Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NAMOW

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    112
  • Rejestracja

O NAMOW

  • Urodziny 10.01.1960

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    61-289
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

NAMOW's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. A nie prościej zastosować gotowe, regulowane podkładki do tego typu płyt.
  2. Możesz zastosować np .produkty firmy kreisel. Najpierw stosujesz zaprawą do napraw i renowacji betonu-456 , którą możesz wypełnić ubytki od 5 do 50 ,mm, a potem całość przeszpachlować gładzią -460, wypełniającą ubytki od 1 do 10 mm. Obydwie są mrozoodporne. Po wyschnięciu możesz zastosować żywice lub farbę do betonu.
  3. Można też zastosować uniflot knaufa, w który wtapia się taśmy.
  4. Jeśli strych typowo użytkowy to możesz skosy obić też np. cieńkimi płytami HDF- w marketach są dostępne szare lub białe w rozmiarach 2500 x200 .tańsze od płyt osb i odpada problem z ich zabezpieczeniem. Przy podanym rozstawie jętek lepiej zastosować dodatkowy ruszt np. z łat . Pozwoli Ci on jednocześnie wypoziomować podłogę, a jednocześnie przy rozstawie np 40 cm zastosować osb 15.
  5. 1. pofalowanie powierzchni zapłytowanej płytami gk wynika najczęściej z : -zastosowania złego rozstawu profili nośnych, -użycia zbyt małej ilości wkrętów mocujących, -złego doszlifowania łączeń płyt gk . Wszystko zależy od tego jak duże są nierówności. W większości przypadków wystarczy przeszpachlować i przeszlifować powierzchnię. 2.Najprościej wykonać tzw wstawkę: wyciąć uszkodzony kawałek płyty gk, dociąć i dokręcić kawałki profilu cd- od tylnej strony- do nieuszkodzonej płyty, w tak przygotowane miejsce wstawić kawałek dociętej płyty. Krawędzie obu płyt powinny być sfazowane aby w następnej kolejności prawidłowo wykonać ich łączenie.
  6. Najpierw prace mokre czyli gładzie potem płyty gk. Nie zapomnij o zastosowaniu połączeń ślizgowych. Jak najbardziej możesz zastosować profile UD tylko na przeciwległych ścianach.Wszystko zależy od zastosowanego systemu montażu (pojedynczy, krzyżowy, samonośny), w każdym razie 40 cm to trochę dużo .Lepiej dołożyć dodatkowy profil CD w odległości ok 10 cm od ściany.
  7. Z tego co wiem to raczej czegoś takiego nikt z producentów nie oferuje. W sprzedaży są natomiast gotowe obudowy -maskownice, które montuje się po zamontowaniu płyt gk .Plusem tego rozwiązania jest możliwy demontaż takiej obudowy bez rujnowania pozostałej części zabudowy.
  8. Rodzina czy nie szpachlowanie rozlicza się w m kw.
  9. wpisz Folnet paroizolacje,taśmy i trochę trzeba poszukać.
  10. Najlepiej przed montażem płyt wykonać w tych miejscach wzmocnienia np z płyty osb.
  11. Możesz kupić gotowe przepusty zarówno do rur o różnej średnicy, jak i do przewodów.Są samoprzylepne więc uszczelnienie pewne.Sprzedaje je na allegro poznański Folnet, Niestety nie są tanie.Za jedną przelotkę do pojedyńczego kabla "lampowego" płaciłem chyba 10 zeta,ale naprawdę warto.
  12. Spokojnie możesz zastosować płyty osb jako pierwszą warstwę. W twojej sytuacji zastosuj płyty 15 mm.Tak Jak napisał mariober płyty gk zamontuj z przesunięciem, a do spoinowania zastosuj taśmę tuff tape.. Tego typu poszycia stosowane sa w budowie domów szkieletowych.
  13. Tego typu sytuacja świadczy najlepiej o "fachowości" twojego wykonawcy.Płyty nadają się do wyrzucenia. Na twoim miejscu poszukałbym innego wykonawcy.
  14. Na spoinowanie sufitów w zupełności wystarczy taśma tuff- tape, taśmę medium stosuje się najcześciejj do spoinowania i wyprowadzania płaszczyzny pomiędzy sufitem a skosem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...