Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alcon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez alcon

  1. Przepraszam zaktualizowałem: nowo powstający dom.
  2. Witam, przyłącze się do tematu - zastanawiam się nad 2 technologiami do nowo budowanego domu, powierzchnia do ogrzania 100m2: 1) Gaz -> Piec Gazowy (podłogówka i CWU), 2) Prąd -> Powietrzna pompa ciepła (Podłogówka i CWU) - (chłodzenie pomieszczeń w lato?) (bez fotowoltaiki ma to sens?). Od początkowego posta trochę czasu upłynęło jak to wygląda na dzień dzisiejszy ? Opinie osób które używają 1 i 2 i dlaczego zdecydowali się na taką technologie. Koszty instalacji na korzyść Gaz, eksploatacja i awaryjność (cały rok zima/lato) ? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  3. Witam, posiadam agregat REHBORN RB9500 niestety jest bez instrukcji obsługi. 1) Jaki rodzaj paliwa ? 2) Jaki olej silnikowy ? 3) Jest w nim uziemienie rozumiem że do pracy należy je zamontować. Czy posiada ktoś może instrukcje w pdf ? Dzięki za pomoc Pozdrawiam
  4. Witam, jestem już po kilku wizytacjach firm zajmujących się montażem rolet zewnętrznych. Propozycja jaka została mi przedstawiona to głównie montaż szyn i skrzynki na elewacji budynku. Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens, ponieważ tak naprawdę kotwy będą odsunięte od budynku o wartę styropianu. Z biegiem czasu między murem a prowadnicami może zacząć się robić luzy, które będą dodatkowo obciążać kotwy przenosząc naprężenia na budynek. Niestety jest to stare budownictwo bo z przed 1920r. Nie znam się na tym - ale nie lepszym rozwiązaniem będzie wycięcie warstwy styropianu na tyle żeby zakotwić prowadnice bezpośrednio do budynku. Dodatkowo co z skrzynką. Problemem mogą być drzwi (klamka w przypadku kotwienia bezpośrednio do budynku) które kiedyś były wejściem do sklepu teraz są raz za czas używane przez nas do wniesienia większych elementów. Wymiary okna 1410x2000[mm], drzwi 1020x2400[mm]. Zerknijcie proszę na zdjęcia poglądowe. Liczę na pomocne opinie w tym temacie. Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam .
  5. Ze względu na to że można tylko 5 dodaje jeszcze jeden post dla kolejnych zdjęć. Może to pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.
  6. Jeśli chodzi o eksploatacje zbiornika dolnego to odczyty temperatury spisuje jak już nikt nie używa wody - a temperatury niestety na nim są zbyt duże jeśli chodzi o zbiornik. Podczas sezonu zimowego wiadomo nie odczuwam tego ponieważ piec pracuje cały czas. Ale już wprowadziłem wygaszanie i jestem na etapie czyszczenia wszystkiego i znowu pojawia się ten sam problem. Mogę nawet przypuszczać że przez tą sytuacje ilość węgla potrzebnego na podgrzanie zbiorników wzrasta znacznie. Wracając do odpowiedzi: - pompy cyrkulacji są wyłączone w zbiorniku górnym i dolnym (na dolnym spadek po nocy znacznie temperatury), - zbiornik dolny : woda zakręcona za zbiornikiem oraz wyłączona pompa cyrkulacyjna - po odkręceniu ciepłej dalej się leje, - zbiornik górny : woda zakręcona za zbiornikiem oraz wyłączona pompa cyrkulacyjna - po odkręceniu ciepłej nic się nie leje, - pompa ogrzewania zbiornika - nie wiem muszę sprawdzić, - czy zawór zwrotny może mieć wpływ na cofanie się zimnej wody? Zamieszczam schemat który naszkicowałem być może coś więcej wyjaśni - nie uwzględniałem żadnych urządzeń na instalacji. Zaraz zamieszczę jeszcze fotki - przepraszam za bałagan ale nie zdążyłem ogarnąć po sezonie grzewczym - a mam trochę do poprawek jeszcze. Zdjęcia kotłowni:
  7. Witam, Od samego początku użytkowania domu mamy problem z ciepłą wodą.Prawdopodobnie podczas instalacji do obiegu z ciepłą wodą "fachowcy" wpieli przez przypadek również zimną wodę (kanalizacja, podłogówka?).Testy jakie przeprowadziłem to zakręcenie dopływu ciepłej wody i odkręcenie kurków z ciepłą wodą.Ku mojemu zdziwieniu skoro doplyw jest odcięty to nie powinna się lać woda a tutaj strumienie zimnej.Mam przez to znaczne spadki temperatury wody w zbiorniku o ponad kilkanascie stopni za noc-gdzie drugi zbiornik odpowiedzialny za górne pomieszczenia takich dużych spadków nie posiada - kilka stopni za noc. Teraz w czym rzecz cała dokumentacja zdjęciowa poszła do kosza z uszkodzonym dyskiem. Czy są metody lokalizacji takiej usterki (firmy zajmujące się takimi problemami, kamery cctv,termowizja nie wiem). Nie chciał bym rozkopywac wszystkich przyłączy. Z góry dziękuję za porady w rozwiązaniu mojego problemu. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...