Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiterBo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PiterBo

  1. Dziękuje za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedną rabatę którą będę na jesieni próbował zrealizować ale tam chce połączyć brzozę brodawkowatą( będzie trzyma nie za wysoko) + sosnę + wrzosy / wrzośćce .. ale to jeszcze trochę do tego wszystkiego.
  2. Mam takie pytanie mam południową ekspozycję i taki trochę zakątek przy tarasie. dostaliśmy budleję multi ( czy trio) i chcę ją tam posadzić ale chciałem jakąś sensowną rabatę zrobić i nie bardzo mam pomysł co by tam można wkomponować. Budleja nie będzie prowadzona wysoko aby nie przesłonić widoku z okna, dodatkowo muszę wymienić trochę ziemi a na wierz zasypać zrębkami . Chciałem coś niskiego co można by skomponować z budleją najlepiej wieloletniego może jakiś krzewy ( nie koniecznie byliny..) Jakaś sugestia podpowiedź...
  3. Ostatnio przeglądając różne projekty i aranżacje trafiłem na zdjęcie podjazdu wykonanego z wylanego przemysłowego betonu. Wymyśliłem sobie, że to mogła by być ciekawa alternatywa dla kostki brukowej. podjazdu mam od drogi około 32 m o szerokości 6m ( na szerokośći wiaty samochodowej). Wymyśliłem że zrobił bym kilkanaście oddzielnych płyt o wymiarach 4m x 2m w odstępach około 40-50cm od siebie a całość wypełnił białym gryzem dekoracyjnym. Oczywiście wszystko na podsypce jak pod kostkę no i w betonie oczywiście siatka zbrojeniowa zatopiona w płycie. Płyty o grubości max 10cm. Wszystko pod ruch osobówek do 3,5tony . Zacząłem się tylko zastanawiać jak z żywotnością takiego podjazdu ? Wiadomo zmienna pogoda i temperatury ujemne robią spustoszenie w takich produktach. ? Może ktoś coś maił styczność z podobnym tematem, realizacją itp. Dodam że początkowo cały podjazd miał być tylko i wyłącznie z kruszywa ( podjazd żwirowy). Ale jakoś tak nie jestem przekonany.
  4. patrząc po tabeli charakterystyki to p2000 jest nawet na wyrost.. ale jeżeli posłuży bezawaryjnie będziesz miał do zraszaczy i automatycznego nawadniania .
  5. ten zbiornik jeżeli będzie pusty a nawet i pełny zacznie się zapadać do środka ( ziemia zacznie go ściskać). Ten zbiornik nie ma żadnych wzmocnień profilowanych do tego typ;u zastosowania. A w praktyce wygląda to tak że kilka lat może być dobrze..
  6. jak masz gdzie to możesz puścić kawałek ( 1-2 metry( rury drenarskiej zakopanej nawet w rabacie albo pod trawnikiem.. przecież tej wody nie leje się tyle aby nie zdołała jej odebrać i wchłonąć 9 ewnetualnie zrobić małą studnie chłonną : wykopać większy dołek wyłożyć geowłókniną wsypać gruz i rurę zakryć geowłókniną zasypać.
  7. takie coś da się wykonać tylko i wyłącznie przy przewodzie 3 żyłowym. L - faza ( do zasilenia czujnika ruchu) N- neutralny Żółty- faza ( puszczona przez włącznik). Ja kupowałem lampę z castormay LEDowa z czujnikiem ruchu i zmierzchu, wiem że musiałem coś przerabiać wewnątrz lampy.
  8. pytanie czy na mapach jest zaznaczony wjazd na działkę.. jeżeli jest to wodociągi powinni go przesunąć.
  9. znakiem tego że coś z lampą jest nie teges.... jeżeli na jednym z 3 żył jest prąd, to lampa powinna działać i gasnąć do momentu aż czujnik nie wykryje ruchu. Robiłeś test z godny z opisem ? Lampa w ogóle nie gaśnie ?
  10. wiem, że to co napisze nijak ma się do jakości desek za podaną cenę. Przed kupnem rozmawiałem z pracownikiem marketu "zielonego" Człowiek opowiedział co nie co o produkcie i powiedział że deski kompozytowe też powinno się impregnować, jest preparat do zabezpieczenia aby nie " wsiąkał" w głąb deski bród. ( deska kompozytowa to mieszanina żywic klejów i trocin drewnianych prasowanych - a przynajmniej domieszka). Jest preparat do impregnacji oraz do mycia i odświeżania kolorów. Dodatkowo opowiadał jak naprawić uszkodzenia mechaniczne - rysy itp. podpobno wystarczy szczotka druciana. To też nie jest tak, że taki taras jest bezobsługowy - napewno mniej niż drewno, ale jednak też.
  11. spokojnie będzie działać.. zrób sobie pod rynnami kosze zrzutowe, tz osadniki rynnowe Moim moim zdaniem lepiej rurę PCV.
