Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamil_biernacki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kamil_biernacki

  1. To było pytanie techniczne, nie ekonomiczne Zrobię OZC jak sugerujesz. Oryginalnie w projekcie domu był styropian 20cm. Budujący niestety założył 12cm. Wymagania co do U przegrody niby spełnia wg bieżących kryteriów. Styropian na podłogę to jest kwestia po zakupie domu wiec tutaj na pewno bedzie juz to kalkulowane. Kwestia ścian. Okna Drutex Iglo5 Classic. Deklarowane U na poziomie 0.89.
  2. Nie zakładałem postu by się dowiedzieć jak tanio ogrzać dom, a z prośbą o poradę w innej kwestii a to różnica Fakt, kominek to był niezbyt trafny wybór - macie rację. Co do ocieplenia - w domu założone jest tylko ocieplenie zewnętrzne, to co jest w środku do zrobienia nie zostało jeszcze definitywnie wyliczone. Jedyne co mnie zastanawia to czy 12cm styropianu 040 to nie jest za mało. Niektórzy, z którymi rozmawiałem twierdzą, że nie jest to może dużo ale też bez przesady, że nie ma na co narzekać. i bądź tu mądry.
  3. Aczkolwiek z tego co widze uchwała dotyczy Krakowa a nie gmin ościennych.
  4. Co w takim razie należałoby poprawić? Fakt, o zakazie nie wiedziałem bo sie tym nie interesowałem, cenna uwaga - dziękuję.
  5. To może uchylisz rąbka tajemnicy jaki to masz super ocieplony dom?
  6. A to co napisałeś jest poparte czymś czy to tylko twoje widzimisie? Bez znaczenia czy w tym czy innym domu, w życiu nie bede miał podłogówki. Ani metra. Dom z porothermu 25cm na ścianie styro 12cm lambda 040. Na podłodze planuje 10cm styro lambda 030 i 7 cm wylewki. Strop 10 cm styro 030 i 7 cm wylewki. Ocieplenie 30cm SuperRock + Toprock
  7. Cześc, z góry przepraszam, jeśli poruszam wątek, który był omawiany ale nie mogłem znaleźć informacji, których poszukuję. Jestem w trakcie zakupu domu w stanie surowym zamkniętym z elewacją w związku z czym czekają mnie wszystkie instalacje. Dom zbudowany wg projektu dom pod jarząbem ze zmianami budującego. W domu chciałbym zamontować kominek z płaszczem wodnym oraz w miejscach zaznaczonych czerwonymi prostokątami grzejniki kanałowe.W domu nie będzie ani metra ogrzewania podłogowego a w reszcie pomieszczeń zwykle grzejniki. Jak główny ma być piec gazowy. Oczywiście w grę wchodzi także ogrzewanie ciepłej wody użytkowej w zasobniku. Palenie w kominku to raczej rzecz okazjonalna chociaż nie wykluczam codziennego palenia. I tutaj pytania do kogoś kto się na tym zna: 1. Jaki piec gazowy wybrać? Do grzejników kanałowych kondensat ze względu na niskie temperatury zasilania i powrotu odpada. A może się mylę? 2. Kominek z buforem czy to nie ma sensu bo czas palenia w kominku nie nagrzeje bufora i lepiej zastosować wymiennik? 3. Czy grzejniki kanałowe w salonie i jadalni, oczywiście poprawnie dobrane wg mocy ogrzeją także kuchnię?
  8. Witam wszystkich. W przyszłym roku planuję rozpocząć budowę domu wg projektu http://projektyprestige.pl/projekt/projekt-domu-wilson-ii Projekt będzie pozmieniany bo chcę wybudować dom na płycie fundamentowej i w technologii ścian jednowarstwowych Ytong Energo+ 48cm. Płyta ocieplana wg zalączonego rysunku i tu moje pytanie, jak na tej płycie osadzić pustaki? Na równi z ociepleniem płyty czy cofnięte do początku płyty?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...