Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MaestroCK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MaestroCK

  1. W sumie wydawało mi się że Porotherm to nazwa zastrzeżona firmy Wienerberger, więc Leier nie może jej używać. Ja buduję właśnie z Porotherm 25 P+W. E3 ma cieńsze ścianki, niby żadna różnica , ale w parametrach wychodzi , a jak się porówna jeden i drugi naocznie, to różnice widać od razu. Do domków jednorodzinnych spokojnie można który którykolwiek brać, ale ja bym e3 nie chciał. Jeśli się zdecydujesz na Porotherm p+w to bierz z cegielni Oleśnica(koło Staszowa woj. świętokrzyskie). Najlepsze opinie mają. u mnie wjechało 20 palet i prawie bez odrzutów. Pozdrawiam
  2. Kolego. Plamy owszem duże i troszkę nietypowe. Pewnie musisz sprawdzić czy gdzieś nie zaciąga, wysuszyć i poprawić. Ale murarza który murował tą ścianę to powinieneś za pewną część ciała powiesić. To jest fuszera przez duże F. A jeśli ta ekipa robiła Ci też wcześniejsze etapy, w tym izolację poziomą to radzę sprawdzić czy: a- masz taką izolację b-jak jest zrobiona(z tym będzie problem, trzeba jednego pustaka z samego dołu usunąć). Pozdrawiam.
  3. Witam. Sprawdzałem ofertę hipoteczną w PBS(banki spółdzielcze) i rzeczywiście marna. Drogo i wysokie koszty. Sam złożyłem wniosek w BPH, dla moich potrzeb mieli najlepsze warunki. Bardzo dobre były też w BGŻ. Tyle że u was wchodzi w grę jeszcze kilka czynników których ja nie musiałem brać pod uwagę. Ale zajrzeć do tych dwóch można, nic się nie traci. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  4. Witam. Jesteśmy w trakcie budowy(zrobione fundamenty + wylewka). Dom po modyfikacjach-pow.użytowa 220m2. Koszt wykonania nie zejdzie poniżej 400.000. Nie liczę tu oczywiście mebli itp....No i oczywiście kosztów działki. Budowa pod Kielcami.
  5. W takim razie, jedyne co mogę Ci polecić to zgłosić się do firmy budowlanej co do stropu. Za niwielką kasę przeliczą Ci strop, dadzą projekt, zaoszczędzisz sobie ewentualnych kłopotów. Oczywiście, jeśli strop ma być żelbetowy. Co do słupów, to wydaje mi się że nie ma sensu, na przewiązanie murarskie kompletnie wystarczy. Pozdrawiam
  6. Ten budynek który stawiasz jest niewielki?
  7. Przelicz Wienerberger Porotherm PW 25 . Nie bierz Leiera, sporo odrzutu zostaje. Pozdrawiam
  8. Ja uważam że powinno się mieszkać jak najbliżej miejsca gdzie realizuje się swoje cele życiowe( szkoła, praca, rodzina, miejsca rozrywki, odpoczynku itp...) . Jeśli ktoś pracuje w danym mieście, zawozi dzieci do szkoły w tym samym, robi zakupy, odwiedza znajomych to im bliżej będzie mieszkał,tym taniej i tym więcej czasu będzie miał na te właśnie cele. Dojazdów jak najmniej się da. Pozdrawiam:rolleyes:
  9. Mam w takim razie pytanie, podłączając się do w/w wątku. Jaki styropian na podłogę w domu jednorodzinnym. Opinie widzę są bardzo różne i trochę ciężko podjąć na ich podstawie decyzję. Z tego co zrozumiałem najlepiej że by wytrzymałość na ściskanie od 80 kPa w górę, lambda w okolicach 0,3, grubość to pewnie sprawa zależna od projektu i wykonania, ale nie mniejsza niż 10 cm. A co typem materiału bo nie każdy podłogowy styropian jest ekstrudowany?
  10. Ok, ale przecież korzystaliśmy z ekipy z salonu sprzedaży. Wiadomo że producent prawdopodobnie nie ma wielkiego wpływu na dobór monatżystów. I co do regulacji i sposobu montażu to zgoda, że może być różnie. Natomiast pozostałe argumenty utrzymuję, choć absolutnie nie narzucam ich innym forumowiczom.
  11. No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.
  12. Witam wszystkich. Meldujemy się z żoną na Bociankowym forum. Zaczęliśmy w październiku i stan zero już się prezentuje godnie. Na wiosnę ruszamy dalej. Pozdrawiamy wszystkich:rolleyes:
  13. My mamy Urzędowski okna drewniane. Są zamontowane od ok. 12 lat. Fatalne. Nie polecam. Problem z konserwacja, bo odłazi wszędzie farba, parciejące uszczelki, generalnie okna są mało szczelne, 6 sztuk nie domyka się do końca. Po czasie stwierdzam że albo kiepski wykonawca, albo nigdy okien drewnianych. Dodam że w czasie gdy były kupowane (12 sztuk plus 2 balkonowe) kosztowały majątek.
  14. Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale ekipa na filmie kładła styropian żłobiony(żłobienia pozwalają na spływanie wody) odwrotnie, tzn. Żłobieniami poziomo a nie pionowo.
  15. Witam. A dlaczego żaden z powyższych? Ja zaizolowałem styropianem EPS 100 hydro, na zakładkę, 12 cm grubości. Nie podcieka, odprowadza wodę, jest twardy. Obłożyłem go folią kubełkową i jest ok. Na ściany fundamentowe to bardzo porządna izolacja.
  16. Cześć. Swoją działkę zakupiłem w 2012 roku. I teraz zabrałbym się do szukania nowej z kompletnie innym podejściem. Poprzedni zakup rozpocząłem od miejscowości która mi się podobała( ładna okolica, niedaleko miasta, zasobna gmina w której nie brakuje na remonty dróg itp..., niezły dojazd). Potem odwiedziłem miejscowy sklep spożywczy i zapytałem o to kto sprzedaje działki budowlane w tej okolicy. I tak to poszło..... Teraz do poszukiwań dodałbym jeszcze- dostęp do gazu ziemnego; czy jest plan zagospodarowania przestrzennego; dopytałbym w gminie i starostwie czy nie zamierzają obok danej działki wybudować obwodnicy, parkingu Ew. Stacji benzynowej. Oczywiście działka bezwzględnie powinna mieć dostęp do energii elektrycznej, najlepiej również do wodociągu. Powodzenia w szukaniu życzę
  17. p.s projekt na podstawie którego budujemy to " Wśród wrzosów" Murator.
  18. Rozpoczęliśmy budowę naszego domu w październiku. Stawiamy go 5 km od Kielc. Podrzucę zdjęcia i opis. Liczę na konstruktywne uwagi, nr telefonów do sprawdzonych wykonawców itp... Nie jestem z wykształcenia budowlańcem, więc w razie nieprofesjonalnych zwrotów itd... proszę o wyrozumiałość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...