się żar do podajnika. Cobra pid ustawienia na dwustanie. Co teraz zrabić jak przestawić sterownik
-
Zrobiłem tak; Zwiększyłem dawkę podawania na 13 pauza na 60 i dwustan. Zadana temp to 50st. Piec dochodzi do 50 i spoczywa. W tym czasie spoczynku dobija sobie do 51,5 i schodzi do 48st. Powrót mam w granicach 43st. Zawór 3D mam ustawiony na 3 i za wymiennikiem płytowym mam 30st. W domu 24 stopnie. Jeśli zawór 3D przestawie na 4 to w chacie sauna. A jeśli otworze go na full to szybko spada temp na kotle. Za kilka dni załącze termostat i pobawie się pompami. Jestem tylko ciekawy spalania. Ale wyczytałem że trzeba być cierpliwym a korekcje wprowadzać minimalnie i czekać. Dzięki wszystkim. Jestem z wami.
-
styropian pod rurami od 10 do 12 cm. Grzejniki i podłogówka tylko w domu.
-
Faktycznie masz racje, bo jak zamkne 3D to szybko dochodzi do zadanej. Ale mam przeczucie że jest coś skopane w instalacji. Ręce rozkładam.
-
Powinno być tak jak mówi kobra64 aby całe ciepło szło na wymiennik(pomijając cwu) a ciepło ucieka przez 3D na powrót.
-
30.3
-
Teraz pale na PID-zie W domu mam 22 st
-
tak i sterownik i termometr mechaniczny. Teraz zamknąłem grzanie cwu i otwarty na full 3D. Kocioł spada do 36 st a jak przymknę 3D na połowę to się poprawia
-
Temperatura na kotle 39st a na powrocie przy piecu 31,5st .Dodam jeszcze że zadana temp. na CWU to 40st a powrót z niego jest zimny bo temperature ma osiągniętą i pompka nie pracuje. To wychodzi na to że ciepły powrót który trafia teraz do kotła to z zaworu 3D.
-
Najdziwniejsze jest to że; zasilanie do zaworu 3D ma powiedzmy 40st i przechodzi na wymiennik (lewa górna)prawą stronę wymiennika góra i dół zostawiamy bo to układ zamknięty. Powrót wymiennika (dół lewy) ma temp około 25st a ten powrót który podłączony jest do zaworu 3d ma około 35st. Dodam że 3D otwarty na full. Pomocy. Nie wiem czy jasno to napisałem.
-
Teraz zadana 48st a rzeczywista 36 st i taka jest za zaworem. Powrót to ten który idzie w dół tak jak napisałeś. Jak temperatura troszke podskoczy to za zaworem też.