Spokojnie nikt Cię nie będzie wsadzał nie doczytałeś DTR-ki a mianowicie cztery linijki niżej:
W przypadku montażu kotła do instalacji ciśnieniowych C.O. (np. w instalacji kaskadowej z kotłem gazowym.), konieczny jest montaż wymiennika ciepła. W tego typu instalacjach, ze względu na małą ilość wody po stronie układu otwartego, należy zakupić kocioł z wbudowaną wężownicą schładzającą i zaworem termostatycznym typu Danfoss BVTS, w celu zabezpieczenie kotła przed przegrzaniem. W przypadku gdy zakupiony kocioł nie posiada wbudowanej wężownicy schładzającej należy zainstalować zewnętrzną wężownice schładzającą .Zadaniem zaworu termostatycznego Danfoss typu BVTS jest wprowadzenie zimnej wody z sieci wodociągowej do kotła, gdy temperatura wody w kotle wzrośnie do wartości 95 ⁰C, w celu schłodzenia.
Czyli do schematu muszę dorzucić wężownicę zewnętrzną.
Co do tej instalacji w plastiku będzie się ona zaczynać dopiero za pompą CO, do tego momentu będzie metal.
Dom jest dość spory, nie powiem Ci dokładnie metrażu, ale są cztery kondygnacje (piwnica, dwa piętra i poddasze, które po przeróbce instalacji też będzie ogrzewane + ogrzewany garaż pod domem o pow. około 50 m2).
A jeszcze inne pytanie, dlaczego nie ruszt wodny - moim zdaniem jest trwalszy, lepiej dopala opał i nie deformuje się.
A co do pieca, nie jest taki zły skoro ma sprawność na poziomie 87% * ogromny plus podajnik ma dwa ślimaki - jeszcze ani razu nie zerwało mi śruby i nawet jak palę drobnym miałem to nic się nie zalepia.
.