Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gorbhas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gorbhas

  1. Powoli zaczynam myślec o urządzaniu. W ramach rozgrzewki wybieramy kominek, podłogę i drzwi. Jak to już będzie to pomyślmy o szczegółach łazienek i pokoi. Na razie jestem zachwycona efektem narożnych okien - śmieje się z mężem, że wystarczy dać nasza starą kanapę na betonową podłogę a i tak wnętrze będzie wyglądać jak za milion dolarów to światło jest rewelacyjne Kominek - chyba jednak nie zmieści mi sie panorama (poszerzyłam lekko korytarz kosztem ściany z kominkiem). Najprawdopodobniej stanie na Hajduku. Zastanawiam sie pomiędzy 67 cm (Hajduk Volcano 1VT) a 75 cm szerokości (Hajduk Volcano AT). Jak myślicie co wybrać? Kanapa będzie 2 m od kominka.
  2. Spróbuj gładzi z Baumitu. Sama się do niej przymierzam
  3. Czy wy też macie łeb jak sklep po ustalaniu z elektrykiem lokalizacji punktów świetlnych i gniazd? Podczas tego spotkania chyba schudłam 5 kilo od tego myślenia Niby już wiem gdzie ma być jakaś lampa, ale gdzie gniazdka, gdzie lampy stojące, gdzie włączniki?.... Jakoś przeżyłam elektryków i instalatorów od ogrzewania - jestem z siebie dumna
  4. Dziękuje za odpowiedź, ale niestety nie rozumiem Już mam płytę, xps, silkę (nic nie klejone oprócz łączenia silkii z silką). Czarny kolor to płyta, kremowy to silka, zielony to xps, brązowy to ziemia a różowy to planowana elewacja z ociepleniem z wełny. Silka jest zlicowana z płyta. Xps wystaje poza obwód. Mam tą izolacje przykleić jak membranę na bok płyty z xps'a i wyciągnąć na pionową powierzchnie ścian? Ale czy to mi kapilarnie nie podciągnie wody na tył wełny? Chyba raczej powinnam izolować na szczelinie pomiędzy wełna a xpsem? Czy sie mylę?
  5. Cześć wszystkim , mam małe pytanie w sąsiednim wątku co do izolacji pionowej przeciwilgociowej styku płyty ze ścianą z silikatów i fasadą ryglowo - słupową Lukniecie i pomożecie? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245706-P%C5%82yta-fundamentowa-jak-zabezpieczy%C4%87-z-zewn%C4%85trz-styk-p%C5%82yty-z-%C5%9Bcian%C4%85-zewn%C4%99trzn%C4%85-(woda)
  6. Mam pytanie do kolegów i koleżanek, ale początkiem wstępu opiszę jak jest u mnie a. mam parterówkę posadowioną na płycie fundamentowej ocieplonej 20 m XPS'a i z wiwiniętą na zewnątrz folią PE (pozostałość po wylewaniu płyty) b. na niej stoją ściany z silikatów zabezpieczone poziomo dwoma warstwami folii (grubą - nie oszczędzałam, bo buduje na bagnach) pod pierwszą warstwą i na pierwszej warstwie, c. elewacja jest ryglowo-słupowa czyli do silikatów przymocowane są słupy z drewna pomiędzy idzie wełna mineralna na to membrany, osb i poszycie etc. d. dół fasady ryglowo-słupowej jest zabezpieczony blachą w L I teraz moje pytanie: 1. Jak zabezpieczyć punkt styku XPS'a z blachą L by mi wilgoć nie przenikała przez tą szczelinę do silikatów? (nie mam za dużego kapinosa (tak na 2 cm). 2. jak wysoko usypać ziemię (wykonawca fasady uważa, że nie wolno wyżej niż 1 cm poniżej szczytu płyty, a kierownik chce wyżej ziemię - choć na płytach się nie zna i się cały czas zastanawia jak ten problem ugryźć)? Obydwoje mówią, że przy klasycznych fundamentach tego problemu by nie było ;/ (ale za to by były inne ;P) 3. jak zabezpieczyć przeciw wilgociowo rampę do drzwi wejściowych (nie ma schodów i tam usypujemy rampę na wysokość + 20 cm, nad poziom płyty (mam 6 mb styku silikatów z piaskiem) - jak odciąć wodę? Pomożecie mi z tym? ps. odciąć tą folię PE po wylewaniu płyty, czy ją sobie tak zostawić wywinietą w ziemię. pss. Czy może podnieść belki o 15 cm nad poziom zero płyty i tą szczelinę wykleić XPS.em i pokryć to siatka i klejem i tynkiem? i zasypać ziemią bym tego nie widziała? psss. znalazłam w internecie taki rysunek - ale nie mówi nic o szczegółach co mam zrobić i ziemia jest niżej niż punkt styku ściany z fundamentem rysunek z http://www.chemiabudowlana.info/index,art,1380,nowosci_all,chronimy_fundament
  7. Gorbhas

