Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrzaw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O mrzaw

  • Urodziny 01.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    00-999
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mrzaw's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A czy ktoś z Was przerabiał ostatnio wymiar otworu pod drzwi zewnętrzne z przeszkleniem bocznym? Jaką wysokość i szerokość można przyjąć? Katalogi wielu firm drzwiowych podają naprawdę duże, rozbieżne wymiary.
  2. Z tego co udało mi się znaleźć, to jeden z wykonawców robił to w następujący sposób. Podbitka wykonana jest z płyt heratekta M3. Płyty były przykrecone do łat drewnianych i profili aluminiowych, na nie klej,siatka,tynk mineralny. Może ktoś z Was stosował taką podbitkę u siebie i mógłby podzielić się wiedzą jak to było dokładnie robione i jakie były przyjmowane wymiary, aby to ładnie wyglądało?
  3. Cześć, czy ktoś z Was orientuje sie w jaki sposób wykonać taką białą podbitkę (szeroki okap)? Czy trzeba to jakoś specjalnie projektować i wykonywać? Jaką wysokość takiego okapu należałoby zastosować żeby to ładnie wyglądało (tak jak na zamieszczonym zdjęciu). Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  4. Tu za karpiówką ale komina nie widać .http://foto0.m.onet.pl/_m/a9deeae1db441d267b8fa2a4cafbee0c,10,19,0.jpg Podbitka tynkowana,wg mnie bardziej elegancka niż z drewnianych deseczek czy systemowa z PCV. Pasuje eleganckiej bryły domu. Gdybyś zobaczyła spacerując w realu to proszę o namiary. Ktoś orientuje się w jaki sposób zrobiona jest ta podbitka? Do czego jest montowana? Otynkowana płyta OSB? Jaką wysokość może mieć taka podbitka? Ktoś u siebie coś takiego wykonywał?
  5. Czy ktoś z Was mógłby polecić firmę z Lublina i okolic do wymurowania domu jednorodzinnego?
  6. Poszukuję firmy z okolic Lublina, która podjęłaby się na jesieni budowy domu jednorodzinnego pod Lublinem. Czy ktoś z Was zna firmę, którą mógłby polecić?
  7. Czy ktoś ma namiary na jakąś sprawdzoną firmę z okolic Lublina?
  8. Podpowie ktoś jak to zrobić żeby było dobrze? Może ktoś miał podobna sytuację?
  9. Chcemy stworzyć projekt indywidualny. Czyli wrysowanie teraz w mapkę skrzynki w aktualnej lokalizacji nie przeszkadza? link2jack napisałeś, że po przestawieniu skrzynki i wybudowaniu domu przyjechałbyś na jego inwentaryzację i naniósł byś zmiany lokalizacji skrzynki? - Czy w tym momencie zaszłaby potrzeba wykonania nowej mapy do celów projektowych? Czy do projektowania domu potrzeba 1 mapy do celów projektowych a do każdego z przyłączy po jednej, dodatkowej sztuce? Czy to jest jakoś dodatkowo płatne, czy to w ramach wykonania jednej mapy do celów projektowych?
  10. Panie i Panowie, może ktoś z Was miał podobny przypadek. Na działce, mniej więcej na środku działki znajduje się skrzynka elektryczna. PGE zobowiązało się ją przenieść, jednak nie nastąpi to szybko. Orientacyjny czas przeniesienia skrzynki to 3 miesiące. Teraz chcemy zacząć projektować dom, jednak architekt potrzebuje mapki do celów projektowych. I tutaj pojawia się wątpliwość. Czy można robić mapkę do celów projektowych zanim nastąpi przeniesienie skrzynki czy jednak lepiej poczekać, aż skrzynka zostanie przeniesiona w linię ogrodzenia za 3 miesiące? Zależy nam na czasie i nie chcielibyśmy specjalnie czekać z mapką i projektem. Czy robiąc mapę do celów projektowych nie zaznaczać obecnego miejsca skrzynki? A jeśli zaznaczymy na mapie obecną lokalizację skrzynki, to czy po przeniesieniu skrzynki mapa do celów projektowych straci ważność i trzeba będzie zlecać wykonanie nowej mapy do celów projektowych?
  11. Cześć, czy ktoś z Was buduje może dom wg projektu Wiesiołek II G2 z pracowni domoweklimaty.pl?
  12. Cześć, zastanawiam się nad budową domu Albatros 2 (pracownia MG Projekt). http://www.mgprojekt.com.pl/albatros-2 Dom ma następujące współczynniki: Charakterystyka Energetyczna Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną: Ep - 115,0 kWh/(m2) Ek - 102,7 kWh/(m2 rok) EUco - 82,02 kWh/(m2 rok) Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją: Ep - 94,35 kWh/(m2) EUco - 42,33 kWh/(m2 rok) Nie tak dawno weszły w życie nowe przepisy odnośnie nowych standardów energooszczędności. "Dla budownictwa jednorodzinnego legislator ustanowił standardy w zakresie zapotrzebowania nowych budynków na energię pierwotną na poziomie nie większym niż: 120 kWh/m2 – od 2014 r., 95 kWh/m2 – od 2017 r., 70 kWh/m2 – od 2021 r." Czy orientujecie się czy taki dom, który będzie gotowy do zamieszkania po 2017 roku spełni te nowe wymagania. Skoro dopuszczalne Ep nie może przekroczyć 95 a projektant podaje jak wyżej Ep 115 lub 94,35 w zależności od zastosowanej wentylacji. Czy te wskaźniki na stronach z projektami mają jakiekolwiek znaczenie i odwzorowanie w rzeczywistości? Czy może lepiej szukać projektu z niższymi wskaźnikami?
  13. A jak myslicie co by lepiej pasowalo zeby miec podwojny garaz. Poszerzyc garaz Kwasniaka czy moze dobudowac do wersji ktoregos domu pod jarzabem ( bez garazu) podwojny garaz z plaskim dachem przyklejajac go do domu jedna ze scian? Niestety Archon nie ma w swojej odercie domu z wielospadowym dachem i dwustanowiskowym garazem a na takim zalezaloby mi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...