Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leszekwolski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana leszekwolski w dniu 3 Listopada 2021

Użytkownicy przyznają leszekwolski punkty reputacji!

O leszekwolski

  • Urodziny 27.12.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnowskie Góry
  • Kod pocztowy
    42-600
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

leszekwolski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

13

Reputacja

  1. Ja dostrzegam natomiast dwa argumenty, który dla mnie i kilku klientów były przekonujące by wszystko jednak umieścić w rozdzielnicy. Po 1 chodzi o pstrykanie przekaźników. Gdy rozdzielenia z nimi wszystkimi jest w osobnym pomieszczeniu to zazwyczaj nie słychać ich zmiany stanu. Z modułami dopuszkowymi bywa różnie. Po 2 pełna gwiazda 230V daje również taką zaletę, że zawsze jeden początek obwodu mam przy lampie/rolecie/gnieździe itp a drugi w rozdzielnicy. Ewentualną usterkę jest dzięki temu bardzo łatwo zlokalizować i usunąć. Ale jak już zostało wspomniane - każdy ma swoje ulubione metody.
  2. Nie chcę się wypowiadać nie posiadając doświadczenia w pracy z Raspberry, ale słowo "da się" są tu dość kluczowe. Wszyscy moi klienci oczekują by ich ID była zawsze sprawna i by wszystkie ich wymagania były zawsze spełnione, a nie tylko czasem i niektóre.
  3. Skoro masz obydwie wyceny to porównaj je bardziej dokładnie. Może ta droższa zawiera coś czego tańsza nie posiada. Strzelam np. określony dokładnie rodzaj okablowania, wliczone wyłączniki i gniazdka, rozdzielnię wraz z zabezpieczeniami itp. Piszę to, ponieważ z boku trochę wygląda to na: "Firma A jest cacy bo jest tańsza!" Jeśli się mylę to bez urazy!
  4. Po co móc sterować gniazdami ? Przykład może trochę śmieszny, ale na pewno przydatny: Jeden z naszych klientów ma dwójkę bardzo niesfornych synów. Jak to dzieci w wieku szkolnym, wracają często do domu przed powrotem rodziców. Podczas gdy rodziców nie było, dzieciaki miały przysłowiowy "hajlajf" w kwestii np. nieograniczonego oglądania TV. Dzięki systemowi inteligentnego domu Rodzice są zdalnie informowani o fakcie, że dzieciaki wróciły do domu i zamiast zająć się lekcjami, hasają w salonie przed TV. Można im go zdalnie wyłączyć czy zabezpieczyć hasłem by zmusić ich do odrobienia zadania domowego. Brutalne, ale po ostatniej rozmowie z klientem wiem, że bardzo skuteczne Kolejny przykład już częściej spotykany: Tworzymy nastrój/scenę w sali kinowej. Chcemy ustawić odpowiednie oświetlenie,zamknąć rolety, włączyć system audio, TV, projektor i Bóg wie co jeszcze. Skoro zazwyczaj użytkownicy nie korzystają z tego pomieszczenia do oglądania TV, to po co za każdym razem chodzić i klikać 10 różnych włączników na każdym urządzeniu osobno by zaoszczędzić prąd? Jeden przycisk i włącza/wyłącza się zasilanie każdego sprzętu.
  5. Nocne-pod mocną miejską latarnią. W ciągu dnia- oświetlone naturalnie miejsce.
  6. Tak jak napisał mój przedmówca. Nie pakuj się w system radiowy! A jeśli już koniecznie chcesz to przynajmniej nie w tą firmę. Inne systemy posiadają na pewno lepszy stosunek cena/możliwości.
  7. Z jakiej części Polski jesteś? Możesz napisać PW wtedy podam namiary na kogoś z okolicy zajmującego się przewodowy mi systemami z Twojej okolicy.
  8. nie bardzo rozumiem jak to planujesz połączyć jednocześnie ze sterownikiem PLC i KNX ? nie wiedziałem że tak się w ogóle da ... jeśli coś mylę to proszę rozwiń myśl
  9. +1 Na początek mniejsza funkcjonalność ale okablowanie przyszłościowo przemyślane. Rozbudować rozdzielnie można zawsze. Ja jestem zwolennikiem systemów przewodowych z powodu ich niezawodności, a z własnego doświadczenia wiem, że jeśli wszystko znajduje się ostatecznie w rozdzielni to łatwiej o wszelkie późniejsze zmiany i rozbudowy.
