Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łukasz M

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Łukasz M

  1. Instalacja C.O. w mieszkaniu, a raczej modernizacja dla aktualnej kozy. Temat wałkuje już od paru miesięcy, zrobiłem zbiornik z #3 mm nierdzewki który przykręcę do tyłu pieca posłuży za płaszcz wodny. Myślałem nad użyciem bojlera 80l jako zbiornika na akumulację ciepła, ale to tylko moja sugestia. Na tym moje zdolności się kończą, nie znam się na instalacji, jakiej średnicy i co gdzie jak podłączyć. Zdecydowałem na wynajęcie firmy do tego i.. Było u mnie 2 monterów C.O. na wycene i każdy tylko pogadał, pomarudził ale żaden nie powiedział mi ceny ile za przyłączenie punku i jak to konkretnie zrobić. Tylko powiedzieli ze jak będę miał kontrofertę to oni mogą zrobić taniej. Każdy chciał w układzie zamkniętym. Więc tu pytanie do Was ile kosztuje przyłączenie c.o., jak sie cenią instalatorzy ? I jak zakumulować ciepło aby długo później oddawało ciepło ? Na co zwracać uwagę przy instalacji ?
  2. Ok,dzięki za pomoc. na razie złożyłem wniosek w spółdzielni o zwiększenie mocy i wymianę przewodu. Koszt wymiany przewodu za licznikiem do mieszkania pokrywa ja czy spółdzielnia ? Defakto byłem zadowolony z tego co mam, tylko jak pisałem, zostałem do tego zmuszony.
  3. No ok, ale czy przewód to wytrzyma, czy będę go musiał wymienić ?
  4. Chcę zmodernizować mój piecyk koza na model z płaszczem wodnym. Proszę o poradę czy dany schemat będzie dobry, co mam zmienić ? Jakiej grubości rurek miedzianych najlepiej użyć ? Grzałka ma służyć za dodatkowe zasilanie jeśli w nocy piec wygaśnie aby w domu dalej było ciepło.
  5. Witam, Zostałem zmuszony przez spółdzielnie do wymiany płyty gazowej na ceramiczną/indukcyjną z powodu zagrożenia trzymaniem butli gazowej w domu. Mieszkanie znajduje się na 1 piętrze w starej kamienicy, moc dostępna 5,7 KW oraz bezpiecznik 25 A, zasilanie 1 -fazowe. Przewód za licznikiem do mieszkania 3x2.5 mm. Czy mogę zmienić moc na większą, o ile ? Na pewno będzie potrzebna wymiana przewodu, więc kto płaci za koszt jego wymiany ( za licznikiem) ? Od czego w ogóle zacząć, jakie pozwolenia potrzebne ? Raczej nie mam zamiaru biegać po schodach szybciej niz bezpiecznik wybija Dodam tylko, że wszyscy dostali to pismo, więc może jest cień szansy aby wystawić prośbę o zmianę instalacji w budynku na nowszą ?
  6. Łukasz M

    Modernizacja kozy

    Kamienica, 52m2, rok 80' przypuszczam jak nie starsze, ocieplenia brak, istalacja w dużym pokoju(obok kratka nadmuchowa do innych pomieszczeń), 4 okna plaskikowe ( 2 szt- po 2012, 1 szt- 2008, 1szt - 1999r.), moc - 7kW Temperatury gdy za oknem -10C: W dzień podzas grzania: W Dużym pokoju 22C, W innych 17-18C W nocy lub gdy ostygnie : W dużym pokoju 19-20C, w innych 15C A chce mieć cywilizowane warunki życia, jak by to określić, czyli wszędzie po 21-22C. Na wiosne będe ściany frontowe ocieplał od środka styropianem 50mm, a jedną boczną od której ciągnie 20mm.
