Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zosia Anastazja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Zosia Anastazja

  1. Będę bardzo wdzięczna! Bo obliczeń nas nauczyli, ale jak to w praktyce połączyć to zupełnie nie umiem sobie wyobrazic... Nigdy nie widzialam takiej instalacji Kanał jest okrągły, srednica 125, kratka wielkości 125x125. Czy w ogole tym króćcem z katalogu alnor (ktorego link podesłałam wyżej) jestem w stanie połączyć te dwa elementy? Bo z tego co rozumiem, to wejście tego króćca musiłoby być w połowie przekroju poprzecznego rury.. Czy tak sie to robi?
  2. Nie rozumiem?
  3. To jest projekt na uczelnię(praca inzynierska), i wszystko co robię należy potwierdzić katalogami. Zdecydowałam sie na zastosowanie króćca przyłączeniowego na kanały spiro http://www.alnor.com.pl/assets/files...yjnej-USSE.pdf. Tylko nie wiem jak wtedy zakończyć kanał. Zaślepka? http://zapodaj.net/9cc86f1fea401.jpg.html ------> chodzi o kratke na koncu przewodu w czewonym kółku
  4. To jest projekt na uczelnię(praca inzynierska), i wszystko co robię należy potwierdzić katalogami. Zdecydowałam sie na zastosowanie króćca przyłączeniowego na kanały spiro http://www.alnor.com.pl/assets/files/strony-produktowe/PL/USSE-B1-PL-Przylaczeniowy-na-kanal-spiro-do-kratki%20wentylacyjnej-USSE.pdf. Tylko nie wiem jak wtedy zakończyć kanał. Zaślepka? http://zapodaj.net/9cc86f1fea401.jpg.html ------> chodzi o kratke na koncu przewodu w czewonym kółku
  5. Witam, w jaki sposób połączyć prostokątne kratki nawiewne z kanałem spiro? Instalacja prowadzona jest wzdłuż obwodu domu, czy konieczne jest połączenie trójnika+skrzynki rozprężnej? Niestety nie mogę kratek zamienić na te specjalne przystosowane do mocowania na kanałach spiro. Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić w prosty sposób jak to najlepiej wykonać?
  6. Witam, w jaki sposób połączyć prostokątne kratki nawiewne z kanałem spiro? Instalacja prowadzona jest wzdłuż obwodu domu, czy konieczne jest połączenie trójnika+skrzynki rozprężnej? Niestety nie mogę kratek zamienić na te specjalne przystosowane do mocowania na kanałach spiro. Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić w prosty sposób jak to najlepiej wykonać?
  7. Witam, w jaki sposób połączyć prostokątne kratki nawiewne z kanałem spiro? Instalacja prowadzona jest wzdłuż obwodu domu, czy konieczne jest połączenie trójnika+skrzynki rozprężnej? Niestety nie mogę kratek zamienić na te specjalne przystosowane do mocowania na kanałach spiro. Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić w prosty sposób jak to najlepiej wykonać?
  8. Witam, w jaki sposób najlepiej połączyć przewody instalacji ogrzewania powietrznego, wykonane z przewodów spiro, prowadzonych przy ścianach zewnętrznych, w około domu z kratkami prostokątnymi? Czy konieczna jest skrzynka rozprężna? Czy jest mozliwe montowanie kratki bezpośrednio w kanale?
  9. Witam, w jaki sposób połączyć prostokątne kratki nawiewne z kanałem spiro? Instalacja prowadzona jest wzdłuż obwodu domu, czy konieczne jest połączenie trójnika+skrzynki rozprężnej? Niestety nie mogę kratek zamienić na te specjalne przystosowane do mocowania na kanałach spiro. Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić w prosty sposób jak to najlepiej wykonać?
  10. Jak w nagrzewaniu nadmuchowym- instalacja z kanałów spiro- podłączyć kratki prostokątne nawiewne? Przewód+trójnik+skrzynka rozprężna? Jest jakiś bardziej bezpośredni sposób montażu? (kratki dostosowane specjalnie do kanałów spiro odpadają) Przewody prowadzone są wzdłuż obwodu domu- nie są to kratki na 'samym końcu' kanału
  11. Ale powiedział Pan ze na rekuperatorze wywiew=nawiew? CZyli nawiewajac 80m3/h ze względów higienicznych i recyrkulując 270 to na wyrzutni również mam 80m3/h?
