
magasia
Użytkownicy-
Liczba zawartości
53 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez magasia
-
A my byliśmy tu: http://www.trzykorony.pl Cudnie było
-
My też rozważaliśmy eko-groszek, jednak kotłownia jest dużo za mała na piec i jeszcze na składowanie groszku. Rozważaliśmy pompę ciepła, na którą na razie nas nie stać, w końcu stanęło na gazie płynnym. Nazwy pieca nie pamiętam, ale wiem, że jakiś nieduży wiszący, więcej miejsca zajmie zbiornik na wodę.
-
Dostałam właśnie "sprzeciw do zgłoszenia" od upartego pana urzędnika. Zastanawiam się, czy się odwoływać, czy dać sobie spokój i budować? Kurczę, przepisy działają różnie, w zależności na jakiego urzędnika się trafi
-
Wielkie dzięki! Rozmawialiśmy z naszym kierbudem - powiedział, żeby w ogóle się gościem nie przejmować, bo nie ma racji.
-
Bardzo dziękuję, taką samą argumentację przedstawiła nam pani architekt adaptująca projekt. W projekcie jest instalacja gazowa, tak więc będziemy musieli dokonać stosownych adnotacji. Pan w Starostwie poza opiniami z artykułów Muratora opiera się również na opinii pani prawnik Magdaleny Laskowskiej, rzeczoznawcy z kancelarii prawnej Wolters Kluwer, która uzasadnia to tak: "Wykonanie pompy ciepła stanowi wykonywanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. Jest to bowiem urządzenie techniczne związane z obiektem budowlanym (urządzenie budowlane), a więc w świetle ustawy traktowane jest jako część obiektu budowlanego (art.3pkt1). Roboty takie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, ponieważ nie zostały zwolnione z tego obowiązku w art. 29 ustawy, zaś ustawa przyjmuje jako zasadę obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę (art. 28 ust.1)." Dalej w tej argumentacji jest o pozwoleniach wodno-prawnych itd. Ani słowa o kolektorze poziomym. W moim przypadku już nie chodzi o bank, ale chciałabym jednak budować w zgodzie z prawem i uniknąć kłopotów przy odbiorze. Bądź tu człowieku mądry!
-
Tak, chodzi o instalację kolektora poziomego do budynku w stanie surowym. W naszym starostwie (gm. Halinów) jesteśmy pierwszymi osobami, które zgłosiły pompę ciepła. A ponieważ chcemy podeprzeć się kredytem z BOŚ potrzebowaliśmy potwierdzenia zgłoszenia budowy w starostwie. Dyskusja z kierownikiem wydziału architektury trwała prawie godzinę i spełzła na niczym, ponieważ pan już nas uprzedził, że zgłoszenie odrzuci. Wedle jego wiedzy - opierał się nota bene na opiniach prawników z Muratora - kolektor poziomy jest obiektem budowlanym i jako taki wymaga odrębnego pozwolenia na budowę. Szlag chce trafić
-
Wiem, że ludzie zazwyczaj budują pompę ciepła bez pozwolenia na budowę. W moim starostwie niestety nie zaakceptowali zgłoszenia powołując się na przepisy budowlane, które nie określają tego jasno i klarownie i chcą wniosku o pozwolenie na budowę. W internecie znalazłam sporo sprzecznych opinii na ten temat. Czy ktoś miał z tym problem?
-
Halinów k. Warszawy
magasia odpowiedział Bepo → na topic → Halinów k. Warszawy Halinów k. Warszawy Topics
Czy ktoś z Was buduje może pompę ciepła? Czy wiecie coś o możliwości dofinansowania? Gmina Halinów nie ma na to pieniędzy, starostwo mińskie ponoć też Buduję w Wielgolesie Brzezińskim. -
Czy ktoś z Was buduje może pompę ciepła? Czy wiecie coś o możliwości dofinansowania? Gmina Halinów nie ma na to pieniędzy, starostwo mińskie ponoć też Buduję w Wielgolesie Brzezińskim.
- 3 552 odpowiedzi
-
- grup budujące
- grupa budująca
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bardzo dziękuję, dodałam kilka zdjęć do linku, gdzie można nasz domek lepiej zobaczyć. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu budowy i z efektów. To co wiem, że bym teraz zmieniła to słupki przed domem i jeden na tarasie, które teraz wyglądają trochę nieproporcjonalnie cienkie. Trzeba będzie je jakoś obrobić, żeby były grubsze. Jak widać na zdjęciach - zrezygnowaliśmy ze ścianki w salonie i między kuchnią a salonem - co daje całkiem otwartą przestrzeń. Podniesienie dachu zmieniło przede wszystkim wysokość domu z 7,40 do 8,20, no i tym samym jest wyżej pod dachem - od stropu do góry jest ponad 2 m. Nie planujemy zagospodarowania poddasza, ale jeśli ktoś chcialby to można wygospodarować spokojnie jakieś dwa małe pokoiki + małą łazieneczkę. Teraz dom przypomina mi góralską chatę ze spadzistym dachem i pachnącą drewnem. Jest piękny i taki inny niż wszystkie budowane w okolicy. Oczywiście zapraszam do oglądania - napisałam na priv. A jak Wasze postępy w budowie Ostoi?