  7. Pierwszys sezon grzewczy i już wiem że źle wybrałem. Koza z kratki.pl K7 polecona przez sprzedawcę zawiodła mnie całkowicie, nie nagrzewa całego mieszkania, pomimo obietnic (sic!). Wiec pomysł jest aby przerobić ją na wersje z płaszem wodnym, założyć 2 kaloryfery i cieszyć się ciepłem. Po długim poszukianiu zauważyłem 2 typy: A - Panel wodny z kotłówki #4 B - spirala z rurek Cu Który może być lepszy, czy to wogóle dobry pomysł czy szaleństwo ? Będe wdzięczny za pomoc.
  8. Dziękuje wszystki za odpowiedzi, nawet tym co Jurgonka jak to określiślasz "najlepszego" - od tramwajów. Przez zakupeł pytałem ludzi i fachowców od komików, którzy określili że moc jest wystarczająca. Rzeczywiście koza ma małą łądowność jak to hakin1 piszesz, co nie pozwala na zawalenie jej drewnem do oporu i pozwolenie sobie na spokojną noc. Przez kilka najbliższych dni potestuje sposoby palenia, lub kupie z 3-4 paczki brykietu z budowlanego (LM) i wypróbóje sposób łączony. Każdy uczy się na błędach, ale myśle ze przetrwamy pierwszy sezon. Zapytam jeszcze, czy jest opcja aby uzyć do podtrzymania temperatury węgla lub miału ?
  9. Witam, Jak prawidłowo ogrzewać mieszkanie drewnem w kozie ? Jak długo utrzymać temperaturę ? Mam koze K7 z kratki.pl ale pracuje czasem długo i tak jak dzis przychodze do domu i jest 16 stopni, nagrzanie mieszkania mi troche zajmnie. A na noc i tak się wychłodzi i z rana znów będzie zimno. Może mam dokupić/zmienić typ paliwa ? I jeszcze technicznie: mieszkanie w kamienicy, 52mk2, nieocieplone. To mój pierwszy sezon z kominkiem. Pozdrawiam, i czekam na rady.
  10. Jak przychodzimy do domu bez grzania to mamy standardowo 16-17 stopni. Jakie rzeczywiście byłyby wymagane piece akumulacyjne bo w nocy to tylko one by pracowały i lodówka tylko ? Wydaje mi sie że instalacja domowa wytrzyma bo jest nowa, a jedynie raz nam wybiło bezpiecznik przy liczniku jak mieliśmy 3 kaloryfery załączone, TV, czajnik i frytkownica. W samym mieszkaniu mamy na samo oświetlenie 16A i na każdy z pokoi osobno po 16A jedynie na pralke i czajnik leci osobny bo balismy się ze będzie standardowo wybijać.
  11. Witam, Po wizycie kominiarza wyszło, że nie mamy kratki w kuchni ( nie zauważyłem przy zakupie mieszkania) Jednak z łazienką dzieli ją tylko ścianka z k-g, w której jest sprawna wentylacja podłączona do komina. Pytanie: Czy mogę w ściance zrobić kratkę aby z kuchni powietrze przez łazienkę wydostawało sie do komina ? Czy będzie to zgodne z przepisami ? Wolał bym nie rozwalać obniżonego sufitu, a zdobycie pozwolenia, żeby przy oknie postawić wentylacje będzie ciężko. Pozdrawiam
  12. Wypraszam sobie, napisałem jaka jest wysokość pomieszczeń w pierwszym poście, i wątek miał dotyczyć sypialni a nie kuchni jak pisze w temacie, kto zboczył.. ja ? chyba nie, więc nie wytykaj błędów
  13. Nie ma bezsensownych wnętrz, po prostu ludzie nie są wystarczająco odważni. Czasem mała zmiana poprawia cały charakter bez rozwalania 3/4 mieszkania. Jak pisałem jest to stara kamienica, więc okna zaczynają sie na 70 cm od podłogi do samego sufitu, poza tym gdzie dam kaloryfer skoro nadmuch idzie do góry.