  10. Jak będą wyglądały systemy za dziesięć lat tego nie wiem. Na dzień dzisiejszy najłatwiej jest stworzyć instalację w topologii gwiazdy: - wszystkie obwody elektryczne, którymi chcesz docelowo sterować, takie jak lampy, rolety, gniazda sprawdzasz do rozdzielni - wszystkie wyłączniki również sprawdzasz do rozdzielni - pomiędzy miejscami gdzie będą panele dotykowe prowadzisz zapętloną magistralę np skrętkę lub od każdego miejsca z panelem do rozdzielni i w rozdzielni je crosujesz To tak w skrócie, jeśli ma to być docelowo system przewodowy. W kwestii systemów bezprzewodowych niech wypowie się np ktoś z Grentona Zastanawiam się tylko czy w przypadku kiedy to ma być póki co zwykła instalacja takie coś ma sens. Żeby taka instalacja póki co działała pociągniesz ogromne ilości później niepotrzebnego, a narazie koniecznego, standardowego okablowania np do wyłączników. Czy to jest finansowo dobre rozwiązanie? Sam sobie odpowiedz.... przelicz budżet może znajdzie się $ na podstawowy funkcjonalnie system a z pociagnietym okablowaniem w przyszłości zawsze będziesz mógł go systematycznie w przyszłości rozbudowywać o kolejne funkcjonalności
  11. Ja posiadam w domu system firmy Teletask. W miejscach gdzie nie ma potrzeby mierzyć temperatury zainstalowałem wyłączniki dzwonkowe. System reaguje na zwarcie na wejściu. Rozpoznaje krótkie, długie, wielokrotne i ciągłe naciśnięcie przycisku. System Teletask oparty jest na magistrali więc przyciski dotykowe (panele AURUS) podłączone są do tej magistrali. Wszystkie mierzą temperaturę, a niektóre poziom oświetlenia i reagują na ruch. Dostępne są panele jedno, dwu, cztero, ośmio itd przyciskowe. I one tak samo reagują na krótkie, długie, ciągłe i wielokrotne naciśnięcie. Użytkownik sam decyduje czy naciśnięcie któregokolwiek z przycisków realizuje tylko prostą funkcję taką jak zapalenie światła, podniesienie rolety itp czy może całą scenę, która jest połączeniem światła, rolet, urządzeń, ogrzewania itp. Pełna dowolność
  12. Z ciekawości czy ktoś kwestie wideodomofonu rozwiązywał jako połączenie domofonu i kamery IP. Jestem niestety zmuszony wykonać tak jedną instalację i zastanawiam się nad wyborem kamery. Klient wybrał sobie domofon z firmy urmet i teraz muszę do tego dobrać kamerę IP. Będzie ona zamontowana na metalowym słupku bezpośrednio nad domofonem lub na kolejnym słupku z furtki (1m od domofonu). Czy sugerujecie jakąs mikrokamerę typu Pinhole czy może lepiej coś tubowego na słupek?
  13. Czy tylko ja z kilometra wyczuwam autoreklamę ? Za każdym razem gdy widzę takie wypowiedzi zastanawiam się skąd Ci ludzie biorą czas na przeszukiwanie forum kilka miesięcy wstecz.
  14. Ja natomiast miałem styczność z produktami firm 2N konkretnie model helios oraz Urmet. 2N to kompletny i bezproblemowy wideodomofon. Obsługuje SIP, mjpeg itp ale w związku z tym cenę też ma odpowiednio wyższa. Do inteligentnych do8mow jak znalazł. Fajnie wypada również z tytułu swojej modułowści - można w każdej chwili dokupić np czytnik rfid czy szyfrator i działa pług&play. Urmet ma wiele ciekawych rozwiązań i kilka z nich montowaliśmy np micra . Najlepiej zadzwonić na ich infolinię i określić swoje potrzeby a oni dobiorą coś odpowiedniego i całkiem fajnego cenowo.
  15. O ile elewacja nie jest jeszcze całkowicie gotowa to polecam produkt pst 60 firmy simet. U mnie posłużył zarówno do montażu lamp, wyłączników i gniazd na elewacji. Inne firmy też mają podobne rozwiązania i na pewno znajdziesz je na tym forum, w tej kategorii lub w elewacjach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...