Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wickermann

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O wickermann

  • Urodziny 05.09.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-247

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wickermann's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich! Cztery dni temu mieliśmy wylaną wylewkę samopoziomującą Kerakoll Planogel, także nie najtańszą. Grubość 2-8 mm (8 tylko w nielicznych zadoleniach). W tym momencie wylewka jest gładka, sucha, nie pyli się, gdy sie po niej chodzi, ale można na niej zrobić rysę paznokciem. Czy to normalne, żeby taka wylewka po 4 dniach ma taką słabą twardość ?
  2. Witam,

    czytałem Pana wpisy nt hydroizolacji balkonów i pomyślałem, że poproszę o nakierowanie.

    Mam zamiar zastosować na balkonie okapniki z blachy, ale nie systemowe, do wklejania w szlam, tylko przykręcone na kołki pełne profile alu.

    Czy na takie okapniki można zaciągnąć sika bond t8 ? Okapniki wchodziłyby pod płytki ok. 8 cm, na to sika bond jako izolacja i druga warstwa jako klej.

    Jest w tym sens?

    Pozdrawiam, Jacek Kociński

  3. Balkon nie ma okładziny na czole i bokach warstwy dociskowej Jeśli więc policzyć powierzchnię czoła balkonu, który ma 7 metrów długości, daje to większą powierzchnię, niż powierzchnia fug razem wziętych. W tej chwili balkon nie ma hydroizolacji, więc przez spękane tradycyjne fugi trochę wody poszło w jastrych. Czy położenie zatem fugi poliuretanowejlube poksydowej na balkonie może spowodować, że para wodna nie będzie mogła odparowac swobodnie z warstwy dociskowej ? Czy też będzie ona mogła odparować przez czoło płyty ?
  4. Witam, właśnie zerwałem połowę płytek na balkonie Klej zamiotłem szczotką, pod płytkami mokro... Balkon jest tego typu: http://i.imgur.com/vh38iHO.jpg Z tą różnicą, że pod okapnikiem jest u mnie rynna. Zamierzam założyć porządną hydroizolację, na to płytki. Nad jednym się zastanawiam. Czy jest sens wyprowadzać płytki poza obrys płyty, tak jak było do tej pory ? Gdzieś widziałem film, jak spodnią część płytek stykających się od dołu z czołem płyty balkonowej fugowali uszczelniaczem poliuretanowym. Czy jedyną słuszną opcją jest dać nowy okapnik pod płytki ? Dlaczego oryginalnie okapnik jest tak oddalony od płytek ? Czy takie rozwiązanie ma jakikolwiek sens ? Woda nie podcieka wtedy pod płytki ? Wydaje mi się, że leje się też trochę na czoło płyty ... Czy czoło płyty balkonowej można pokryć jakąś szpachlą dla ochrony przed wnikaniem wody ?
  5. Witam, obserwuję ostatnio na ścianach garażu wykwity solne. Garaż jest częścią bloku (nad nim są mieszkania), obok znajdują się inne garaże w szeregu zarówno z lewej jak i z prawej strony. Na podłodze są położone płytki, łączenie podłogi ze ścianami wykończone cokolikiem z płytek. Wykwity sięgają do 30 cm nad cokolik, są słone, koloru białego. Są na ścianie zewnętrznej (przy bramie uchylnej) i ścianach wewnętrznych. Ściany z betonu, nieotynkowane, wykwity powodują powolne wykruszanie się powierzchni betonu. Największe wykwity są przy ścianach zewnętrznych. Po bliższym przyjrzeniu się zauważyłem, że słone zacieki znajdują się też na fugach poziomych między płytkami jak i na fugach pionowych cokołu. Czy przyczyną wykwitów może być woda nanoszona do garażu przy wjeżdżaniu zimą ? Garaż jest dość chłodny od 2 do 10 stopni zimą. Czy woda nanoszona jako śnieg może przesiąkać po płytki ? Podejrzewam, że żadna hydroizolacja podpłytkowa nie była tam robiona...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...