Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

olo911

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    236
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

olo911's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. olo911

    Ogrzewanie kablami 2017

    Ale gdzie masz napisane, że się nie nadają? Wyraźnie napisałem, że kabel samoregulujący T2Red przechodzi peszlem bezpośrednio do sterownika, więc jest to podobna sytuacja jak w dylatacji.
  2. olo911

    Ogrzewanie kablami 2017

    Myślałem, że rozmawiamy o kablach grzewczych samoregulujących, które można wsadzić do jastrychu, ale widzę zmianę tematu. Z T2Red w peszlu nie ma problemu, bo on nie ma kabla zasilającego, co oznacza, że z podłogi wychodzi np. przez peszel do sterownika. Łączy się go ze sterownikiem bezpośrednio. Nie ma tu się co przepalić, bo jak sama nazwa wskazuje jest "samoregulujący" i po prostu im ma większą temperaturę tym mniej grzeje. Mam też kable o stałej mocy i te owszem maja 3m tzw. "cold cable", czyli po prostu zasilającego. W ich przypadku części grzewczej faktycznie nie można puszczać w "pustej przestrzeni".
  3. olo911

    Ogrzewanie kablami 2017

    Można układać w cienkiej warstwie, bo mają 8mm wysokości. Co nie oznacza, że nie nadaje się do jastrychu. https://www.samm.com/userfiles/product_files_shared/Heating/ElectricUndefloorHeating/Handbook_for_Confortable_Warm_Floors.pdf Strona 11. W nowych instalacjach może być w jastrychu do 50mm. U siebie mam w 50mm anhydrytu i działa rewelacyjnie.
  4. olo911

    Ogrzewanie kablami 2017

    Są, np. Raychem T2Red
  5. Teoretycznie siarczan amonu jest zakwalifikowany jako nieszkodliwy dla zdrowia. Wełna drzewna w postaci nasypowej nie ma włókien poliolefinowych, ale ma kwas borowy. Z tego co czytałem, to wełna owcza również jest impregnowana oraz zawiera włókna z tworzyw sztucznych. Bez dodatków zdaje się jest tylko słoma i trzcina
  6. Poczytaj o wełnie drzewnej. jej skład to: włókno drzewne, siarczan amonu, włókno poliolefinowe
  7. Całkiem możliwe. Z tego co się orientuję to kronopol ma środnik z OSB grubości 10mm, z kolei steico ma środnik z płyty pilśniowej o grubości 6mm (Wall) lub 8mm (Joist), więc całkiem możliwe, że belki steico są lżejsze trochę.
  8. Jak wpiszesz steico na aledrogo w wyszukiwarce, to powinna być jedna oferta z cenami chyba wszystkich belek. Ja od nich nie brałem, ale da to Tobie jakiś pogląd na sprawę. Oczywiście traktuj te ceny orientacyjnie, bo te zawsze można negocjować. Poza tym są to ceny za pełne belki, a nie cięte pod konkretny projekt. Steico Joist jest na strop/krokwie/nadproża a Steico Wall na ściany. Stopki są z LVL czyli fornirów klejonych warstwowo (w sumie taka sklejka), ponoć wykazuje lepsze właściwości niż lite drewno. Kiedyś robili stopki z litego drewna C24, ale chyba teraz robią tylko z LVL. Belki ze stopkami z LVL mają niby lepsze parametry.
  9. Postępów nie było, bo się nic nie działo, ale część problemów pokonana i wczoraj przyjechały pierwsze elementy ścian i stropu. Czekam jeszcze za wszystkimi elementami metalowymi (śruby, uchwyty, wieszaki, itp.) i ruszamy. Aczkolwiek za chwilę się syn rodzi, więc nie wiem jak z tym ruszaniem będzie
  10. Ta podziałka to jej jedyna zaleta. Folia mogłaby odbijać ciepło, gdyby była pomiędzy nią a wylewką przestrzeń wypełniona gazem, a tak przecież nie jest. Wylewka ściśle przylega do folii.
  11. Tak się tylko wtrącę, że folia aluminiowa/odblaskowa pod wylewką nie ma żadnego sensu i tylko więcej kosztuje.
  12. Nie, nie chodzi o materiały. Po prostu kłopoty finansowe i tyle. W międzyczasie rozebrałem szalunek płyty i trochę posprzątałem. Ponieważ nie mam jeszcze żadnego odpływu dla drenażu, to co weekend pompuję wodę z ostatniej studni. W zeszłą sobotę i niedzielę odpompowałem z niej jakieś 2 m3. Robota niestety nudna, bo pompa odpompowuje wodę w mniej jak minutę i trzeba czekać ze 20, żeby się ponownie napełniła i tak w kółko przez kilka godzin :/ Dobrze, ze był szalunek do rozebrania, to miałem co robić. Ewentualnie mogłem nacieszyć oko trzema sarnami biegającymi za płotem
  13. Na razie przyjechały problemy finansowe i się wszystko strasznie opóźniło Jak już w końcu ruszymy, to na pewno będę pisał i wrzucał jakieś zdjęcia, ale najpierw muszę się uporać z czy innym.
  14. W moim projekcie była opaska pozioma z XPSa 8cm... czyli tak pi razy drzwi właśnie te 25cm szkła piankowego. Wydaje mi się, że jak zrobisz taką grubość, to powinno być ok. Weź też pod uwagę fakt, że to szkło nie będzie leżało na powierzchni, tylko będzie przykryte czymś: ziemią, piaskiem czy jakimś żwirem. Ta wierzchnia warstwa najpierw się zamrozi, a więc w pewnym sensie będzie dodatkowym izolatorem nad szkłem piankowym. Myślę, że nie ma co tu wariować i dawać nie wiadomo ile izolacji na opaskę, to ma tylko chronić przed tym, aby grunt pod płytą nie przemarzał. Ściągnij sobie program Therm, służy on do modelowania przepływu ciepła. Nie jest jakiś bardzo prosty w obsłudze, ale jak już się skuma o co chodzi, to można sobie ładnie zaprojektować kawałek płyty i zobaczyć co się będzie działo. Obrazki z izotermami z tej czeskiej strony są właśnie wygenerowane w tym programie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...