Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

morfosek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana morfosek w dniu 20 Lutego 2019

Użytkownicy przyznają morfosek punkty reputacji!

O morfosek

  • Urodziny 22.03.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mannheim

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

morfosek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

12

Reputacja

  1. Chudziak jest po to, żeby mieć wygodną powierzchnię do pracy. Posadzkę da się zrobić bez chudziaka na piasku. Zagęszczenie pisaku (lepiej pospółki) jest najważniejsze! Zagęszczasz warstwami po 20cm. Pomaga delikatne zmoczenie (dobrać doświadczalnie). Dobrze zagęszczone jest wtedy gdy nie możesz ręką wbić pręta zbrojeniowego.
  2. W płycie jest instalacja wyrównania potencjału. Ona musi być zawsze i koniecznie musi byś połączona w instalacją elektryczną. Uziom w przypadku płyty wykonuje jako siatkę pod płytą lub szpilki w płyty, lub otok. Oczywiście wszystkie metody muszą być połączone w wyrównaniem potencjału w płycie. PS zbrojenie samo w sobie nie jest ani wyrównaniem potencjału, ani uziemieniem.
  3. Fermacell na wełnie. Gotowy system podłóg, działa bardzo dobrze.
  4. Silikat, gips albo prawidłowo zrobiony GK na stelażu dadzą dobrą izolację akustyczną. Porotherm albo beton komórkowy to słaba izolacja akustyczna. Jeśli izolacja akustyczna jest priorytetem to zdecydowanie sucha zabudowa, ale wykonawca musi wiedzieć co robi i trzeba sprecyzować jakie pasmo tłumimy.
  5. Na dużych budowach zamawia się zaprawy w formie suchej w silosach. Mieszalniki, które je rozrabiają z wodą, są ustawiane i plombowane przez dostawcę. Nie dostarcza się rozrobionych, mokrych zapraw, żeby stały godzinami i czekały.
  6. Profile i zabudowa płytami na dole przed wylewkami. Każde pomieszczenie ma oddzielną posadzkę. Ściany stoją stabilnie na stropie. Dla elektryka najlepiej jak płyty będą na 50cm nad podłogę i 130cm przy włącznikach.
  7. A jaki ma interes w tym, żeby oddać ziemię pod drogę za darmo? Dogadajcie się z nim. Odkupcie ziemię i po sprawie.
  8. Do uziomu potrzebujesz planu, pomiarów i zdjęć gotowej instalacji. Połączeń w betonie nie trzeba izolować. Wymiary bednarki bez znaczenia, wystarcza drut 10mm2. Sam uziom "fundamentowy" nie koniecznie musi wystarczyć. Jeśli zalewasz zwykłym betonem bez dodatków to w praktyce będzie ok. W innym wypadku trzeba dodać szpilki/wąsy/otok. Zrób od razu wąsy do podłączenia odgromówki i otoku. Nawet jak nie wykorzystasz to lepiej żeby były.
  9. 10mm2 będzie wystarczający (spadek 1,55%). Uziemienie wymaga projektu, pomiaru i dokumentacji. Pręt zbrojeniowy nie nadaje się jako uziemienie.
  10. Jak płyty odkręcisz, a nie wyrwiesz to profilom nic nie będzie. Upewnij się że masz podwójne płyty bo to ważniejsze od wypełnienia.
  11. Możesz użyć drutu nierdzewnego 10mm, jest trochę łatwiej. Tak bednarkę jak i drut rozwijasz tocząc po prostu krążek po ziemi. prostuje się samo. Otok umieszczamy poniżej głębokości przemarzania, 1m poza krawędzią dachu. Wąsy do instalacji odgromowej według projektu, tam też połączenia ze zbrojeniem fundamentów plus połączenie do głównej szyny wyrównawczej (przejścia przez beton powinny być uszczelnione krążkami gumowymi lub bentonitowymi). Uziemienie instalacji odgromowej jest jednocześnie uziemieniem instalacji elektrycznej i musi być sprawdzone przez elektryka, który zrobi pomiary. Być może sam otok nie wystarczy i będą też potrzebne szpilki. Przypominam, że instalacja odgromowa wymusza zastosowanie ochrony przeciwprzepięciowej w budynku. Proszę skonsultować to ze swoim elektrykiem.
  12. Zatrudnij elektryka przed zrobieniem fundamentów. Uziemienie trzeba zrobić i zmierzyć jak będzie wykop, ale zanim przyjdą jakiekolwiek warstwy izolacji lub konstrukcji. Jeśli to przeoczysz to później może być konieczne kosztowne wiercenie.
  13. Da się to wykorzystać do ogrzewania podłogowego, ale nie jest to prawidłowy rozdzielacz. Będzie partyzantka. Potrzebujesz przecież sterować ogrzewaniem. Gdzie masz tu miejsca na elektrozawory i regulację przepływu? I niech elektryk to okabluje zanim przyjdzie hydraulik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...