Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

norbitek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

O norbitek

  • Urodziny 03.12.1976

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

norbitek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktoś się orientuje czy nowe zasady będą dotyczyć także spółdzielni energetycznych? Na ten moment opust uwzględnia współczynnik 0.6 Czy tam też będzie 0? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
  2. Też się przyłączę do tematu bo u mnie sytuacja ta sama. Żona chce mieć kominek do rekreacyjnego palenia. Znalazłem ostatnio piec Salzburg M II Nordpeis. Co ciekawe moc nominalna tego pieca to 2,4kW. Może to by się sprawdziło we współczesnych domach - bez efektu przegrzania?
  3. Witam Widzę że kto miał zbudować Zetkę to chyba już zbudował bo cicho się zrobiło. My budujemy Z34 jako dom letniskowy ew. w przyszłości do całorocznego zamieszkania. Działka w lesie także budowa trochę utrudniona. Aktaulnie mamy pozwolenie na budowę jesteśmy na etapie szukania wykonawców. Projekt już dostosowany do wymagań 2021 przez Z500 także jest trochę zmian w stosunku do starej wersji. Na ich stronach jest już dostępna nowa wersja. Dali więcej ocieplenia + rekuperacja Dodatkowo nanieśli zmiany o które najczęściej prosili ich klienci. - Brak słupa w salonie - Wyskość pomieszczeń na dole i na górze 2,80 - Ścianka kolankowa 1m - Wydłużyli okap
  4. Ja WM będę miał w domu który w zimie przynajmniej przez najbliższe lata nie będzie zamieszkiwany. Czyli będę utrzymywał w nim temp. ok 10st. Zastanawia mnie jak rekuperator bez nagrzewnicy będzie się wtedy zachowywał. Bez ludzi z tak niską temperaturą w budynku. Czy będzie zamarzał czy też z braku wilgoci (nie mówię to o okresie zaraz po budowie) zamarzanie będzie rzadsze?
  5. Czy dobrze rozumiem, że poniżej -15 to defrost jest załączony na stałe? Czy tylko raz na jakiś czas? Od czego właściwie zależy jak często zamarza? Od temperatury na zewnątrz to oczywiste. Pewnie od wilgotności w budynku. A od temperatury w budynku też?
  6. A to że lokalni projektanci dostosowują projekt do działki a nie lokalny PINB. I to oni wiedzą czy u ich PINB kable przejdą czy nie. Jak dasz projekt dla kogoś nie zna lokalnych uwarunkowań to się raczej nie będzie pchał w kable.
  7. Tak jak ktoś już pisał w tym wątku to nie jest pytanie na forum tylko do lokalnych projektantów. Może się udać a może nie.
  8. norbitek

    Ogrzewanie kablami 2017

    A po co przeliczać PCHE skoro od 09.03.2015 nie są wymagane świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków nowo budowanych a jedynie dla sprzedawanych i wynajmowanych?
  9. To nie do mnie pytanie. Nie znam się na tym. Jak człowiek czyta forum albo inne informacje z netu to może sobie wyrobić przekonanie, że aktualnie grzanie czystym prądem w domu spełniającym współczesne normy bez wspomagaczy typu PV, kominek, pompa ciepła jest niemożliwe. A to okazuje się nieprawda.
  10. No nie do końca. Chodziło mi o to że robisz zgodnie z projektem a w projekcie masz napisane że CO i CWU to 100% prąd. Czyli o tyle robisz co zechcesz, że możesz w projekcie wpisać, że ogrzewanie będzie prądem i tyle. Ważne aby wskaźnik EP spełniał wymagania.
  11. Jeśli w projekcie jest wyliczone, że dom spełnia WT i budujesz dom zgodnie z tym projektem to wszystko jest OK. Nawet jeśli będzie ogrzewany samym prądem.
  12. W cenniku PGE (gdzie ja należę) jedyne kwoty zależne od KWh to: - składnik zmienny stawki sieciowej zależny tylko od godzin - stawka jakościowa Reszta to stała za miesiąc. Dla przykłądu dla G12 Składnik stały składki sieciowej (zł/m-c) dla 3 faz wynosi 8,92. Może gdzieś jest to ukryte. Co nie zmienia faktu, że przy kilku podgrzewaczach przepływowych to tę moc trzeba mieć sporą niestety.
  13. Minusem boilera jest to że zajmuje miejsce co przy małym domu i małym pomieszczeniu gospodarczym ma znaczenie. Chyba że to mały boiler albo zintegrowany z piecem. Można też mieć kilka podgrzewaczy. Jeden do kuchni, jeden większy do łazienki. Wtedy problem z ciśnieniem przestaje istnieć. Niestety trzeba mieć większą moc przyłącza. Nie wiem jak to jest z tymi przyłączem energetycznym. Czy płaci się za dodatkową moc co miesiąc czy jednorazowo podczas instalacji? A może to zależy od dostawcy? Znalazłem sprzeczne informację w internecie.
  14. Wiem bo używałem ale mniejszej mocy. Dlatego pytałem kumpla jak on zrobił, że jest zadowolony. Po prostu ustawił na podgrzewaczu coś ok 38st i jak bierze prysznic to pobiera tylko ciepłą wodę i ma ew. spadki ciśnienia. Patentu z dwiema grzałkami nie znałem. Wart przemyślenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...