Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczupakq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szczupakq

  1. Witam serdecznie. Mam pytanie do osób posiadających reku izzifast czy da się zamontować w/w rekuperator króćcami w górę i dół?
  2. Z tego co wyczytałem to centrala AERIS mierzy wilgotność i strumień masowy. Czyli mam 1 różnicę na korzyść AERISa? A czy któryś z szanownych forumowiczów miał okazję posłuchać obie centrale i porównać ich głośność?
  3. Interesuje mnie opinia kogoś kto zna obie centrale i jest w stanie wyrazić swoją opinie. Jak widać w postach powyżej AIRPACK jest tu na forum popularny i polecany lecz jak on wypada w stosunku do AERISa? Spotkałem się z opinią że ZEHENDER (AERIS) przoduje w dziedzinie rekuperatorów a nasi lokalni producenci na nich się wzorują. Stad się zastanawiam czy jest sens pchać kasę zagranicznym producentom czy lepiej wesprzeć naszego producenta....
  4. Mam pytanie do fachowców mam u siebie w domu do wymiany rekuperator zastanawiam się pomiędzy AERIS NEXT 350 a nowym AIRPACKIEM o którym tutaj mowa. Jak wypadają te dwie jednostki w bezpośrednim porównaniu ?
  5. Domek to parterowka. Okap ma 80cm więc elewacja odpada. A krowie nigdzie nie wystają.
  6. Witam serdecznie. Mam pytanie do mądrzejszych ode mnie. Mam problem z montażem anteny sat nie mam do czego jej zamontować. Dekarz zaproponował mi abym zamontował do deski czołowej. Twierdzi że już tak parę razy montował i reklamacji nie było. W moim przypadku był by to taki uchwyt: W miejscach zaznaczonych na czerwono uchwyt trzymał by się do deski i wiązara pozostałe 2 tylko do deski czołowej. Jak uważacie będzie to się dobrze trzymać czy nie bardzo ?
  7. Tak 5m od budynku to Maks u mnie. Tunele będą zamontowane po 8szt z każdej strony domu.
  8. Zdecydowanie dalej to ile? Ile wynosi bezpieczna odległość od nie podpiwniczonego budynku?
  9. Czyli licząc pow. zabudowy 270m2 * 40l/h opadu daje niecałe 11m3 wody. Z moich pomiarów jeden tunel na mojej działce jest wstanie rozsączyć 1m3/h. Czyli dając 15 tuneli będę miał jeszcze zapas. Teraz ponawiam pytanie czy wkopanie tuneli 2m od budynku wystarczy?
  10. Test wykonałem. Jaką przyjąć wartość opadu wody na m2 podczas godzinnej ulewy ?
  11. W weekend zrobię test. I teraz najważniejsze jaką minimalną odległość zachować od budynku zakopując tunele? Czy 2m wystarczy? Gdyz nie mam zbyt wiele miejsca do dyspozycji chyba że tunele mogły by zostać posadowione pod dużym tarasem ułożonym z kostki na gruncie? Tylko czy nie spowodują że grunt zacznie osiadac z biegiem czasu
  12. Liczył mi to gościu co je sprzedaje wg. Ciebie ile powinienem wykopać tuneli aby pozbyć się wody deszczowej z dachu o pow. 340m2? Wody gruntowej nie ma bo 100m od mojego domu i jakieś 7m niżej płynie Odra a ok 40m w drugą stronę jest skarp i zaczynają się łąki zalewowe. Chcę to zrobić raz i zapomnieć o sprawie.
  13. Co do wody gruntowej nie ma strachu gdyż jest dużo niżej. Na głębokości 2.2m nadal jest piasek więc tu też raczej luz? Do zakopania mam 24 tunele po 300l. A dla tego chcę je zakopać tak głęboko ze względu na to że na działce chcę przeznaczyć jeden punkt na w/w tunele a żeby wyrobić się ze spadkiem rur to górna część tunelu musi być na głębokości 1,2m a ja chcę je połączyć spodami czyli sama ich wysokość to 1m.
  14. Witam serdecznie mam pytanie do fachowców w sprawie lokalizacji tuneli rozsączających wodę deszczową. Jaka jest minimalna odległość wkopania takich tuneli od budynku? Dodam że planuje je zakopać na głębokości 220cm a budynek to parterówka czyli woda będzie rozsączana poniżej fundamentów budynku.
  15. Witam widzę że jest Pan wysoko kompetentną osobą w sprawie zabudowy regipsami. Nie bawem wchodzi do mnie wykonawca sufitów, zabudowa będzie w całym domu do dolnego pasa wiazarów a bezpośrednio na regipsy luźny nasyp włókna celulozy 30cm. Wykonawca zaproponował system 4pro firmy rigips a po wpisach na forum widzę że to dobry system. Lecz gdy zaproponowałem aby dać wszędzie różowe płyty stwierdził że szkoda kasy. Co Pan o tym sądzi? Warto zainwestować w droższe zbrojne włóknem czy zastosować standardowe. A może proponuję Pan inne rozwiązanie? Nie chce robić dziadowskich oszczędności więc wolę wydać raz więcej i mieć spokój a nie za jakiś czas wracać do sprawy
    Pokaż więcej  
  16. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Dla tego po montażu sprawdzę przepływy i jak się okaże że będzie ok to tak zostanie a jak będzie lipa to wleci sprzęgło i wieksza pompa
  17. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Mam 2e obiegi tj. Jeden rozdzielacz 11 i jeden 12. Każdy podłączony rura 22. Oporów i przepływów nie liczyłem.
  18. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Dokładnie chodziło mi o SDC. Dom to parterówka 160m do ogrzania
  19. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Zapotrzebowanie budynek ma 26w/m2 a ja mam rozstawa pex wszędzie co 10cm a w łazience dużej co 7,5cm więc 30 stopni to powinno być max. A przepływów nie liczyłem ale żeby podłączyć pompę ciepła bez bufor/sprzęgła mam max pętle 50-60m z dobiegami
  20. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Czyli skoro mój budynek potrzebuje 6kw na CO to nie ma sensu inwestować w T-CAP tylko wezmę zwykłą 9kw tylko nową serię H.
  21. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    W wiadomo czy zwykła pompa faktycznie przy - 20 się wyłącza? Bo z tego co wiem to t-cap wyłącza się dopiero przy - 28.
  22. szczupakq

    Panasonic Aquarea

    Witam czy ktoś zna moc pompy SDC09F3E5 w temperaturze -15 stopni a najlepiej -20 ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...