
BobiBudo
Użytkownicy-
Liczba zawartości
64 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez BobiBudo
-
No i stało się... (ocieplenie pod rolety)
BobiBudo odpowiedział BobiBudo → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Tak dokładnie, żaluzje mają płytszą skrzynkę a ja mówię o roletach. W największym oknie z uwagi na jego wysokość skrzynka musi mieć 18 cm głębokości. -
Stało się tzn. od początku budowy wiedziałem: - że mam mieć żaluzje fasadowe/rolety - że trzeba ocieplić itd. Na parterze mam piękne nisze a na piętrze... nie dopilnowałem:( - Gr. ocieplenia 20 jeszcze nie założone. Wiem że branża roletowa mówi Alutherm ale coś nie widzę obiektywnych głosów za tym (tylko reklamy i parareklamy). Co najlepiej w tej sytuacji?
-
Obróbka rolet przy ociepleniu
BobiBudo odpowiedział masera → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Temat w punkt. I jak kwestie tych dziur montażowych rozwiązaliście? -
elewacja vs prowadnica rolety
BobiBudo odpowiedział MiroMirek → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Ten sam dylemat. Jak rozwiązałeś?- 1 odpowiedź
-
- elewacja
- prowadnica
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ulewa, strumień wody, kilka (naście) cm rezerwy
BobiBudo odpowiedział BobiBudo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Najstarszy tubylec odpytany to 75+. Mapa syt-wys niby sprzyja bo ew. potok ulewy płynie ulicą (20 cm różnicy poziomów na każde 20 m długości ulicy) równolegle do domu raczej ode mnie. Święte słowa, wszystko odhaczone wcześniej. Dodałem jeszcze pytanie tu... -
Ulewa, strumień wody, kilka (naście) cm rezerwy
BobiBudo odpowiedział BobiBudo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dzięki, a wygląda ma miejscowość bez jakichś zagłębień,.. -
Jakie macie doświadczenia z zalaniem lub uniknięciem zalania w przypadkach ekstremalnej ulewy? Czy była sytuacja, że kilka centymetrów od ziemi do progu zrobiło albo zrobiłoby różnicę dotyczącą zalania? Mam taką sytuację że jeszcze mogę ukształtować wysokość progu przy domu. Dom raczej nisko posadowiony (miejska w miarę gęsta zabudowa jednorodzinna). Niby w teorii wszystkie poziomy się zgadzają… Ale czasem przychodzi ulewa 20-lecia i… praktyka weryfikuje teorię… Czy ktoś? coś?
-
Ile prądu zużywa wasza rekuperacja rocznie (kWh)?
BobiBudo odpowiedział BobiBudo → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
A cha chyba trzeba to odnieść do kubatury. Mogę zapytać dla uproszczenia jaka powierzchnia? -
Wentylacja grawitacyjna - budować kominy?
BobiBudo odpowiedział Patrykj70 → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
O co chodzi z tym odzyskiwanie wilgoci? I jaki to ma związek z oszczędnością? -
Ile prądu zużywa wasza rekuperacja rocznie (kWh)?
BobiBudo odpowiedział BobiBudo → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Kolego jesteś nieoceniony:) Czyli to wychodzi 1-1,3 kWh/d. Jak już się pochwaliłeś to powiedz co to za reku jeśli możesz... Różnica między VI a VII to działania jakiejś automatyki? Z czego to wynika? -
Racja, tak coś przez skórę czułem że coś może wyjść... Mam jeszcze opcję wstawić ze 40 cm blatu (z szafką) między zlewem a ewentualnym słupkiem ze zmywarką. Poszerzy mi to całą kuchnię o te 40 cm ale mogę bo ta lewa ściana to właściwie tylko takie przepierzenie (GK) oddzielające od salonu. Trochę mi to nie w smak ale ta zmywarka nie daje mi spokoju - w końcu to sprzęt, do którego wkładamy i wykładamy codziennie - jeszcze częściej używane AGD niż piekarnik...
-
Cholera, o tym nie pomyślałem - dzięki. Dlaczego akurat tu mi radzisz?
