Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bozarus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bozarus

  1. otóż to! Kupiłem styropian 2cm i w weekend będę przesadzał bluszcz do donic. Całość będzie stać na balkonie (loggia to chyba lepsza nazwa) i będzie zupełnie zasłonięta od wiatru (wymusza to zarówno kształt bloku, jak i sama konstrukcja balkonu). Z tym zamarzaniem ziemi na głębokości 1,2m - skąd takie porównania? z Kołymy? Mój znajomy ma bluszcz na balkonie w zwykłych plastikowych donicach + ociepla styropianem w skrzyni. 2 zimy sobie stało i żyje całkiem dobrze.
  2. Myślałem o styropianie 1 - 2 cm, więc stosunkowo cienkim. W donicy jest otwór na ściekającą wodę i oczywiście ten potwór "powtórzę" w warstwie izolacji + dam kermazyt.
  3. W takim razie zastanawiam się już tylko nad tym, czy przed posadzeniem bluszczu donicę wyłożyć styropianem po bokach i na spodzie. Jeśli tak zaizoluję, to po wsypaniu ziemi nie będę miał już możliwości nigdy tego styropianu wyjąć. Pytanie - czy to nie spowoduje w lato negatywnych skutków, zaparowania roślin? Co do uprawy bluszczu w donicy - widziałem tego mnóstwo, moi znajomi też mają, więc raczej nie jest to nic wyjątkowego;)
  4. Chcę posadzić bluszcz na balkonie (Hedera helix) i zastanawiam się nad odpowiednią izolacją na zimę. Mam kilka spraw: 1. Czy donice mrozoodporne wystarczą, żeby już dodatkowo w zimie nie izolować styropianem? https://www.leroymerlin.pl/oswietlenie-i-dekoracje/doniczki-oslonki/doniczki/doniczka-betonowa-37-cm-grafitowa-mbs-cylinder-cermax,p449431,l349.html 2. Czy Waszym zdaniem taką donicę warto dodatkowo wyłożyć od środka styropianem (jakimś cieniutkim, np. 1 cm) i to zasypać ziemią? Czy taki styropian może w doniczce zostać na "całe życie", bez obawy o to, że rośliny się zaparują w lato? 3. Czy są jakieś inne patenty na mroźne zimy w Polsce i bluszcz w donicy?
  5. Posiadam w mieszkaniu 4 pary drzwi wewnętrznych i 1 parę zewnętrznych. Mam problem z doborem odpowiednich stoperów. Po kolei: 1. Czy do drzwi zewnętrznych mogę zastosować odbojnik przylepiany do parkietu? Czy nie będzie to za delikatna konstrukcja do drzwi antywłamaniowych? 2. Czy odbojnik wkręcany montuje się bezpośrednio do parkietu, czy też trzeba kuć w wylewce? 3. Czy odbojniki na klamki (kółeczka naklejane na ścianę) zdają egzamin tak samo dobrze jak te podłogowe? Mam 2 pary drzwi, które otwierają się praktycznie do 180st., ale są usytuowane w korytarzu głównym i nie bardzo widzi mi się wstawiać tam odbojniki na podłogę.. 4. Jaka jest najlepsza odłęgłość odbojnika od zawiasów? Jak Wy rozwiązaliście ten problem? W necie jest niewiele informacji na powyższe tematy.
  6. Witam, Mam lokal użytkowy z dwoma pomieszczeniami, które nie posiadają ani okien ani kanału wentylacyjnego. W tych pomieszczeniach będą przebywać ludzie, może nie non stop, ale jednak. Zdaję sobie sprawę, że jakaś wentylacja musi tam być, pytanie tylko - co najmniejszym kosztem za taką wentylację może robić? Pomieszczenia bez wentylacji to 2 oraz 6. Mam pomysł, żeby wyciąć otwory wentylacyjne w ścianach między 6 i 5 oraz , 2 i 1 - tylko czy to zda egzamin? Może w te otwory oprócz kratki warto wrzucić jakiś podstawowy wentylatorek, który przedmucha powietrze w odpowiednią stronę? Macie jakieś pomysły?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...