Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wkg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wkg

  1. OK, sorry. Troszkę mnie zmylił dział i nazwa wątku "Projekty domów i architektura - zobacz jak inni budowali według Twojego projektu Nowoczesne stodoły - inspiracje" Co do rozkładu ... blokowe klity po 11m2 ? w domu o takiej powierzchni ? I ten garaż na dwie kosiarki : /
  2. A tak przechodząc na grunt rodzimy ... http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ex-11-g2-wersja-d-soft?ProjectMirror=1 Co sadzicie o tym projekcie ? Rozkład rozrzutny ale bryła mi się bardzo podoba ... Jak nie ten watek to nie krzyczcie proszę. W końcu stodoła pełną gębą.
  3. wkg

    Wyceniono mi dach

    Hmmm .... Dolnośląskie, strop wylewany żelbetowy domu parterowego bez piwnicy o powierzchni 230 m2, ceny średnie: 78 725,90 Ostro !
  4. wkg

    płyta fundamentowa

    Hej ! Po miesiącach przeglądania projektów gotowych mamy z moja Inwestorką faworyta.... no ... Inwestorkę trzeba będzie jeszcze trochę przekonać ... woli bardziej nowoczesne projekty ; ) Projekt to: Z281 z rzutem: Dodatkowo poziom garażu obniżony o 15cm względem poziomu domu. Planuję zbudować ten dom na płycie, pod płytą z 10-15 cm XPS, na płycie 10-15 cm EPS, wylewka z podłogówką. I tu pytanie: czy wg was jest sens przy takim dachu izolować termicznie garaż od domu i robić dwie płyty czy też zrobić jedną, zaizolować tylko ściany zewnętrzne domu i garażu ? Na jakimś supercieple w garażu mi nie zależy ... chciałbym jednak mieć tam wodę np żeby wykąpać psa.
  5. Hej ! Co sądzicie o tym domu ? http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ex-11-g2-wersja-d-soft?ProjectMirror=1 Wjazd od północnego zachodu. Działka w drugim rzędzie zabudowy - dojazd szerokości 5 metrów w zachodnim rogu - patrząc od wjazdu działka po lewej (wschodniej) stronie. Dom oczywiście w lustrzanym odbiciu jak w linku - wjazd do garażu na wprost. Prawdopodobnie poszerzyłbym nieco garaż - wg projektu jest za mały. Liczę na krytykę i pozdrawiam Witek
  6. Pani architekt dostała zaliczkę 2 000, nie performuje i sprawia kłopoty ? : )))))))))))))))))) Ona nie pójdzie do sądu. Pogoń naciągaczkę i zapomnij o sprawie.
  7. Umiecie odwieść człowieka od budowy ; )))
  8. wkg

    płyta fundamentowa

    Dzięki ! Chyba jednak padnie na 2W z watą :/ Koszty. No i troszkę wyrafinowane to rozwiązanie się wydaje .. niezgodne z zasadą KISS
  9. wkg

    płyta fundamentowa

    Czyli de facto fundament a w niego płyta. Przy glinie pewnie fundament poniżej głębokości przemarzania. Drogo się robi: ( Fundament jako szalunek tracony:))))
  10. wkg

    płyta fundamentowa

    Doklej troche wiecej ocieplenia sciany nosnej albo daj troche mniej ale xps zamiast styro na płyte : )
  11. wkg

    płyta fundamentowa

    A czy ktoś tu wybudował na płycie ścianę trójwarstwową ? Jak się pozbyć mostka ? Czy tylko kotwienie podbudowy warstwy osłonowej przez ocieplenie pionowe płyty ?
  12. wkg

    płyta fundamentowa

    I tu chyba jest pies pogrzebany : ) Ale jak pisałem - muszę to dokładnie policzyć. Dzieki ! Wiesz ... ilość informacji z forum jest tak przytłaczająca, że po prostu jeszcze nie zdążyłem całego przeczytać : (
  13. wkg

    płyta fundamentowa

    Zalóżmy, że nie chę różnicować. Beton jest dobrym przewodnikiem ciepła, przy grubej warstwie betonu ogrzewanego od dołu jego temperatura będzie się wyrównywać w całej płycie. Możemy pod salonem dać gęściej pętle podłogówki i/lub większą temperaturę czynnika, w kuchni rzadziej i/lub mniejszą a to wszystko przy takiej samej izolacji warstwą wykończeniową (gres) dałoby niewielkie różnice temperatur między salonem a kuchnią - 2, 3 stopnie. Jeżeli teraz salon pokryjemy izolatorem to cale ciepło pójdzie w kuchnię - bo tam mu będzie łatwiej. W przypadku podłogówki to mniejszy problem - jest położona w cienkiej warstwie i tam zwiększając grzanie w wybranym obwodzie latwiej grzać sam parkiet . Mylę sie ?
  14. wkg

