Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

phenomen89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez phenomen89

  1. Witam. Na pytania: 1. Standard wykończenia mówi o "warstwie izolacyjnej termicznej". Proszę o podanie szczegółów co dokładnie zostało zastosowane, oraz jakie ma parametry techniczne (grubość itp.)? 2. Czy konstrukcja stropodachu dla inwestycji Nowa Cukrownia uwzględnia przestrzeń wentylacyjną (stropodach wentylowany)? 3. Jaki jest współczynnik przenikalności cieplnej dla zastosowanego przez dewelopera rozwiązania stropodachu? Otrzymałem odpowiedzi: Ad1. Warstwa izolacji termicznej stropodachu spełniająca W.T. wykonana została ze styropianu EPS 100 - 038 w grubości 20 cm. Dodatkowo na tej warstwie znajduje się warstwa spadkowa wykonana ze styropianu pociętego w kształcie klinów styropianowych. Ma ona zmienną grubość od 1 cm w najniższym punkcie dachu, do ponad dwudziestu centymetrów w najwyższym punkcie dachu. Stanowi ona dodatkowe docieplenie stropodachu. Czyli grubość od 21 do 40 cm. Ad2. Dach został zaprojektowany jako niewentylowany. Ad3. Stropodach spełnia warunek Umax<=0,2 W/m2K. Współczynnik jest różny w zależności od lokalizacji. Więc teraz pytanie z praktycznego punktu widzenia - rozwiązanie budżetowe - aczkolwiek sensowne - czy pozbawione sensu? Priorytety dla mnie (według kolejności od najważniejszego): trwałość rozwiązania (brak pęknięć, zacieków itp.), następnie jak najmniejsze nagrzewanie się latem, w ostatniej kolejności wychładzanie mieszkania zimą (chyba że naprawdę będzie się straszliwie wychładzać). Najwyższe piętro w każdym razie kusi ceną (300 zł różnicy na 1 m2) oraz samym faktem że nikt nie będzie chodził mi nad głową. Czekam na porady/sugestie/opinie.
  2. To jest informacja ogólna którą podaje deweloper na temat standardu wykończenia. Przesłałem już zapytania odnośnie tego co dokładnie jest tą warstwą izolacyjną a także jaki mają wyliczony współczynnik przenikalności cieplnej dla stropodachu. Jak tylko otrzymam więcej szczegółów - przekażę je. Na razie nieoficjalnie wiem: 1. Od pracownika który pokazuje mieszkania (nie ma jednak zbyt szczegółowej wiedzy) że warstwa izolacyjna to "chyba styropian". 2. Od innej osoby z branży że rozwiązania nie poleca bo niczym nie różni się to co zastosował ten deweloper od tego jak to było robione w wielkiej płycie. Z tym że są to ogólniki - dlatego trzeba chyba poczekać na konkrety.
  3. Dziękuję za odpowiedź. Czy takie problemy mogą zacząć wychodzić dopiero po pewnym czasie (przecieki, przemarzanie)? Generalnie jeżeli się nie mylę to okres gwarancyjny dla dewelopera wynosi 5 lat - czy problemy pojawią się wcześniej czy mogą równie dobrze wystąpić później?
  4. Witam, Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na najwyższym piętrze w inwestycji deweloperskiej w której zastosowano stropodach. Dokładny opis standardu realizacji brzmi: "Stropodach wykonany w technologii płyty żelbetowej o grubości 18 cm wylewanej na placu budowy oraz warstwy izolacyjnej termicznej i przeciwwilgociowej wykończonej szlichtą betonową dociskową z papą wierzchniego krycia." Zastanawiam się jednak czy taka technologia nie spowowduje znacznego nagrzewania się mieszkania latem. Czy jest tu ktoś kto ma doświadczenia związane z mieszkaniem w takich warunkach bądź też zna się na pracach budowlanych i rozumie charakterystykę takiego rozwiązania i może doradzić czy faktycznie jest to duży problem? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...