    Izolacja stropodachu

    Mamy folie, styropian schodkowy + 24 cm PIR (2x12) + EPDM + włóknina i żwir. Nie miałam miejsca na 40 cm styropianu a na mniej na dachu płaskim nie chciałam sie zgodzić (całe życie mieszkałam na poddaszu z 30 cm wełny i była to zamała jak dla mnie warstwa izolacji). Różnica w cenie jest, ale warto jak myśle. Jak bym miała wybierać czy styro czy XPS to zawsze wybiorę xps (jest wytrzymalszy). A EPDM stosujemy nie tylko na wełnę
  8. :wave: Właśnie osiągnęliśmy stan surowy otwarty A w przyszłym tygodniu montaż okien I piękni sie też szpaler ponad 200 tuj szmaragd (zalążek intymnego ogrodu). Ps. Prąd dotarł do nas dopiero w styczniu - opieszałość Tauronu mnie zadziwia...
  9. Masz wąsko i długo + garaż na dwa auta. Czyli tak jak ja Radzę projekt indywidualny... W moim dzienniku jest nasze rozwiazanie Ps. 4 metry mogą być, ale gdybym miała możliwość to wolałabym 7
  10. Gorbhas

    kominek , a czarna szyba

    Hej, "napaliłam się" na kominek Lehmy Flat 16 kw (płaszcz wodny). Jest śliczny - piękna panorama, ale martwia mnie opine o brudzacych sie szybach. Mam 172 m2 do ogrzewania, z czego 80 m2 to to otwarta przestrzeń salonu, jadalni, kuchni, korytarzy (wysoka na 3m). Kominek bedzie jakieś 3 m od rogu kanapy. Planowany jest bufor na 1000l. Ogrzewanie podlogowe + grzejniki w sypialniach i łazienkach. Dodatkowo ogrzewanie gazem. Co robić? Brać i grzać na pełnà moc?
  11. Skrzynka prądowa jest i kluczyk jest - teraz czekam na licznik
  12. szukałam (choć na szybko) informacji na forum dotyczących folii fundamentowej wzmocnionych powłoką bitumiczną (izolacja pozioma). Zadałam też już nawet pytanie na fundamentach, bo odpowiedzi Buduje na "bagnie" i się zdecydowałam na ten rodzaj folii by zaizolować moje silikaty od płyty. Moje pytanie do Was - czy możecie mi polecić jakiegoś godnego zaufania producenta takiej folii?
  13. Cześć, szukałam (choć na szybko) informacji na forum dotyczących folii fundamentowej wzmocnionych powłoką bitumiczną. Buduje na "bagnie" i się zdecydowałam na ten rodzaj folii by zaizolować moje silikaty od płyty. Moje pytanie do Was - czy możecie mi polecić jakiegoś godnego zaufania producenta takiej folii?
  14. Ładna płyta nie taka nierówna jak u mnie. Nam, przez przestuj związany z awarią pompy beton, zastygał zbyt szybko i nie można było porządnie zawibrować.
  15. Szukam też dobrego fachowca i dostawcy od szamba, zbiornika na deszczówkę i zbiornika do drenażu. Polecicie kogoś?
  16. Cześć Szukam wykonawcy do monolitu i może filigrana zWrocka lub okolic. Macie kogoś do polecenia? Ps. Nie wszyscy decydują sie na wykonawcę generalnego. Myśle, że jest taki mały ruch, bo ludzie najpierw szukają w starych wpisach, a dopiero potem zadają pytania ;)No i mniej jest budów niż kiedyś (tak mi sie wydaje).
  17. No i płyta wylana Mam zdjęcia z początku prac, ale finału już brak bo inwestorka była zajęta szaleństwem z woda i polewaniem. Niestety najwcześniej wylane warstwy trochę popękały. Nie obyło się bez opóźnienia, bo pompa z betoniarni się zatkała i przez godzinę mieliśmy postój. Potem jak znowu ruszyło to ekipa walczyła by jak najlepiej wyrównać beton i naprawić błąd betoniarni (na końcu zacierali ręcznie na kolanach - ostro pracowali). Finał finałów to jestem zachwycona chodząc po kuchni i sypialni - choć mój M już narzeka, że dom za mały ;P. Moja rada dla innych planujących płytę (czy strop) - miejcie wodę i węże w pogotowiu jak tylko zaczynają lać beton
  18. Ja się cały czas zastanawiam nad górą - bo ulokować schody mogę tylko kosztem szaf w korytarzo-garderobie. Aktualnie chciałabym temat zamrozić - przygotować wszystko pod adaptację, wyciągnąć piony i zaczekać na dobry pomysł. Elewację i dach mam w marzeniach z łupka ale na razie liczę i liczę - kombinuje na czym oszczędzić by zrobić taką fasadę i jak zamieszać w naszym budżecie Wersja ekonomy to grafitowy tynk z coolpigmentem i płaskie dachówki.
  19. Chyba zorganizuję konkurs na pomysły na wykorzystanie góry
  20. Wieści z placu boju Płyta zaczęta na 20 cm XPS. Jest kilka stresów, pewne sprawy wychodzą w trakcie prac - ale jestem zadowolona, bo wzięłam systemowego wykonawce (znanego na forum) z dużym doświadczeniem i pomimo wszystko czuję się, że dobrze się nami i naszym domem opiekują oraz dobrze na bieżąco dobierają rozwiązania. W typowym stresie przyszłego użytkownika domu oczywiście zadaję sobie pytanie - czy ten dom nie jest za mały? Jak na razie koparka udowodniła mi naocznie, że w garażu raczej powinny się zmieścić nasze auta.
  21. nk my nie będziemy robić poddasza użytkowego - z zamysłu jest to parterówka. Strych wymusił na nas plan zagospodarowania i mamy przestrzeń której nie chcemy. Mąż już kombinuje i mówi, że musimy tą przestrzeń na strychu jakoś wykorzystać - bo on nie przeboleje tego. Nawet z tak niska ścianką kolankową mamy tam i tak 40 m2 powierzchni powyżej 2 m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...