Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

astrady

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

astrady's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. astrady

    Szklana balustrada

    W przypadku balustrad szklanych konstrukcyjnych czyli w takich gdzie konstrukcja jest wykonana z słupków a wypełnienie jest w formie szkła zaleca się użycie szkła klejonego 4.4.2., czyli są to dwie tafle 4 mm złączone dwoma foliami. Całkowita grubość tafli szkła wynosi 8,76 mm. Należy pamiętać że takie szkło wykorzystane może być w przypadku kiedy tafla mocowana jest w uchwytach do szkła na zacisk, czyli na uszczelce, co powoduje że nie trzeba wykonywać otworów w szkle. Jeśli macie uchwyty które wymagają otworów to samo szkło klejone nie wystarczy i wtedy musi być zastosowane hartowane i klejone.
  2. Polecam Żywicę dwuskładnikową FISCHER 380 ml. Nie zawierająca styrenu, szybko wiążąca, wysokowytrzymałościowa zaprawa winylowoestrowa w tubie do stosowania w betonie i murze. Żywica i utwardzacz znajdują się w osobnych cylindrach, zmieszanie następuje w mieszalniku dopiero w momencie wyciskania z opakowania. Częściowo zużyte opakowanie może być ponownie użyte po wymianie mieszalnika Zalety * Dobre wytrzymałości we wszystkich materiałach budowlanych * Uniwersalny system do stosowania w szerokim zakresie na placu budowy * Brak naprężeń umożliwia skuteczne mocowanie blisko krawędzi i blisko sąsiednich kotew
  3. W przypadku mocowania słupków do podłoża do słupka przyspawana jest już kryza o wymiarze zewnętrznym fi 95 mm (w przypadku słupków w standardowym systemie fi 42,4 mm) i 3-punktowo mocuje się ją do podłoża. Najlepiej zastosować pręt gwintowany M8 z podkładką i nakrętką i zamocować go za pomocą zaprawy mocującej. Zastosowanie: cegła pełna, cegła dziurawka, cegła, kratówka, cegła pełna i wapienno-piaskowa, bloczki z betonu lekkiego, pustaki z betonu lekkiego, pustaki betonowe, pustaki ceramiczne, pustaki wapienno-piaskowe, beton komórkowy, pręty zbrojeniowe. Zalety/ Korzyści: wysokowytrzymałościowa hybrydowa zaprawa do najwyższych obciążeń we wszystkich materiałach budowlanych, nadaje się do kotwienia prętów zbrojeniowych /oprócz FIS VT/ , uniwersalny system do stosowania w szerokim zakresie temperatur na placu budowy, wydłużony czas żelowania ułatwia pracę i umożliwia montaż przy wysokich temperaturach, zwiększająca się oferta akcesoriów umożliwia różne możliwości zastosowania, brak naprężeń umożliwia skuteczne mocowanie blisko krawędzi i blisko sasiednich kotew, ergonomiczny pistolet zapewnia szybki i łatwy montaż, możliwość stosowania z pistoletem do silikonu daje oszczędnosci, wiele aprobat umożliwia zastosowanie we wszystkich materiałach i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, wersja zimowa umożliwia montaż przy temperaturze -15°C
  4. W przypadku balustrad zalecanym materiałem jest stal nierdzewna, która nadaje się do balustrad zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Można zakupić elementy do samodzielnego montażu lub z montażem firmy. Wszystko zależy od ilości mb oraz czy interesuje Was samodzielny montaż. Najczęściej zakupowanym typem balustrad jest wypełnienie w postaci poziomych prętów, których ilość można dobrać indywidualnie pod zamówienia. Inną opcją są balustrady szklane. Wszystko wykonywane jest na indywidualny wymiar więc najlepiej przesłać zapytanie. Polecam firmę ESKATT.
  5. W przypadku mocowania słupków lub konstrukcji jako zabezpieczenia okiennego, do słupków przyspawane mogą być już szpilki w formie pręta fi 12 mm z nacięciami, które po wywierceniu otworu mocuje się do elewacji za pomocą żywicy. Zalecenia montażowe: 1. Wywiercić otwór o odpowiedniej średnicy i głębokości . 2. Usunąć z otworu zwierciny. 3. Umieścić kartridż kotwy do dozownika i przymocować dyszę mieszającą. 4. Rozpoczynając dozowanie z nowego opakowania odrzucić część żywicy, aż do uzyskania jednakowego koloru mieszanki. Następnie należy wypełnić żywicą 2/3 głębokości otworu, rozpoczynając od spodu i powoli idąc ku górze. 5. Natychmiast po zadozowaniu żywicy ruchem obrotowym umieścić pręt w otworze. Usunąć zbędą ilość żywicy, która wypłynęła z otworu. 6. Po odpowiednim czasie wiązania (podane w tabeli „) umieścić element mocowany, podkładkę i nakrętkę. Dokręcić połączenie do odpowiedniego momentu.
  6. W przypadku montażu balustrad na powierzchni bez ocieplenia itp. a jedynie do żelbetu, do słupka przyspawana jest kryza i 3-puntkowo słupki mocowane są do podłoża poprzez wykorzystanie prętów gwintowanych M8 o standardowej długości 150 mm + podkładka + nakrętka. Pręt mocowany jest do podłoża za pomocą żywicy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: ScreenHunter_248 Aug. 27 10.07.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 43,4 KB ID: 328811
