Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hsw007

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hsw007

  1. hsw007

    Mokry komin po raz kolejny.

    Witam ponownie w temacie, odgrzeję troszkę "kotleta". Jak wcześniej pisałem, miałem się zająć się ociepleniem mojego komina. Niestety będę miał problem z dobrym i bezpiecznym dojściem do niego. Jest to dach kopertowy z dość dużym spadkiem. Rusztowanie przy budynku to jest połowa sukcesu, ponieważ do tego rusztowania musiałbym dołączyć drabinę i oprzeć na dachu potem wejść jeszcze jakieś 6m. W związku z tym mam pytanie, czy wsadzenie wkładu do przewodu na długość ok 4m, sięgające do wyczystki na strychu zniwelowałoby różnicę temperatur i zaciąganie wody przez cegły ?!. Dodam, że uszczelniłbym ten przewód wewnątrz i zewnątrz, żeby spaliny nie wędrowały pomiędzy wkładem, a cegłami przewodu . Z góry dzięki za sugestie.
  2. hsw007

    Mokry komin po raz kolejny.

    nierdzewki nie wstawie ponieważ na pewnej długości mam uskok . Szczota z kulą przechodzi bez problemu. Nie gromadzi się tam sadza. Ale niestety nie idzie w lini prostej. Co sugerujesz z tym kominiarzem?, sam nie przyjdzie, musisz dzwonić po niego.Co najmniej raz na 3 miesiące należy poddać czyszczeniu przewody kominowe od palenisk opalanych paliwem stałym. Nie będzie kwitu od kominiarza to nie będzie odszkodowania w razie "W".
  3. hsw007

    Mokry komin po raz kolejny.

    Oczywiście też jest racja w twoich postach, nie neguje jej. z kominem było coś dłubane, ponieważ na po-niemieckich zdjęciach miał inną wysokość. W dodatku nie ma za wiele tynku na nim. Ktoś jakby nie używał pacy a maczał pędzel i nacierał. Oczywiście to wszystko trzeba poprawić, dopiero na wiosnę , niech to wszystko przeschnie.
  4. hsw007

    Mokry komin po raz kolejny.

    Jak pisałem dopiero od niedawna mam ten kocioł. Zmiany ustawień już poczyniłem, a mianowicie zmniejszenie siły nadmuchy z 65 (fabrycznych bodajże) na 30. Węgel dopala sie prawie do zera pozostawiając białawy popiół. Kolejną zmianą ustawień było zwiększenie temperatury na piecu z 65-67 na 70. Teraz jak to czytam co pisze kolega "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!"to jest to możliwe, ponieważ na drugim kominie (sąsiada) mimo, że jest krótszy, nie ma takich objawów. W kotłowni ma bardzo stary piec, w którym praktycznie nie ma w ogóle sprawności. Trochę mi nie pasowało, że słaba czapa może być powodem takiego zjawiska. Dzięki za wskazówki.
  5. hsw007

    Mokry komin po raz kolejny.

    Zapomniałem dodać ,że przekrój komina to 150x250mm. -opał trzymany w tym samym pomieszczeniu co piec, zgodnie z zasadami bhp, więc zakładam że to inna kwestia. -odnośnie rozszczelnienia, to warstwa tynku na kominie szału nie robi, trzeba będzie to poprawić na wiosnę. -z czapą też trzeba będzie coś pomyśleć. Dzięki za porady
  6. Witam W tym sezonie grzewczym mam problem z mokrym kominem. Piec jakim posiadam to Defro optima komfort 10kw z dmuchawą i sterownikiem zpid. Piec posiadam drugi sezon grzewczy. Poprzedniej zimy paliłem drzewem niesezonowanym, tzn około roku. (głównie drzewa wycięte z działki porąbane i poukładane w stos),dodatkowo opalałem węglem kamiennym. W tym sezonie od początku palę węglem . Podam kilka szczegółów: piec jak pisałem Defro Optima komfort 10KW do 120m2, dmuchawa, sterownik zpid,bez zaworu 4drogowego,używany tylko do centralnego, wodę grzeję piecem na gaz. Nie mam bojlera. Piec znajduje się w kotłowni w piwnicy, mieszkam na drugim piętrze. W piecu palę od początku od góry. Ustawienie na czopuchu - wajcha kąt 45. Dmuchawa ustawiona na 30%, temperatura na piecu 68C, przysłona na dmuchawie odsłonięta ok 1cm,rodzaj paliwa- węgiel. Mieszkanie o powierzchni 90m2, długość komina ok 15-16m(z tego ponad dachem 2,5m). Strych dwukondygnacyjny. Węgiel raczej dobrej klasy, dokładnie nie wiem. Dodam, że przy tych ustawieniach i tym sposobie palenia piec cały zasypany u mnie wytrzymuje ok 24h. Ogólnie jestem b.zadowolony z tego pieca. Problem pojawił się tej zimy. Załączam zdjęcia. Wszelka pomoc mile widziana, z góry dziękuję. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...