  14. Jak dziecko.. do płyty gazowej Chcesz zdjęcie kuchni ?
  15. Pod zlewem mam butle z gazem, kuchnia jest już i tak wystarczająco mała, pralka tam nie wejdzie
  16. Niestety za krótko mieszkamy więc to wynik tylko za miesiące zimowe, obstawiam że w letnie będzie raczej 120 -150 zł ( z powodu bojlera) Instalacja pozwala na moc 5,7 kW a nad licznikiem mamy 20 A bezpiecznik, a umowe mamy standardową na czas nieokreślony
  17. Zgadza się, do wody mamy boiler 50l 2kW który nam wystarcza,i podchodzimy pod Taurona. Miesięcznie płace ok. 450 zł za prąd
  18. A myślałaś o tym jak podłącze pralke w kuchni ? będe ciągnoł przez całe pomieszczenie wode i odpływ ? Jeszcze martwi mnie to że ściana między pokojem a kuchnią tam gdzie piszesz ma 40cm. Miejsce bo nie wiem czy damy tam kiedyś łóżeczko czy stół rozłożymy jak na urodziny. Za rogówką są regały, "obok" łóżka szafa. Wrzucam plik z mieszkaniem z programu Room Arranger http://speedy.sh/RyrUH/nowe.rap
  19. To wtedy jak, wstawiam po jednym grzejniku akumulacyjnym ok. 3kW do pokoju i jeden żeberkowy do łazienki ?
  20. A gdzie pralka ? obok kabiny w łązience mieści się tylko regał 40x40 Po przemyśleniu i aranżacji mieszkania w Room Arranger wychodzi mi coś takiego jedynie jako wyjście ale wszystko zależy od tego czy będziemy zmieniać ogrzewanie na kocioł czy piecyk na pellet.
  21. Tak, natomiast zaraz obok drzwi daliśmy do zabudowy szafe 40szer x 120 cm i cała kuchnia jest na tej ścianie zabudowana, po drugiej stronie jest lodówka oraz stół.
  22. Zgodze sie z Tobą tylko że gaz jest pod klatką, podejście 2 do tego aby wszyscy sie zrzucili do podłączenia gazu nie dało efektu, więc do płyty gazowej mamy butle. Większość w kamienicy to albo starsi ludzie albo ze socjalnego dostali mieszkanie. Mają stare piece na węgiel i albo śmieciami palą albo gdzieś drzewo wynoszą.
  23. Kiedyś rzeczywiście tam były drzwi, teraz mamy zakrytą za kotarą pralke, półki oraz blat.
  24. Myślę że sie opłaci bo: - kaloryfery to grzejniki konwektorowe o mocy 2000W z nadmuchem - jestem w taryfie G11 więc 1kWh = 0.55 A o którym innym ogrzewaniu myślisz ? Mieszkanie jest na 1 piętrze, środkowe więc instalacja ogromnego kotła odpada. Jak byłby parter to przebiłbym sie prosto do piwnicy
  25. Witam, Planuje zakup pieca na pelet gdyż chwilowo mamy elektryczne (takie kupiliśmy mieszkanie). Mieszkanie ma 52 m2, wysokie na 3 metry, czyli typowe w kamienicy nie ocieplone. W administracji poprzedni właściciel nie zgłosił zmiany ogrzewania więc pada pytanie czy mi wolno bez informowania ich bo poprzednie u nich w aktach jest że węglowe ? Z resztą ostatnio był mistrz kominiarski przeprowadzając przegląd wentylacji i mówił że mamy komin zbiorczy i nie wie czy mi pozwoli przyłączyć piec . Myślałem o zakupie tego pieca http://allegro.pl/kominek-piecyk-na-pellet-piec-na-pelet-9-kw-raty-i5116883032.html , co musiałbym podać kominiarzowi przed zakupem żeby wydał mi pozwolenie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...