-
Tak, taką szafkę rzeczywiście trzeba by wystrugać. Fronty to to raczej standard (od zmywarki na pewno; jedynie pod- należałoby dobrać). Słyszałem, tylko że jakoś zmywarkę trzeba by dobrać tak żeby część cokołowa zmywarki była ok do takiego montażu- jakby ktoś wiedział o co chodzi dokładnie to proszę dać znać. Kochani poradźcie... W tym momencie w projekcie mam (prawie) idealny „ciąg ergonomiczny” tj. przechowywanie (lodówka) -> blat 1 -> mycie (zlew) -> blat 2 -> obróbka (kuchenka). Wygląda to tak: Podwyższając zmywarkę likwiduję „blat 1” a zlew będzie bezpośrednio przy słupku zmywarki. Czy jest szansa, że będę tego żałował? Docenię każdą uwagę
-
A co projektant kuchnie na to? (Z ciekawości pytam) Może mufa dwugwintowa? Choć 10mm to strasznie mało, więc musielibyście gdzieś dopytać czy ok. Jeszcze pomyślałem że skoro producent blatów dopuszcza to pewnie może się określić czy otwór o głębokości 8mm jest ok czy może za głęboki jak na 10mm całkowitej grubości. A jak może się określić to znaczy że ma przemyślane i może coś podpowiedzieć.
-
Dodałem zdjęcia w pierwszym wpisie aby od razu było wiadomo o co chodzi.
-
Witam, pytanie jak w temacie. Ktoś ma? Jak się używa? A może ktoś rozważa? Edyta 23-02-2021: Dodaję przykładowe zdjęcia dla jasności:
-
Strop monolityczny nad pomieszczeniem ogrzewanym. Centralnie po wylaniu „wyszła” taka niecka. Woda się tam gromadzi i samoczynnie nie ma jak odpłynąć. Głębokość 1-2 cm. Zgodnie z projektem pójdą na to izolacja (folia/papa), styropian 15cm, styropian spadkowy 1-16cm, papa wstępnego krycia i termozgrzewalna Czy i jak wyrównać powierzchnię samego stropu. Różne słyszę głosy a co Wy o tym sądzicie?
-
Duris 3 tymi ręcami robiony
BobiBudo odpowiedział sebcioc55 → na topic → Jak wybudować dom samemu. KLUB SAMOROBÓW
Wrzucaj jak leci, bez obrabiania. Na pewno większy z nich będzie pożytek dla ogółu niż obrobionych których... nie wrzucisz (wiem coś o tym;). Linki jw. szlak trafił Mnie najbardziej interesuje właśnie Alegra9 na dwuspadowym dachu bezokapowym. Więc jakbyś dał radę będę zobowiązany. Interesuje mnie wszystko na ten temat tj. i wizki i realki... Pzodro... -
No to trochę mnie zaskoczyłeś. Czyli lepiej żeby rura z zimnym, zewnętrznym powietrzem przechodziła de facto przez pokój dzienny niż w izolacji podłogi? Czy mógłbym prosić o jakieś uzasadnienie?
-
Czytam z uwagą wszystko:) A wracając "do korzeni" tematu... Piotrze, korzystając z Twojego udziału w temacie czy byłbyś w stanie podpowiedzieć, który z wariantów opisanych w pierwszym poście byłby lepszy?
-
Tak, okno tarasowe dochodzi na dole do powierzchni tarasu no bo jak inaczej? Deszcz owszem ląduje na tarasie ale przecież i tarasy robi się ze spadkiem na zewnątrz. Oczywiście dziękuję za uwagę ale czy to takie nadzwyczajne rozwiązanie? Wrzucony przez Ciebie rysunek jest o tyle nieadekwatny, że nie znalazłem takich "kominków" idących po zewnętrznej ścianie. Spotkałem się raczej z kratką wystającą z elewacji i z racji estetycznych tego wolałbym się trzymać. Na Twoim rysunku rysunku doprowadzenie jest poza tym pod podkładem betonowym a on jest już zrobiony więc wolałbym nie kuć. Czyli wychodzi, że wariant czerwony? (Spełnia warunek że pod termoizolacją.)
-
Witam, Który wariant będzie lepszy? 1. Wariant niebieski Plusy: - w miarę prosty kanał ze spadkiem na zewnątrz Minusy: - jeżeli miałbym zachować dostęp do wyczystki rura wychodziłaby chyba trochę nisko nad ziemią - chyba kłopotliwa zabudowa rury (rura w tym wariancie biegnie przed kominem) 2. Wariant czerwony: Minusy: - jakby miała się dostać woda to już tam zostanie i ew. przecie Oczywiście jest też wariant 2B tj. dolna część rury biegnie pod chudziakiem – wolałbym uniknąć bo chudziak już jest. A może jest jakiś wariant o którym nie pomyślałem? Aha ściana północna (na górze rzutu) to ściana w granicy więc tam czerpnia odpada.