Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

loot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez loot

  1. Cześć W jednym z pokojów mieszkania posiadam okno od strony południowej. W pokoju jest biuro. Kiedy świeci słońce, nawet przy temperaturze ok 5 stopni Celsjusza temperatura w pokoju rośnie bardzo szybko do nieznośnych poziomów. W oknie są grube, czarne zasłony, to zdaje się niewiele nie pomagać. Szukam sposobu na termoizolację. Obecnie okno jest zaklejone różnymi tekturami, ale tak dłużej być nie może. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami: 1. Żaluzje alumiowe? 2. Inne zasłony - np. białe, jakieś nieprzepuszczalne? 3. Mata termoizolacyjna na jakimś stelażu do przyczepiania i odczepiania od okna (czy to musi być na zewnątrz okna?) 4. Sam nie wiem Pomocy
  2. Mam rekuporator w garażu, w któym jest 15 stopni, a pokazuje od 5 do 10 stopni mniej,
  3. Czy ktoś może powiedzieć gdzie znajdę temperaturę za i przed wymiennikiem? Czy to są te temperatury zaznaczone na czerwono?
  4. Beskidziak, podpowiesz gdzie moge odczytać temperaturę przed i za wymiennikiem?
  5. nikt nie odpowiedział, temat do usunięcia
  6. Gdyby Einstein przez pół roku wybierał rekuperator, to by nie wymyślił teorii względności
  7. Nie wiem czy to wiele wniesie do dyskusji, ale... dziś słuchałem nie podłączonego Airpack-a. To urządzenia jest naprawdę mega ciche... Juz chyba bardziej mogę obawiać się głośności pompy ciepła.
  8. No własnie. Ja co prawda na końcu Wawra buduje, tam w zimę nawet niezłe to powietrze było, ale cudów nie będzie oj nie!
  9. Warunki są raczej standardowe, dom jest pod lasem, nie przy drodze, ale smog w Warszawie wiadomo, że bywa. Raczej to będzie co roku czy co miesiąc? Brzmi to zachęcająco. A jak teraz się prześpi filtr bez ramek to centrala nie cieknie?
  10. Jestem w przededniu zamówienia Airpacka Home do domu. Sprzedawca twierdzi, że filtry wymienia się co roku i kosztują one 120 zł. Czy to jest mniej więcej prawda? Mogę też wybrać wersje nie-HOME. Tam z tego co czytałem można kupić filtr na metry i wymieniać sobie o wiele taniej. Który model proponujecie? Wersję "klasyczną" czy wersję HOME?
  11. Dzięki! Czyli robię trochę inaczej niż zamierzałem czyli wylot z łazienki dalej od sauny.
  12. Witam, mam pytanie dot. wentylacji pomieszczenia (łazienka), w której będzie docelowo znajdować się mała sauna (jakieś 4m3). W domu mam przewidzianą wentylację mechaniczną - czy poprawne będzie umieszczenie sauny w pomieszczeniu z wentylacją mechaniczną? W łazience można zrobić np. można zrobić dwa wywiewy - jeden ogólny na łazienkę a drugi w okolicy otworu wywiewnego powietrza z sauny. Czy takie rozwiązanie będzie OK czy muszę przebijać się przez mur i dla sauny zrobić dedykowany wywiew grawitacyjny bezpośrednio na zewnątrz budynku? To drugie rozwiązanie wydaje mi się nieodpowiednie ze względu na problem z ustawieniem wentylacji mechanicznej (skąd miałoby się brać dodatkowe powietrze, które uchodzi przez otwór grawitacyjny itd). Poradzi sobie wentylacja mechaniczna? I czy ewentualna wilgoć na wywiewie - z polania kamieni wodą - nie będzie powodowała problemów w rurach wentylacji?
  13. To ja odpowiem - WZ muszą być przepisane na takie osoby, które będą później składać wniosek o pozwolenie na budowę jako inwestorzy.
  14. kogoś dobrego, kto zrobi gruntówkę w 2018 w mazowieckim poleci ktoś?