  12. czy masz programator czasowy ? U moich rodziców jakiś czas temu montowali oczyszczalnię BIO, pompa do napowietrzania nie pracuje 24h/dobę , tylko co jakiś czas załącza się na określony czas. Natomiast u kuzyna montowała inna ekipa i już tego programatora nie dołożyli. Instalator u moich rodziców zaprogramował ustawił i działa. Obydwie oczyszczalnie montowane z dotacji gminnych. Więc może poczytaj w instrukcji czy wymagane jest aby chodził na 24h/dobę czy wystarczy co jakiś czas. Taki mieszany cykl pracy napewno zmniejszy zużycie prądu.
  13. w lublinie jest kilkunastu instalatorów których mógłbym polecić.. Pracuję w branży, więc jak chcesz odezwij się na PW
  14. Ad2 i 3. Skoro taras ma być prawie 1,5metra od gruntu, to lepiej taras i konstrukcję podwieszaną. Np słupki mogą być murowane ewentualnie glizy papierowe i lać beton towarowy. Do tego legary drewniane i kontrlegary. na to deska naturalna, albo kompozyt. Ewentualnie można pokusić się o zamianę całej konstrukcji na konstrukcję stalową w sensie legary i kontrlegary. Taras z płyty betonowej - hmm ja bym nie chciał. .
  15. ja mam tak zrobione, mam geotkaninę na to wysypałem kruszony biały grys około 3-4cm. Jest ładnie i trawa nie przebija ( gdzieś tam pojedyńcze szczypiura przy obrzeżach wychodzą .... ale zaraz w ruch pójdzie Roundap.
  16. Tak to mam świadomość, że filtry.. albo siateczkowy, albo dokładniejszy ja na instalację domową z płukaniem wstecznym... CityMatic - nie chcę na to wydać worka pieniędzy, bo zwyczajnie na chwile obecną to wszystko tylko w głowie. Jak w jakiś normalnych pieniądzach by to wyszło to kto wiec co będzie dalej..
  17. Tak się zastanawiam bo mam zbiornik (mauzer) 1000L na deszczówkę postawiony na podwyższeniu około 50cm czy jest jakiś sposób na zrobienie nawadniania trawnika za pomocą pompy samozasysającej aby np uruchamiała kilka zraszaczy ( tryskaczy ) jednocześnie - aby nie trzeba było tego puszczać przez hydrofor..
  18. musi pójść przez hydrofor, armatura hydroforu zapewni odpowiednie ciśnienie przy pompie głębinowej..
  19. Ogólnie to jeszcze nie ukończone wszystko. w białym gryzie będą jeszcze jakieś roślinki ( może niskie kosodrzewinki - nie wiem jeszcze sam). Skarpa na lewo od schodów trochę nie wyszła tak jak w głowie miałem ale za jakiś czas zarośnie i będzie dobrze Nie umiem dodać zdjęć, ciągle jakiś błąd i nie umiem inaczej. https://photos.app.goo.gl/1gDn3woFkZENyypz2
  20. możesz zrobić tak jak ja: umocowałem niską geokratę , chyba wysokość oczek to 2,5cm i dopiero wtedy wysypałem drobny tłuczeń niały po roku czasu i mocnych zlewach nic nie zjeżdża ( mogę wieczorem wrzucić kilka zdjęć, jeszcze nie ukończone w 100%. (brakuje roślin - choć sam nie wiem jakie posadzić).
  21. Jeżeli komuś chlapie ( wylewa) się, są specjalne kryzy które wstawia się w spłuczkę podtynkową która zmniejsza siłę strumienia wody i po problemie.
  22. Pompa T-Cap seria F ustawiona tylko w II taryfie na zegarze na PC - do tego mam bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025rth. Problem jest taki, że często w nocy nie załącza mi pompy i nie dogrzewa mi domu. Regulator temperatury komunikuje się miedzy sobą - czasami podejmuje próbę załączenia PC w czasie kiedy jest ona wyłączona na Zegarze PC. Po czym wyrzuca mi błąd na eurosterze i często jest tak że przez całą noc pompa nie załączy się na CO tylko CWU. Pomijam fakt że sam Auraton miał wadliwą serię ( ja już mam wymienioną).
  23. Coś słabo szukaliście, ja mam dobre doświadczenia z swoim instalatorem a i wymienić bym kilku z regionu mógł. A gdzie kupić no to to już przesada, chyba co niektórym się nie chce nawet poszukać.
  24. Tak dopytam bo nie wiem jak to ugryżć. Jeżeli grzejecie według krzywej to czy jeszcze tak czy tak termostat pokojowy stosujecie czy tylko i wyłącznie według krzywej bez zewnętrznego regulatora temperatury.
  25. Zużycie za listopad; CO+ CWU =461kWh( 10% tania taryfa) temperatura w domu 21-22*C 160mk2 100% podłogówka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...