Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AndrzejKuc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez AndrzejKuc

  1. AndrzejKuc

    Płatew nad jętkami

    To jaka jest więc rola tej płatwi, skoro ona tylko leży luźno i nic się na niej nie opiera? W jaki sposób belka na którą nic nie napiera ma przenosić obciążenia?
  2. AndrzejKuc

    Płatew nad jętkami

    Orientuje się ktoś co w przypadku płatwi?
  3. AndrzejKuc

    Płatew nad jętkami

    W takim razie jak powinno wyglądać połączanie jętek z krokwiami? Dwie śruby fi8? A co w wypadku tej płatwi? Czy powinna tylko leżeć na jętkach, czy mieć wykonane zaciosy? Podwójne jętki coś dadzą, czy bardziej zaszkodzą?
  4. Witam, Właśnie majstry kończą stawiać dach krokwiowo-jętkowy, prawie identyczny jak ten na zdjęciu. Znajomy który jest cieślą i obejrzał dach, stwierdził, że popełniono dwa błędy. 1. Pierwszy z nich polega na tym, że płatew leży na krokwiach luźno i nie spełnia swojej funkcji. Według znajomego w płatwi powinny być wycięte wpusty, zacios na szerokość jętki, oraz głębokie na ok. 4cm, po to aby jętki były sztywno spięte. Które rozwiązanie jest prawidłowe? Płatew, bez z zaciosami czy bez? 2. Kolejny to łączenie jętek z krokwiami, wedle znajomego cieśli wystarczy jedna śruba fi10, oraz 6 gwoździ pierścieniowych. U mnie wykonano to z dwóch śrub fi 16, a znajomy twierdzi, że tak duże otwory na śruby, same z siebie osłabiają konstrukcje. Które z rozwiązań jest prawdziwe? Proszę o szybką pomoc i dziękuje za wszelkie rady.
  5. Mam ten sam dylemat. Nie zastanawiałeś się nad innymi modelami dachówki, np Koramica, Ratio od Creatona itd? Dlaczego akurat Tondach?
  6. Panie Andrzeju a z Pańskiego doświadczenia, to ... 1. Jak szybko na takiej dachówce pojawią się odpryski angoby? 2. Czy dachówka zachowa swój pierwotny wygląd przez powiedzmy 20 lat, zakładając, że będzie czyszczona odpowiednimi środkami? 3. Oraz czy zakładany czarny kolor dachówki z biegiem czasu nie zblaknie, bądź zmatowieje? 4. Czy istnieją jakieś środki konserwujące powłokę?
  7. Czy ktoś pomoże? Do końca tygodnia muszę się zdecydować. Proszę nawet o domysły.
  8. Witam, Czy wieloletni posiadacze dachu z dachówką angobowaną, bądź glazurowaną mogą wskazać jakieś zalety bądź wady jednej z nich? Jestem na etapie wyboru pokrycia, zastanawiam się nad marsylką od Koramica, bądź marysylką od Creatona, model Ratio, obie w wersji z czarną powłoką... Koramic angoba szlachetna, Creaton glazura. Cena ich jest podobna. Podobno glazury są droższe od angoby, ale chyba nie w tym wypadku. Czy możecie mi doradzić na jaki model się zdecydować? Dachówki mają taką samą fakturę i podobne gabaryty, ale co z tą nieszczęsną powłoką? A ponadto jeżeli zamierzam dbać o dachówkę, myjąc ją od czasu do czasu Karchrem, to czy po kilku latach warstwa wierzchnia dachówki nie będzie się łuszczyć lub coś w tym stylu? Czy glazurowanej dachówki mech się nie czepia?
  9. Witam Wszystkich! Jestem na etapie konstrukcji dachu. Wiele na tym forum mówi się o zastosowaniu płyt OSB do deskowania dachu, zamiast tradycyjnych desek, dla tego chciałbym zadać kilka nurtujących mnie pytań. Czy płyta OSB, bądź MFP ma jakieś zalety poza oczywiście szybkością montażu i jak jest z żywotnością płyt wiórowych? Czy dorównają deską? Poza tym, czy przy kącie dachu 40 stopni, da się opłytować taki dach bez jakiś szczególnych zabezpieczeń? Czy nie będzie to za specjalnie uciążliwe? Dziękuje serdecznie za potencjalne wskazówki, szczególnie od Pana Andrzeja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...