  15. Witam Szanownych Forumowiczów Jestem na początkowym etapie inwestycji i wielu rzeczy, zapewne bardzo prostych, nie wiem, więc proszę o wyrozumiałość i nie mieszanie mnie z błotem, bo tego na działce i tak mam za dużo jak na kopanie fundamentów. Jeśli to nie jest odpowiedni dział proszę o przeniesienie Mam pytanie dotyczące przejścia przez fundament oraz lokalizacji rur, które mają się znaleźć w pomieszczeniu gospodarczym - tych od pompy ciepła gruntowej (wychodzących na zewnątrz do odwiertów) oraz tych od studni gruntowej, do zbiornika do wody. Chodzi mi o dwie sprawy - z Waszego doświadczenia poradźcie mi proszę czy ma znaczenie z której strony ściany powinna znaleźć się pompa ciepła - czy ma znaczenie czy to jest wewnętrzna czy zewnętrzna strona budynku oraz ile mniej więcej od ściany powinna znaleźć się to wyjście rury w budynku, tak żeby potem nie robić zakrętów itd. Pomieszczenie gospodarcze wygląda tak: Całośc parteru tak: Tak natomiast wygląda sugerowane przejście przez fundament - czy tak to ma wyglądać? http://ghs-polska.pl/wp-content/uploads/2017/06/przepust.png
  16. Rozumiem. Cbyba lepiej kupic taki wolnostojacy agregat, wstawic go do garazy i podłączac tylko w razie potrzeby.
  17. Nie wiem co, przyzwyczaiłem się już, że nic nie jest dla mnie jasne i nic mnie nie już nie zdziwi. W praktyce nic się nie zmieni, a papierach tak, ale nie wiem w których. Jeden urząd (Gospodarki Nieruchomościami itd) wymaga ode mnie m.in. przyniesienia z innego urzędu (Geodezji i Katastratu) wypisu z ewidencji gruntów, żeby wydać postanowienie wyłączające grunt z produkcji rolnej. Więc logicznie rzecz biorąc, gdyby miała zajść zmiana w ewidencji gruntów to chyba powinien się tym zajmować ten drugi urząd, który "produkuje" tą ewidencję? To tak na zdrowy rozum, a jak jest w rzeczywistości - nie wiem. Dodam tylko, że nie otrzymam decyzji o wyłączeniu z produkcji rolnej a postanowienie, które jak rozumiem ma mieć treść w stylu: "takich ziem się nie odralnia, prośba jest niezasadna, zgoda na wyłączenie z produkcji rolniczej nie jest wymagana". I wtedy ten papier dołączam do pozwolenia na budowę. Wtedy tym bardziej nie spodziewałbym się żadnych zmian w ewidencji gruntów.
  18. przechodziłeś tą procedurę? czy odrolnienie rodzi zmianę w ewidencji gruntów?
  19. Dzień dobry, mam pytanie do forumowiczów. Wyłączam grunt z produkcji rolniczej, mogę wyłączyć część działki (np. 300 metrów) lub całość (niecałe 1000 metrów - w urzędzie Pan twierdzi, że będzie to darmowe). Wyłączenie będzie na podstawie postanowienia - grunty RV i RVI, mineralne. Wyłączenie mniejszej powierzchni będzie dla mnie bardziej problematyczne, bardziej na rękę jest mi wyłączenie całości. Pytanie - jakie może to mieć negatywne konsekwencje, głównie podatkowe dla mnie? Jeśli ktoś się orientuje, proszę o informacje Dzieki
  20. Dzień dobry Decyduję się na WM+rekuperacja w domu + chciałbym GWC. Mam pytania - już mi oczy wychodzą od czytania forum a odpowiedzi nie znam, może źle szukam! Help please. 1. Czy GWC trzeba od razu przewidzieć w instalacji wentylacyjnej czy można dołożyć 2. Czy GWC wymaga silniejszego (głośniejszego) wiatraka pompującego powietrze skoro owe powietrze musi się przedostać przez GWC, które jest dość duże i stawia pewien opór? Czy muszę to przewidzieć od razu w instalacji - bardziej mocarny, przystosowany rekuperator? 3. Czytam, że rekuperacja powinna być niesłyszalna na niskich biegach. Czy rzeczywiście będzie tak, że rekuperator postawiony na dole w pomieszczeniu gospodarczym nie będzie słyszalny w sypialni na górze nad tym pomieszczeniem? Stropy Teriva, styropian, korek, panele podłogowe - czy to wystarczy do całkowitego wyciszenia? Może ktoś w okolicach Warszawy, najlepiej południowych może zaprosić mnie domu / firmy i zademonstrować urządzenie, żebym mógł usłyszeć na własne "ucho"? Dzięki!
  21. No OK, wierze Ci. U nas jednak jest inaczej, maja nawet specjalny druk wniosku do przepisywania. Co urzad to obyczaj
  22. to mamy przewidziane, no może oprócz kanalizacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...