-
Ja buduję dom według projektu Studia Atrium - Ostoja: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-174,192,61,opis.html Tu również jest drewniany strop i myślę, że nie jest wcale nietypowy, tylko nie zakłada użytkowania poddasza. Wiem, że ludzie dość często podnoszą dach o kilka cegieł uzyskując w ten sposób powierzchnię do używania. Wtedy wydaje mi się, że jest konieczność wylewania stropu betonowego. Ja natomiast zostawiam moje poddasze tak jak jest i nawet się cieszę, że będzie drewniany z lekką konstrukcją. Zostawię sobie belki drewniane w suficie tak, żeby były widoczne, będzie wejście przez właz w korytarzu. Zrobię tam sobie nie graciarnię, ale moje własne babskie gniazdko, cobym miała gdzie się rozwijać hobbystycznie i artystycznie. Chodzić po tym będzie można
-
No śliczna, tak jak moja Proszę Cię, napisz kilka słów na temat ścianki działowej między salonem a częścią sypialną, bo widzę, że postawiłeś. My się cały czas wahamy, no i nie wiemy, gdzie umieścić sprzęt RTV, coby nie odbijało się światło w telewizorze. Widzę też, że zmieniliście okna garażowo - łazienkowe i wejście do garażu. My zrezygnowaliśmy z kilku słupów przy wejściu i tarasie, będą tylko te konstrukcyjne podtrzymujące dach i drewniane.
-
To strasznie dziękuję za polecenie. Jeszcze dziś powiem mężowi, że jednak się da
-
Fajne, tylko to co widzę jest bez szprosów. Bardzo dziękuję, zawsze to coś. A może ktoś jeszcze wie, gdzie można kupić takie cudo?
-
No jasne, że się nie otwiera, przyłożyłam na końcu kropkę niepotrzebnie. Może teraz: http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa Z tym telewizorem to jest tak, że na ściance, o której piszesz jakoś nie bardzo to widzimy, bo będzie się odbijać światło z okien. Ale co tam, najwyżej zrezygnujemy z telewizora Z oknami jest tak, że jestem bardzo mile zaskoczona, bo pierwsze nasze plany były takie, żeby je powiększyć, ale teraz widzę, że byłoby to niepotrzebne, bo są naprawdę wystarczająco duże. Jak zobaczysz na zdjęciu - zrobiliśmy wejście do garażu z zewnątrz i to był dobry wybór, bo dzięki temu będzie dużo więcej miejsca w wiatrołapie na szafę czy wieszaki. Bardzo jestem też zadowolona z tarasu, bo wydawało mi się, że będzie mniejszy. Kuchnia i spiżarka - rewelacja, trochę większa mogłaby być łazienka, ale to kwestia aranżacji.
-
Wymyśliłam sobie, że w kuchni chciałabym mieć okno, koniecznie ze szprosami, które otwiera się na zewnątrz, jak okiennice. Czy ktoś słyszał, widział lub wie, gdzie takowe można nabyć?
-
Tak się buduje nasza Ostoja: http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa. Mamy już ściany zewnętrzne i działowe. Mieliśmy stawiać ściankę z karton-gipsu między salonem a częścią sypialnią, ale salon taki wielki jest piękny! Bardzo mi się podoba taras - wyszedł naprawdę spory, a miałam obawy, czy oby nie za mały. Teraz czekamy na drewno na sufit i dach i do końca września stan surowy będzie skończony. Tak zostawiamy go do wiosny, a wiosną będziemy kontynuować. Mamy problem i pytanie do innych budowniczych Ostoi, gdzie zdecydowaliście umieścić telewizor w salonie? Do GBARTUS777 - niestety nie moge podać kosztów budowy fundamentów, za całość płacimy ryczałtem. Czy ktoś się jeszcze pochwali Ostoją?
-
No, zbieramy się, zbieramy. W zeszłym tygodniu podłączyli nam prąd budowlany, a w tym kopiemy studnię. Ekipa umówiona na tydzień po 21 lipca. Jeszcze tylko kibelek i ruszamy. A tu nasza działka rok temu: http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa Na tej po przeciwnej stronie drogi stoi już pół domu sąsiadów:lol: A co u Was? Jest jakiś postęp?
-
Masz rację jeżeli wcześniej brałaś kredyt w millennium, kosztorys zrobiłaś sama ale zapłaciłaś 1% prowizji. Przy obecnej promocji prowizja jest zniesiona, ale obowiązkowa wycena nieruchomości 400PLN. Coś za coś, ogólnie i tak taniej. "Warunki promocyjne dla klientów, którzy złożą kompletny wniosek w okresie promocji tj. do dnia 30.06.2008r. Promocja dotyczy pierwszej wyceny zleconej przez Bank. Opłata jest naliczana w momencie uruchomienia kredytu / pierwszej transzy." Nie brałam wcześniej kredytu w millennium - to mój pierwszy w tym banku, kosztorys robiłam sama i nikt mi go nie poświadczal, nie zapłaciłam żadnej prowizji, bo załapałam się na promocję, a wycena nieruchomości - czyli tzw. fotoinspekcja na działce kosztowała mnie 200 zł.