Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ovner

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ovner's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

22

Reputacja

  1. jedna uwaga do samego rozmieszczenia pomieszczeń, rozumiem że wjazd do garażu jest naprzeciw drogi i wjazdu na posesje ? jeżeli tak to salon oraz taras chcesz mieć na przód domu ?
  2. szpilki 8 wierć wiertlem 10 łatwiej później je wkładać. Miedzy szalunek i podkładkę daj jeszcze deseczki.
  3. wg mnie szpilkami na wylot z obu stron szeroka podkladka + nakrętka, jak dasz dość gesto masz pewnosc ze ci nie rozerwie szalunku.
  4. Jestem po przygodzie z tą firmą. Złożyłem zamówienie na którym był termin realizacji 4-5 tygodni, po upływie tego czasu u handlowca u którego zamawiałem bramę ciężko było się czegokolwiek dowiedzieć, a następnie już nawet nie odbierał telefonów. W końcu po telefonach po różnych oddziałach firmy udało się uzyskać informację że możliwy ( ale nie pewny na 100 %) jest termin montażu dopiero za kolejny miesiąc, więc grzecznie poprosiłem o zwrot zadatku który otrzymałem po 2 dniach.
  5. Fundament zajął mi około 2 tyg urlopu, szalowałem deskami stopę a po wylaniu stopy ścianę fundamentową. Jak dobrze zorganizujesz sobie prace z koparką oraz geodetę to ogarniesz wykopy w jeden dzień. Jeden dzień kręcenie zbrojenia. Kolejnym razem nie szalowałbym stopy fundamentowej a wlał beton wodoodporny w wykop, zaszalowałbym tylko ściankę fundamentową płytami osb lub budowlanymi (zielone) w 2-3 dni, czyli cały fundament zajął by mi około tygodnia. Zasyp jeden dzień, oczywiście koparka. Taki stan zostawiłem przed zimą. Na wiosnę kanalizacja w jeden dzień, chciałem zagęszczać ale przez zimę się zagęściło odpowiednio, więc nie potrzebnie pożyczałem zagęszczarkę. Mury wraz z teściem 2 tygodnie. Na strop granord wziąłem ekipę, którzy zrobili strop oraz schody + ściankę kolankową, zajęło im tydzień, przerwa na schniecie stropu oraz wieńca około 5 tyg. Dach około tygodnia również ekipa. Jeden dzień okna + drzwi zewnętrzne. Podsumowując: 1 dzień wykop + wytyczenie budynku 1 tydzień Fundamenty 5 tygodni przerwa technologiczna 1 dzień zasyp fundamentu 1 dzień kanalizacja 1 dzień chudziak 2 tygodnie mury 1 tydzień strop + ścianka kolankowa + wieniec 1 tydzień dach 1 dzień okna + drzwi Pow. zabudowy 126m2 + poddasze drugie tyle. Jak zaczniesz w maju i będzie sprzyjająca pogoda to dach spokojnie wykonasz we wrześniu.
  6. Cześć, dysponuje ktoś może schematem całej instalacji CO oraz CWU do ogrzewania podłogowego na 2 rozdzielaczach oraz zasobnikiem cieplej wody ?
  7. co ile masz rurki w ogrzewaniu podłogowym na parterze a ile na pietrze ?
  8. im większy przekrój tym lepiej, nawet nie ma nad czym się zastanawiać chyba ze masz jakąś komplikacje z przeprowadzeniem rury.
  9. generalnie plastik nie musi dotykać oprawek, wystarczy jak temperatura w plastikowych korytkach znacznie wzrośnie mogą się zacząć topić, dla świętego spokoju bym przetestował to, być może te oprawki będą ok. Daj znać czy zrobiłeś jakieś testy bo pomysł masz fajny.
  10. Strop to Granord? będziesz go układać na poduszce betonowej czy na gotowych kształtkach ?
  11. czy oprawki ledowe po nagrzaniu się nie przetopią tego plastiku ?
  12. 1. Kwestia izolacji (fundamentu, płyty, pali betonowych) jak rozumiem domek ma być uniesiony. 2. Wg. mnie trzeba się wkopać głębiej niż do piachu i są specjalne okrągłe szalunki do tego, zazbroić i zalać wodoodpornym betonem. ( koszt takich palów nie powinien być duży) 3. Wymiana gruntu jest ok ale i tak jak wymienisz ten grunt będziesz musiała robić płytę lub fundament, opcja pali betonowych moim zdaniem jest lepsza bo domek drewniany i tak będzie miał lekką konstrukcję. 4. Materiały z jakich są wykonywane takie rury kanalizacyjne muszą mieć odpowiednią wytrzymałość, np u mnie woda na wiosnę stoi na 0,5 - 1,00 metra, przewody elektryczne puszcza się w peszlach. Z tego co widzę jesteś z Warszawy a działkę pewnie masz w okolicach, na Mazowszu strefa przemarzania jest na głębokości około 1 metra, Wystarczy instalację puścić poniżej tej strefy przemarzania. 5. Tak powinien być, są specjalne impregnaty, na ściany oraz podłogę odpowiednie folie no i jeżeli chodzi o wilgoć odpowiednia wentylacja, poszukaj na temat domków kanadyjskich. Apropo Lasu, ja mam działeczkę pół lasu pół łąka, domek stoi w lasku, od 40 lat zero zniszczeń spowodowanych przez wichury. a tu filmik takiego domku:
  13. generalnie wylejesz stopę fundamentowa z betonu, chcesz jeszcze robić wieniec na fundamencie, a nie lepiej po prostu zrobić cały fundament lany ?
  14. nie rozumiem po co na tak malej ścianie stosuje się kołki ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...