  7. Dobrym materiałem dla balustrad jest stal nierdzewna. W tym przypadku można wybrać elementy szlifowane, czyli tzw. Satyna lub polerowane. Satyna nie jest w pełni matowa lecz o lekkim połysku natomiast poler to typowe lustro. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne są elementy szlifowane, gdyż na polerze widoczne są wszystkie popalcowania, porysowania i zacieki których potem nie da się usunąć, a poza tym poler jest o ok 40 % droższy.
  8. W przypadku jeśli montujesz balustrady z formie zabezpieczenia okiennego u siebie prywatnie w domu normy nie obowiązują, natomiast według norm balustrada powinna być na wysokość 1100 mm a otwór pomiędzy wypełnieniem nie może przekraczać 120 mm. Dla indywidualnych klientów jeśli 1,1 metra jest za wysoko najczęściej wykonują balustradę na 1 metr, natomiast mniej już nie polecamy ze względów bezpieczeństwa. Jeśli interesuje Cię system kwadratowy polecam 40x40 mm. Tak jak napisał ktoś powyżej taka balustrada staje się drabinką dla dziecka więc wtedy można zdecydować się bardziej na balustradę szklaną.
  9. W przypadku montażu balustrad na powierzchni bez ocieplenia itp. a jedynie do żelbetu, do słupka przyspawana jest kryza i 3-puntkowo słupki mocowane są do podłoża poprzez wykorzystanie prętów gwintowanych M8 o standardowej długości 150 mm + podkładka + nakrętka. Pręt mocowany jest do podłoża za pomocą żywicy.
  10. Jeśli chodzi o montaż balustrad, jest to ostatni etap wykończenia wnętrz więc zalecam zainstalować je już po wykończeniu elewacji, gdyż jeśli wykonacie przed mogą się porysować i poniszczyć nawet przy dobrym ich zamaskowaniu. Jeśli obawiacie się montażu balustrad po wykonaniu ocieplenia, nie ma takiej potrzeby, gdyż wszystkie elementy mocujące, czyli śruby, szpilki itp. dobierane są indywidualnie na wymiar i balustrada mocowana przez styropian dalej do żelbetu na pewno zachowa swoją stabilność konstrukcji.
  11. Jeśli zdecydujesz się na balustradę do samodzielnego montażu, to wszystkie elementy mogą być już docięte na indywidualny wymiar. Akcesoria mocowane są za pomocą śrubek lub na klej. Jedyną rzeczą jako należy wykonać samodzielnie na miejscu to nagwintować otwory w pochwycie pod blaszki z podpory poręczy, gdyż podczas montażu to wy decydujecie w którym dokładnie miejscu chcecie aby słupki były zamocowane. W ofercie firmy ESKATT oprócz standardowych elementów do balustrad tj. słupki czy rury znajdują się wszystkie potrzebne do tego pomocne akcesoria, czyli np. wiertło i gwintownik oraz śrubki i kleje.
  12. W przypadku balustrad zewnętrznych zalecam słupki wykonać w całości z stali nierdzewnej, gdyż zapewnia to stabilność balustrady natomiast pochwyt również zalecałabym z stali. Jeśli jednak jesteście zdecydowani na drewno nie może to być zwykły dąb czy buk, gdyż pod wpływem warunków atmosferycznych popęka i zrobi się bardzo brzydki. W tym wypadku może to być drewno egzotyczne IROKO.
  13. W przypadku słupków z stali nierdzewnej, ich montaż jest bardzo prosty. Można montować je do podłoża, w tym wypadku do słupka przyspawana jest kryza i 3 -punktowo za pomocą kotwy mocującej w postaci pręta M8 i żywicy instalujemy słupek. W przypadku drugiej opcji czyli słupków z mocowaniem do boku, do słupka przyspawane są dwie szpilki w formie pręta fi 12 mm o standardowej długości 150 mm i również po wywierceniu otwory słupki mocujemy na żywicy.
  14. Uchwyty do szkła mocowane są na śrubie M8 do słupka. A szkło w uchwycie mocowane jest na zacisk na uszczelce. Uszczelkę dobiera się odpowiednio pod grubość szkła, więc jeśli wykorzystasz szkło 4.4.2. to zalecam zastosowanie uszczelki 8 mm. Tak jak pisałam wcześniej jeśli słupki będą mocowane max. co 1,3 metra aby tafla nie była za duża, tafla szkła nie wysunie się z uchwytów więc żadnych dodatkowych zabezpieczeń nie potrzeba. [moderowano] W przypadku jeśli jest to budynek użyteczności publicznej zalecam zastosowanie pochwytu.
  15. Jeśli ilość mb balustrady jest mała i nieopłacalny jest zakup balustrady z montażem gdyż generuje to dodatkowe koszty dla klienta, najlepszym rozwiązaniem jest zakup elementów do samodzielnego montażu. Wszystkie elementy konstrukcyjne balustrady, czyli np. słupki, rury i pręty docinane są pod indywidualny wymiar, a akcesoria np. kolanka, zaślepki są wklejane bądź mocowane za pomocą śrubki. Jeśli wcześniej nie mieliście styczności z samodzielnym montażem i uważacie że nie dacie sobie rady albo nie wiecie czy dobraliście wszystkie akcesoria, najlepszym rozwiązaniem jest przesłanie krótkiego zapytania z rysunkiem miejsca w którym ma być zamontowana balustrada, a dział handlowy prześle wam ofertę, która będzie uwzględniać wszystkie elementy potrzebne do montażu. [moderowano]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...