Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZRYTY

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ZRYTY

  1. Witam. Może i cena katalogowa jest wysoka ale jest on dostępny w cenie poniżej 4000zł. Przykładem jest ceneo: http://www.ceneo.pl/1686378?se=L-A0oZ8HFKG5Fw4Glw6LR8suYNmaiX-8&gclid=CPDbwZWb7MMCFXLMtAodrmIArQ A SAS 23Kw nieco drożej: http://www.ceneo.pl/1686397?se=CFCHQ4Jgiwp_fnICjlXTVMsuYNmaiX-8&gclid=COinp6Gc7MMCFSrjwgodDp4APg
  2. Nie znam się ale nie rozumiem dlaczego polecacie tak mały kocioł. Skoro na specyfikacji SASa wycodzi 17KW a w wycenie instalator załozył 23KW a to spore różnice. Cy kotły z podajnikiem inaczej się dobiera niż zasypowe?? To, że mam bojler właśnie ma znaczenie jaki kocioł gazowy bym kupił. W moim przypadku kupiłbym jednofunkcyjny a jak bym nie miał bojlera to musiałbym kupić dwufunkcyjny chcąc nim ogrzewać wodę użytkową.
  3. Piec z podajnikiem to koszt ok 7500zł a ja na piec przewidziane w budrzecie mam 4000 więc odpada. Wolałbym za te 3500 już kupić piec gazowy jednofunkcyjny i mieć dwie opcje grzania czyli obsługową i bezobsługową. Ponadto mam już zainstalowany bojler na gaz ARISTON 80V CA PL/HU do ciepłej wody w okresie letnim.
  4. Myślałem ale i wiem, że gazowe ogrzanie budynku w aktualnej postaci może sporo kosztowac. Przy przeróbkach instalacji już o tym myślałem i gaz podciągnięty jest do kotłowni jak i w kominie wykonany został dodatkowy kanał wylotu spalin do pieca gazowego. Pona,dto remont prowadzimy metodą gospodarczą by nie pchac się w duże zastawne kredyty i w razie krachu nie panikować jak teraźniejsi Frankowicze. W związku z tym termin docieplenia i realizacja poddasza nie jest określony. Mieszkam na wsi, mam dostęp do drewna a palenie w piecu jest dla mnie chlebem codziennym co nie stanowi dla mnie żadnego problemu. A komin kosztował ok 3000zł fi 200+4 kanały wentylacyjne.
  5. Witam. Czy 12KW to nie za mało?? Na stronie SASa przy docieplonym budynku dobiera 17KW.
  6. Witam wszystkich. Tego roku stoję przed zakupem pieca do ogrzania naszego domu i sam nie jestem pewien jaki dobrać kocioł by nie żałować, zatem zwracam się do was z prośbą o doradę. Nasz dom jest w trakcie generalnego remontu. Jest to budynek z 1941r (zachowało się pozwolenie na budowę stąd dokładnie wiem). Ściany: murowany z cegły na zaprawie błotnej o grubości muru ok 40cm. Od wewnątrz nowy tynk. Z zewnątrz tynk a docelowo jeszcze 12cm styropianu. Fundament: z kamienia układanego odizolowany papą od cegły. Podłoga: styropian->wylewka-> płytki->styropian-wylewka- razem ok 25cm. Piwnica pod połową salonu i pod garażem. Okna: nowe PCV Strop: betonowy+styropian+wylewka Dach: nieocieplony (poddasze będzie wykańczane w późniejszym terminie, docelowo 30cm wełny). Całość ok 180m2 -parter+garaż+poddasze Na początek ogrzewany będzie tylko parter czyli ok 90m2 wraz z garażem plus wymiennik na ciepłą wodę. Jak dobrze pójdzie to zima 2016/2017 całość. Kocioł zakładam jak na całość czyli na ok 180m2. Chcę palić węglem, drewnem może też miałem. W przyszłości planuję też zamontować piec gazowy. Budynek ma nowy komin systemowy fi 200 o wysokości ok 9m+ 1m chromoniklowy ocieplany wypust nad komin. Wykonawca CO w wycenie założył do tego kocioł ze sterownikiem dolnego i górnego spalania SAS UWT 23KW (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-uwt.html) wraz z zaworem 3 drożnym. ok 4200zł( sam kocioł) Czy ten kocioł jest dobry?? Czy nie jest za dużej mocy?? (w doborze pieca na stronie SASa wychodzi mi 17kw do mojego metrażu ) Uniwersalny znaczy lepszy czy jak coś do wszystkiego to do niczego?? Bardzo Was proszę o fachową doradę za co z góry dziękuję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...