Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

konrad_gom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    108
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez konrad_gom

  1. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Witam, po usunięciu CZ-TAW1 w aplikacji Aquarea Comfort Cloud i dodaniu tego samego urządzenia zniknęły wszystkie statystyki. Da się je jakoś odzyskać?
  2. Witam, Grzejnik 450W przy parametrach 75/60/20. Z tego co widzę, zasada jest taka, żeby dobrać moc grzałki niższą niż moc grzejnika. Tylko czy aby na pewno? Te grzałki widzę mają regulację mocy, w przypadku przekroczenia jakiejś temperatury wody wyłączają się. Więc nie lepiej dobrać np. 600W, żeby szybko dogrzać wodę w całym grzejniku? Pozdrawiam
  3. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Rozumiem, ale czy nie jest tak, że pompa w trybie termostatu działa ciągle na pełnej mocy albo w ogóle? Czyli działa wtedy jak pompa on-off? A mi chodzi o to, żeby normalnie modulowała moc bazując na krzywej grzewczej, a gdy słońce dowali i w domu zrobi się za ciepło to wtedy żeby wyłączyła sprężarkę.
  4. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Witam, Aquarea J, sterownik fabryczny, grzanie krzywą grzewczą tylko w ciągu dnia. Sterownik w domu. Problem jest taki, że gdy przyświeci słońce to dom się przegrzewa. Czy da się ustawić sterownik w jakby podwójny tryb? Czyli Grzanie krzywą grzewczą, a gdy temperatura w domu przekroczy np. 22*C to sterownik wyłącza sprężarkę, a włącza ją gdy temperatura w domu spadnie np. do 21*C.
  5. Witam, balkon nieosłonięty 2,8x1,3m, przygotowany pod płytki (izolacja wodna, obróbki aluminiowe, taśmy, itd.). Czy zamiast fugi cementowej pomiędzy płytkami nie lepiej dać dobrej jakości silikon albo masę uszczelniającą?
  6. Gdzie jest napisane "pompa wody powierzchniowej"? Pompa wodna powierzchniowa, zasysająca. Zresztą co za różnica, chodzo o przepływ pompy i zraszacz o dużo mniejszym przepływie.
  7. Witam, czy będzie jakiś negatywny skutek dla pompy wodnej powierzchniowej, gdy dołączy jej się zraszacz o małym przepływie? Przykładowo pompa ma max. ciśnienie wyjściowe 3 bary, przepływ max. 4500 l/h, a podłączy się do niej zraszacz o przepływie 19 l/min. (1140 l/h) przy ciśnieniu 3 bary? Wtedy pompa jest mocno dławiona, czy nie wpłynie to na jej żywotność?
  8. To jakiś nieudolny bot, czy tłumaczenie w translatorze?
  9. Witam, balkon 2,8x1,3m, przygotowany pod płytki (izolacja wodna, obróbki aluminiowe, taśmy, itd.). 1. Jaki rozmiar płytek jest lepszy? Większe płytki, żeby było mniej fug i automatycznie mniejsze ryzyko wniknięcia wody w przyszłości? Ideałem byłaby jedna płyta na cały balkon. Czy jednak małe płytki i dużo fug, żeby całość była elastyczna? 2. Fugi powinny być szerokie czy raczej właśnie wąskie?
  10. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Działa - jak się przestawi sterownik w tryb termostatu, ale tego nie chcę. To może w Twoim przypadku, 7kW Split schodzi do 19 Hz i wtedy pobór mocy to ok. 400W. Owszem - jest oszczędność. W ostatnie dni dom jest przegrzewany, bo słońce świeci w okna i nagrzewa. Więc gdy temperatura dobije np. do 22*C to sprężarka mogłaby się wyłączyć, bo po co ma grzać dalej? Odczyt w aplikacji i na sterowniku jest zaniżony względem podlicznika o ok. 10-20%.
  11. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Aquarea J 7kW. Grzanie krzywą grzewczą z harmonogramem w ciągu dnia. Czy da się ustawić dodatkowo, że gdy temperatura wewnątrz osiągnie np. 22*C to sprężarka przestanie pracować, a włączy się ponownie przy np. 21*C?
  12. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Czyli co, jak jest np. krzywa -15/30 i +10/25 to po zaokrągleniu w górę będzie tak (trzecia kolumna)? I takie też wartości wystawia Aquarea J?
  13. konrad_gom