    płyta fundamentowa

    No właśnie ... A to może nie wystarczyć na grzanie przez parkiet - a to właśnie staram się od początku powiedzieć : )
  15. wkg

    płyta fundamentowa

    Horror w sensie odczucia bycia w klinice albo już w prosektorium. To być może wrażenia, przesądy, mity czy przyzwyczajenie ale w sumie buduje się po to żeby było miło i przyjemnie a nie po to, żeby się przekonać czy tak będzie ; ) Musiałbym na takich imitacjach pomieszkać. Zresztą samo słowo "imitacja" : /
  16. wkg

    płyta fundamentowa

    Dopytuję: W podłogówce pewnie tak, ale czy tak samo będzie to działać dla płyty ? Ma większą pojemność cieplną od wylewki nad podłogówką na styropianie, jest grubsza (wlewka pewnie i tak jakaś będzie). Jesteś pewien, że rozkładem ciepła po powierzchni można tak łatwo sterować jak w podłogówce ?
  17. wkg

    płyta fundamentowa

    Nie widziała; ) Tyle, że widzisz ... dom to nie auto które można szybko zmienić. To coś co tworzysz 3-4 lata - włączając w to planowanie, poszukiwanie działki, projektu, doktorat z muratora : ) Oraz budżet - zwykle "na granicy". I tu nie wystarczy zobaczyć. Trzebaby pomieszkać. Na dębowym parkiecie już mieszkaliśmy. I wiele razy gościliśmy w domach oraz pensjonatach z płytkami. Horror
  18. wkg

    płyta fundamentowa

    Aaaaaa ..... w poziomie to OK. Muszę to przemyśleć. Z jednej strony boję się, że generalnie podłogówka jako taka (nigdy nie mieszkałem dłużej niż kilka dni w mieszkaniu z podłogówką) mi nie podejdzie - grzanie w nogi, inny rozkład temperatur, kurz itd a z drugiej bardzo mnie kusi pompa cieplna z płytą grzejną. Po wybraniu projektu odezwę się do kogoś kto to projektuje i policzę i koszty i ryzyka ; ) BTW - kapitalny dziennik budowy ! Dokument a czyta się jak powieść ; )
  19. wkg

    płyta fundamentowa

    Rozumiem, że wysadziło mu parkiet od wilgoci ?? Coś musiał spieprzyć parkieciarz : ( Ale silka "oddycha" to mi wilgoć wyssie z parkietu : D
  20. wkg

    płyta fundamentowa

    Oczywiście : ) Miałem cichą nadzieję, że w ścianie z silikatu posadowionej na płycie. Płytę traktowałem jako wielki pojemnik ciepła o dużym przewodnictwie cieplnym ... raczej 200-250 mm - tak mi zwymiarowali płytę. Skąd wziąłeś to 1000 mm ? (Bo z 10 000 mm to też taki żarcik : ))) ? ) Załóżmy dla uproszczenia (wiem, grubego), że utrata ciepła przez styro jest pomijalna. Wtedy ciepło z płyty uwalnia się tam, gdzie mu najłatwiej - a więc w pomieszczeniach z płytkami - łazienka, przedpokój, kuchnia, wiatrołap, jadalnia a w salonie (przeszklonym) i sypialniach mam zimno bo mnie izoluje parkiet. Chyba jednak faktycznie dopiero po dokładnym przeliczeniu można by to sobie poukładać. No i jeszcze - parkiet pracuje pod wpływem temperatury, nie wiem jak by na jego kondycje wpływała podłogówka ale to już trochę inny temat. Btw - brama w garażu zintegrowanym w bryle tez jest problemem : ))
  21. wkg

    płyta fundamentowa

    Mocno zakorzeniony mit - jeżeli to mit. I w wielu wątkach potwierdzony. Pewnie się nie znam, ale wyobrażam sobie, że grzanie przez 18 mm dębowego parkietu to tak jak chłodzić guza na głowie flaszka wyjętą z zamrażalnika i owinięta w gruby ręcznik. Po co odgradzać się grubą izolacja od źródła ciepła ? Będę czytał. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...