Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Seba-s79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Seba-s79

  1. Witam. Co sezon to zmiana ustawień itp. A co sądzicie o zmianie sterownika pieca np na Defro K1P podobno posiada opcję automatycznego doboru powietrza oraz ilości ekogroszku. Może to rozwiązałoby problemy ze złymi ustawieniami .
  2. kończy się zima i mam pytanie odnośnie ustawienia pieca w trybie ,,Lato'' ? zaczynam testować ustawienia w tym trybie i piec parę razy mi się wyłączył. jak jest u was ustawiony ten piec?
  3. Pompa od CO pracuje cały czas i na ekogroszku z wesołej nie osiągał zadanej temp lub straszne spieki się robiły. Wczoraj kupiłem parę worków z Piekłorza i o wiele lepiej wkacu popiół wygląda jak powinien wyglądać bez spieków, pięć ładnie uzyskuje temp oraz nie spada ona strasznie jak pracuje pompa od CO
  4. Dzięki. Sprawdzę u siebie czy twoje ustawienia sprawdza się u mnie. Sprawdziłem te ustawienia i powiem tak ekogroszek o wiele lepiej się spala, nie ma spieków. Natomiast bardzo długo dochodzi do zadanej temperatury. Miałem włączony termostat pokojowy i jeśli temp w pomieszczeniu była osiągnięta to piec wyłączał pompę od CO natomiast problem jest taki że jeśli temp w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej to piec włącza pompę od CO i wtedy strasznie spada temp na piecu o ponad 20stopi i ciężko mu osiągnąć temp zadana.
  5. kolego to jakie są Twoje ustawienia na obecną pogodę ?
  6. Powiem tak na chwilę obecna moje ustawienia są następujące: his:1 nas: 62s Grzanie: podawanie 6s przerwa 90s siła nadmuchu 47% pozycja podtrzymanie nie ruszana . przy takich ustawieniach ekogroszek wypala się w miarę dobrze (szału nie ma ) ale podobno z wesołą tak jest. nie przeliczam ile mi go idzie na dobę raz więcej raz mniej wszystko zależy od temperatury jaka jest na zewnątrz, cały sezon może zamknie mi się w 2 tonach (mam nadzieje) co przy pierwszym sezonie grzania jest niezłym wynikiem ,
  7. Dziś pomimo tony ekogroszku z wesołej w kotłowni kupiłem najtańszy ekogroszek z tesco po15zł 25kg. I powiem tak rewelacja , w końcu spala się tak jak powinno żadnych spieków, zero niedopału temp podajnika 33stopnie. Piec szybko się nagrzewa. Żałuje wydanej kasy i nerwów na tą wesołą. Teraz pozostaje kupić mi parę worków i mieszać .
  8. O tym nie pomyślałem na razie zostawię tak jak jest.
  9. Wpadłem jeszcze na jeden pomysł. Zaobserwowałem ze w czasie kiedy kocioł jest w pozycji grzanie ogień nie dosięga do kielicha który odpowiada za rozproszenie ognia na boki. Żeby sięgał to musi być ustawiony spory nadmuch co z kolei prowadzi do robienia śpiewów. Dlatego spróbuję obniżyć ten kielich i mam nadzieje ze coś to zmieni na lepsze .
  10. Izolacja dachu to wełna izover 0.33 grubość 25 cm . Dzięki za wszystkie wskazówki
  11. Fakt jest taki ze na mieszkanie idzie +-45 stopni to może być trochę mało żeby zagrzać poddasze .?
  12. Pokrętła od termostatów mam nie założone.krezowałem zawory O jaką izolacje od góry pytasz ?
  13. O ile dobrze pamiętam wysokość to 4 metry .
  14. Sorki za jakość zdjęcia . Robione tel i wstawianie przy pomocy tel brak dostępu do internetu z laptopa. Po lewej widać pompkę od cwu po prawej od co
  15. [attachment=242845:name]
  16. we wcześniejszych postach pisząc, że wykonałem krezowanie chodziło mi o to o czym napisałeś . na dole ustawione na 1 na poddaszu na 6. postaram się wstawić zdj instalacji może w niej coś nie tak.
  17. Co to są nastawy wstępne ?
  18. wszystko zakręcone na dole i faktycznie na górze jest cieplej. Teraz trochę tylko spróbuje puścić wodę na dół i zobaczę co będzie . Wróciłem do wcześniejszych nastaw i jest ok. bieg pompki od CO zmniejszony na 2. Zdam relacje czy udało mi się uporać z niedogrzanym poddaszem.
  19. Grzejniki dobierane zgodnie z projektem. Jedyna zamiana to piec w projekcje był o mocy 16 kw kupiony 10 kw . Sądziłem ze wystarczający na mój dom o powierzchni 100m2 Okna 3 szyby 6 komór . Dom ocieplony styropianem 12 cm grafit. Na poddaszu welna 0.33 gr 30 cm Może za mały ten piec.
  20. Bieg pompy mam na 3 . Wieczorem ustawiłem w grzaniu : Podawanie 4 sek Przerwa 48 sek Nadmuch 50 Z takim ustawieniem temp na piecu rośnie natomiast sporo śpiewów się robi jak zmienię siłę nadmuchu to ciężko mu się rozgrzać . Jak wrócę z pracy to sprawdzę czy tak samo grzejniki są ciepłe na dole i na poddaszu.
  21. Jestem i po skręceniu powrotów (prawie na max) , dalej na poddaszu jest zimno temp 17stopni na dole 24stopnie. Przy obecnych temp -14stopni i usawieniach : grzanie: podawanie 5s przerwa 55s nadmuch 45% piec ustawiony na 70 stopni potrafi spaść do 50 stopni i grzać się wieczność do tych zadanych 70 . jak powinienem go teraz ustawić? zwiększyć podawanie czy skrócić przerwę między podawaniem?
  22. Tego nie próbowałem .
  23. Na dole ustawione grzejniki na 3 poddasze na 6 . Spróbuję jeszcze wziąść na dole na 2
  24. Już to zrobiłem tzw krezowanie i znikomy efekt .
  25. Podłączyłem swój termostat pokojowy i jak na chwile obecna jestem zadowolony z tego rozwiązania. Pompa CO pracuje tylko w momencie jeśli temp w pomieszczeniu w którym jest sterownik spadnie poniżej ustawionej. Daje to spore oszczędności na ekogroszku ponieważ piec grzeje wodę ta która ma w sobie a nie w całej instalacji . Jest jeden minus jaki występuje dół szybciej się nagrzewa niż poddasze i pompa od co się wyłącza zanim na poddaszu będzie odpowiednia temperatura. Dlatego kupie termostaty i na dole ustawie np na 2 a na poddaszu na 4 i man nadzieje ze to zrównoważy temp w pomieszczeniach .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...