Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lukasz11

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    945
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana Lukasz11 w dniu 19 Stycznia

Użytkownicy przyznają Lukasz11 punkty reputacji!

O Lukasz11

  • Urodziny 01.07.1983

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lukasz11's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

183

Reputacja

  1. Mam ich akumulatorowa szlifierkę kątowa z serii Performance oraz akumulatorowa wyrzynarko-pile lisice. Narzędzia robią robotę. Do sporadycznego i amatorskiego zastosowania są całkowicie wystarczające.
  2. Ściana działowa z silikatu 12cm, już otynkowana. Prawdopodobnie zajdzie potrzeba przesunięcia otworu drzwiowego o 10cm. Nadproża jest ceramiczne i ma oparcie obecnie na ścianie 15cm. Jeśli przesunę otwór drzwiowy o 10cm, to po jednej stronie oparcie nadproża będzie tylko 5cm. Czy można tak zostawić, czy raczej trzeba jakoś wzmocnić nadproże?
  3. U mnie chodzi o drzwi między garażem, a maszynownia, a więc trochę cięższe i bardziej konkretne drzwi. Elfir, u Ciebie też wklejali plyty gk, czy jakieś inne?
  4. Potrzebuję zmniejszyć szerokość otworu drzwiowego. Obecnie jest to 108cm, a potrzeba 102cm. Ściana z silikatu 18cm. Czym wypełnić najlepiej taką grubość? Potencjalny dostawca drzwi chce dokleić kilka płyt gk, tak, żeby było te 6cm. Będzie się to trzymać? Nie będzie pękać? Akurat do boku, gdzie trzeba zmniejszyć otwor będą zawiasu drzwi.
  5. Nie dziaduj, tylko załóż sobie prąd budowlany. Owszem, to kosztuje, ale jesteś niezalezny i masz święty spokój. Ja pożyczałem prąd od sąsiada i drugi raz bym tego nie zrobił, choć sąsiad jest bardzo w porządku. A dlaczego? 1. Sąsiad nie chciał pieniędzy za prąd. Weź się potem gimnastykuj, jaki inny dowod wdzięczności mu dac 2. Największym problemem są wszelkiej maści budowlańcy. Czy to porządna firma, czy mniej porządny lokalny partacz, każdy miał zużyte narzędzia i przedłużacze. Efekt - regularnie wybijała roznicowka u sąsiada. A sąsiad pracował z domu i nie był z tego powodu delikatnie rzecz ujmując szczęśliwy. A jak masz prąd budowlany, to nie musisz chodzi i się prosić by sąsiad włączył prąd w gniazdku. A jak zadziała roznicowka, to masz do niej dostęp. Jesteś niezalezny
  6. A dlaczego wykonawca przylacza postawil szafke ze zlaczem? Powinien odmowic, uzasadniajac, ze z winy inwestora nia ma dostepu do miejsca, w ktorym ma stac zlacze. Wina inwestora (nie rozebral ogrodzenia) i wykonawcy (dokondl samowoli).
  7. Tak wlasnie myslalem. Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo). Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.
  8. Szukam kogoś do wykonania wylewki na ogrzewaniu podłogowym. Raczej wylewka cementowa, a nie anhydryt, czy styrobeton. Pytania takie: 1. Jeśli miksokret, to czy potem wymagana jest posadzka samopoziomująca? 2. Jest jeszcze jakaś cementowa samopoziomujaca. Warte to?
  9. Mam ofertę na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w systemie Aria Aduro. Ktoś coś wie lub słyszał o tych kanałach? Warto w to się pchać? W ofercie mam też 2 tłumiki. Pchać się w to, czy wiać, gdzie pieprz rośnie? Inny wykonawca proponuje system Zehndera Essentials z kanalami flat 51mm. Lepsze to to? Czy to raczej nie ma znaczenia, czy Aria, Zehnder, czy zwykły peflex?
  10. Po prostu trochę mnie przeraza fakt, że tych 3 hydraulików, to firmy albo z polecenia, albo z wieloma (ponad 100) pozytywnymi opiniami w internecie (i każda się szczyci referencjami od swoich klientów), a kazdy z nich chce zrobic byle łatwiej i szybciej ze swojego punktu widzenia. Stąd system trojnikowy ze zlaczkami pod posadzką. Dodatkowo ręce mi opadły, gdy policzyłem pojemnosc wodna rur. Umywalka w linii prostej od zasobnika 2-3 metry, a uwzgledniajac dlugosc (optymalna) i przekroje rur wychodzi 1-1,5 litra wody. A gdyby to zrobić na rozdzielaczu (i zamontowac go gdzie estetyczniej, a nie gdzie krocej), to pojemnosc wychodzi nawet wieksza. I wypadaloby sie zastanowic nad cyrkulacja. Znow czytam internet i niby jesli pojemnosc jest do 3 litrow, to raczej mozna bez cyrkulacji. Ja sie nie znam, hydraulicy ktorych pytam maja takie dywagacje gdzies. Stad watek na forum.
  11. Ja sie nie znam. Jakis hydraulik mialby to robic. Temat watku dotyczy ksztaltek pex w wylewce, zeszlo na rozdzielacze. Dla mnie raczej oczywiste, ze rozdzielacz blisko punktow poboru. Mozna go wstawic gdzies w garderobie i jednoczesnie zrobic cyrkulacje. Tylko chyba lepiej wtedy zrobic wode trojnikowo na rurach pp. Tylko czy znajde takiego hydraulika? Podsumowujac: 1. Co z tymi zlaczkami pex pod wylewkaw scianie? Unikac hydraulikow, co tak proponuja? 2. Co z cyrkulacja, jesli pojemnosc rur jest mniejsza niz 2 litry?
  12. Mozna. Ale ze wzgledu na najkrotsza droge od zasobnika do umywalki w lazience i zlewu w kuchni wypada go zamontowac wlasnie w lazience. I nie chce robic cyrkulacji. Wstepnie liczylem, to od zasobnika do zlewu w kuchni pojemnosc rur to okolo 1,8 litra, od zasobnika do umywalki okolo 1,4 litra. Cyrkulacja chyba nie ma w takim razie sensu? Pojemnosc rur od zasobnika do wanny i prysznica nie ma wiekszego znaczenia. W wannie woda sie miesza, a prysznica sie korzysta raz na dobe.
  13. Rozdzielacze do podłogówki uda się schować lub zamaskować. Rozdzielacze do wody użytkowej byłyby montowane w łazienkach i to w miejscach mocno widocznych.
  14. Myślałem o tym. Ale nie bardzo mam miejsce na rozdzielacze. Będą na widoku. A wszelkie wkuwanie w sciany i zostawianie otworów rewizyjnych też nie jest estetyczne.
  15. Mam oferty od 3 różnych hydraulików na instalacje wodną. Ceny wysokie. Każdy proponuje zrobić instalację trójnikową na zaciskanych rurach alupex. I żaden nie widzi problemu, że złączki będą pod wylewkami. Proponowane systemy to Qik, Wavin Tigris, Trinnity. A czytam, że złączki pex w wylewkach to słaby pomysł. Jak to jest? Hydraulicy nie idą na łatwizne, czy może technologia pex tak poszła do przodu, że już nie ma ryzyka przecieków na złączkach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...