    Panasonic Aquarea

    Witam, Aquarea J, ustawiona na grzanie krzywą grzewczą. Chciałem dołożyć zewnętrzny czujnik temperatury pokojowej, żeby było widać temperaturę w domu w Smart Cloud. Czujnik podłączony w odpowiednie miejsce na płycie głównej jednostki wewnętrznej. Reset systemu z poziomu sterownika zrobiony. Nie pojawiła się dodatkowa zielona zakładka jak tutaj: Czy ma prawo to działać? Czy Smart Cloud pokaże temperaturę w domu tylko gdy sterownik ustawiony jest na termostat?
  14. A w ogóle podcięcia pod rekuperację do pokoi są potrzebne? I tak będzie ok. 1cm szczelina przez brak progów. Drzwi do pokoi w znacznej większości czasu będą i tak otwarte. Łazienki ok. - z podcięciami.
  15. Chłopski rozum też tak podpowiada, grubsze i pełniejsze wypełnienie to cichsze drzwi. Myślałem że ktoś sprawdzał. A teraz właśnie próg - jeśli będzie podcięcie pod rekuperację to jest sens inwestować w drzwi z pełnym wypełnieniem? Czy skoro jest podcięcie to nie ma większego znaczenia i z ramiakowe z płyciną będą niemalże podobnie wyciszone?
  16. Witam, czy jest spora różnica dźwiękoszczelności między drzwiami płytowymi z pełnym wypełnieniem płytą wiórową, a ramiakowymi z cienką płyciną?
  17. Czytanie ze zrozumieniem nie boli, przeczytaj jeszcze raz tekst w pierwszym poście...
  18. Witam, czy kostka brukowa (w kształcie dwuteownika - tetka) z rozbiórki nada się na podbudowę wjazdu na posesję? Głównie na auta osobowe. Tetki są całe, grubości ~8cm, w bardzo dobrym stanie. Żeby nie było zbyt dużo 'powietrza' to zamiast rozwieźć to koparką - myślałem po wykorytowaniu rozłożyć geowłókninę (podłoże gliniaste) i ułożyć dwie warstwy tej tetki, ciasno koło siebie. I dopiero na to kolejne warstwy kruszywa. Czy takie równe ułożenie tetki jako podbudowa stworzy jakiś problem?
  19. Witam, obecnie przejście przez ścianę z Solbetu zrobione ze sztywnej spiro fi250, ocieplone 30mm wełny Lamella. Czy te 30mm, mimo pustaka Solbet, nie będzie mało? Jest możliwość że wilgoć wykropli się w ścianie? Samo podłączenie do rekuperatora będzie ocieplone 50mm (oba odcinki krókie, ok. 1,5m i 3,5m).
  20. Brak bufora, bo jest duży zład wody. Pompa dobrana na bazie OZC. Nie ma żadnego taktowania. To są na pewno defrosty, obserwuję.
  21. Witam, Pompa Panasonic Aquarea J 7kW (KIT-WC07J3E5). 1. Od 17.11 do 11.12 grzanie harmonogramem od 8:00 do 21:00 z krzywą -15*C/+35*C i +13*C/+25*C. Średnie dobowe temperatury -2*C do +2*C. 705 załączeń, 307h pracy. Wychodzi defrost co niecałe 0,5h. W tym trybie po uruchomieniu rano pompa działała na pełną moc przez kilka godzin, żeby dogrzać wodę po 11h przerwy, więc i defrosty częstsze. Pomyślałem, że zmienię tryb działania na całodobowy. 2. Od 12.12 do 18.12 grzanie całą dobę z krzywą -15*C/+33*C i +13*C/+23*C. Średnie dobowe temperatury -7*C do -2*C. 241 załączeń, 138h pracy. Więc defrost co ponad 0,5h. Tutaj pompa w ogóle nie dobiła do pełnej mocy i mimo, że defrosty były rzadsze to ich liczba w ciągu dnia była duża. Czy 1000 załączeń sprężarki w ciągu ostatnich 30 dni to nie za dużo?
  22. To teraz zastanawiam się czy do rekuperatora z ERV bez nagrzewnicy, ale z możliwością sterowania zewnętrzną, dokupoć nagrzewnocę...
  23. Bazując na tym to serio nie potrzeba nagrzewnicy wstępnej przy ERV? poza skrajnymi przypadkami, które przytoczyłeś.
  24. Czy w nieogrzewanym pomieszczeniu, do którego nigdy nie będzie dochodziło słońce, pasuje dać klej i siatkę na styropian grafitowy elewacyjny przyklejony do sufitu? Estetyka nie gra roli, myślałem tylko przykleić płyty, zakołkować, delikatnie przytrzeć i pomalować jakąś farbą. Czy to wystarczy na długie długie lata? Chodzi głównie o jakieś utlenianie się styropianu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...