  12. Prędkość wywiewu założyłam 4. Drugą wartością doboru jest wydajność. I dlatego sie zastanawiam czy mam wywiewać tylko 80m3/h z całego budynku na zewnątrz, poprzez odzysk ciepła. Bo dzieląc 80 na 3 pomieszczenia wydajność=26,6 i założona predkosc 4m/s czyli nie ma takiej kratki w nomogramie
  13. Obciążenie obliczyłam wg wzoru ((HTie+HTig)*(delta temp)*3600) / cp*ro*(temp nawiewu-temp wewnętrzna) dla kazdegopomieszczenia w budynku
  14. Tak, tyle mi wyszło. Robię także charakterystykę energetyczną i roczne zapotrzebowaine na ogrzewanie wyszlo troch ponad 7kWh/m2
  15. A zastanowilo mi to, ponieważ mam kratki wywiewne które maja min wydajnosc 36m3/h. Czyli mimo to mam zrobic wywiew 3x26,6?
  16. Właśnie tak mi sie wydawało. Budynek spelnia warunek n50. Czyl powinnam zrobić wywiew z łazienki 26m3/h z drugiej tez i z kucni rowniez? Naprawde, przepraszam jesli to pytanie jest glupie, ale robię to pierwszy raz i nie mogę znaleźc literatury ktora by mi w tym pomogla
  17. Liczę "ręcznie'. 'ogrzewanie powietrzne, które zapewnia pokrycie strat ciepła i ogólnie ilości powietrza obiegowego. Powietrze usuwane z kuchni i łazienki jest usuwane na zewnątrz bezpośrednio przez wyciągi lub poprzez odzysk ciepła. Instalacja o. powietrznego składa się z nagrzewnicy l, systemu kanałów do rozdziału powietrza nawiewanego oraz powrotu powietrza obiegowego. Instalacje o. powietrznego projektuje się zwykle jako instalacje powietrza mieszanego, przy czym ilość powietrza zewnętrznego powinna spełniać wymagania higieniczne.' Taką instalację mam zaprojektować: http://zapodaj.net/8dd2bf688a724.jpg.html
  18. Ilośc powietrze obiegowego obliczyłam ze względu na obciązenie cieplne pomieszczeń. Czyli na wyrzutni bedzie strumień również 80m3/h (taki jak wymagana ilość powietzra świeżego na 4 osoby). Powietrze usuwane jest z dwóch łazienek i kuchni. Czyli jeśli zrobię 3 wyciągi o tej samej wydajności, jeden bedzie równy ~26,6m3/h. Czy w takim razie nie obowiazuje w tym przypadku wymóg normy np. że wywiew z kuchni (z kuchenką elektryczna) music byc ok 50m3/h?
  19. Ilośc powietrze obiegowego obliczyłam ze względu na obciązenie cieplne pomieszczeń. Czyli na wyrzutni bedzie strumień również 80m3/h (taki jak wymagana ilość powietzra świeżego na 4 osoby). Powietrze usuwane jest z dwóch łazienek i kuchni. Czyli jeśli zrobię 3 wyciągi o tej samej wydajności, jeden bedzie równy ~26,6m3/h. Czy w takim razie nie obowiazuje w tym przypadku wymóg normy np. że wywiew z kuchni (z kuchenką elektryczna) music byc ok 50m3/h?
  20. Witam, jestem studentką, projektuję dom jednorodzinny pasywny dla 4 osob. Nawiew świeżego powietrza- 80m3/h. Powietrze usuwane z kuchni i łazienki jest usuwane na zewnątrz poprzez odzysk ciepła. Z obliczeń strumien powietrza recyrkulowanego to 281m3/h. Stad moje pytanie, czy stumień powietrza usuwnego z kuchni i łazienek może być większy niż strumień naiewanego powietrza świezego 80m3/h?? Budynek pasywny jest szczelny, wiec czy nie wytworzy się w nim podciśnienie?
  21. Witam, jestem studentką, projektuję dom jednorodzinny pasywny dla 4 osob. Nawiew świeżego powietrza- 80m3/h. Powietrze usuwane z kuchni i łazienki jest usuwane na zewnątrz poprzez odzysk ciepła. Z obliczeń strumien powietrza recyrkulowanego to 281m3/h. Stad moje pytanie, czy stumień powietrza usuwnego z kuchni i łazienek może być większy niż strumień naiewanego powietrza świezego 80m3/h?? Budynek pasywny jest szczelny, wiec czy nie wytworzy się w nim podciśnienie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...