Gontowy
Użytkownicy-
Liczba zawartości
320 -
Rejestracja
O Gontowy
- Urodziny 01.01.1977
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Warszawa
-
Kod pocztowy
00-844
-
Województwo
mazowieckie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Gontowy's Achievements
STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)
15
Reputacja
-
Jak to szopa, z pewnością nie ma zrobionych specjalnych zabiegów co do wentylacji. W deszczu membrana zostaje drastycznie schłodzoną deszczówką, w szparach do niej dociera wilgotne rozgrzane dziennym upałem powietrze, no to się skrapla. Po dojściu właściwego pokrycia, tej płyty falistej, to zjawisko będzie już występowało na spodzie płyty i membrana te skropliny będzie łapała, jak być powinno...
-
Normalnie membrana dachowa paroprzepuszczalna ma 3 warstwy, z których ta środkowa jest najważniejsza, zapewnia jednokierunkowe przepuszczanie. Jak nie widać wyraźnych dziur, to od spodu nic nie będzie się działo na przetarciach tej dolnej warstwy. Naklejenie taśmy wręcz może pogorszyć, w tych miejscach zrobisz punkty do skraplania się pary, nie przepuszczające wilgoci. PS zasadniczo jestem przeciwnikiem membran... co to za materiał budowlany, który nie wytrzymał procederu układania?!
-
Pan Andrzej się udziela... Postoje tu forumowo obok, poczytam ..
-
Desperat... ,
-
Wspieram opinię Pana Andrzeja.
-
Niby jak?! Masz/mamy papę wierzchnią grubą faktycznie 5 mm, nie jest ważne czy zgrzewasz w 2 podejścia (zakłady odrębnie), to tylko rozkłada grubość zakładu 2 warstw papy na powiedzmy 15 a nie 8 nominalnych cm poprzek spływu wody, pogrubienie zakładu i tak swe 5 mm ma, jak spadek jest 3% (3 cm na 1 m klinów). Normalnie fachowcy rolki papy układają/zgrzewają względem spadków (lub ich braku) na dachu. Niektórzy producenci pap nawet dorastają do wytycznych w tej sprawie...
-
2 posty wstecz Pan, Panie Andrzeju, wytykał mi brak fachowych wytycznych co do spadków dachu płaskiego OGÓLNIE. Ja niby nawet 'zagałopowałem się...' walcząc z Pana błędną tezą ws Dachu Płaskiego!!! Teraz coś się zmienia? Wzywam o publiczne 'sorry, się pomyliłem'!!!
-
Żwir to jednak grube 4 cm/m2, takie tam 80...100 kg/m2 obciążenia które zwiększą nie do poznania koszty konstrukcji z racji nośności dachu... słabe.
- 184 odpowiedzi
-
- dach
- dach płaski
-
(i 14 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Papa dobrze się sprawdza vs membrany dachowe PCV/EPDM/TPO (nie mylić z membranami dachu skośnego paroizolacyjnymi paroprzepuszczalnymi) a) gdzie powierzchnia oraz układ dachu są bardziej 'skomplikowane' (mniejsza powierzchnia z dużą ilością 'obróbek': kominy, parapety itp.). Papowy dach wymaga to wszystko z wykonane z papy, do folii dokupujemy akcesoria np. narożniki, kleje, blachy specjalne kilka EUR za szt. b) + do poprzedniego punktu, bo membrany wymagają 'fachowcy w białych rękawiczkach', docięcia oraz wykonawstwo sporo kosztuje: c) jak jest potrzebny 'dach na pokolenia', ponieważ folie dachowe są produkowane na granicach wytrzymałości chemicznych składników (ulepszaczy do PCV np.), w czasie kiedy papy modyfikowane SBS spokojnie trwają ponad 35 lat w ostrych warunkach klimatycznych.
- 184 odpowiedzi
-
- dach
- dach płaski
-
(i 14 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Będę głosem kontra. Papy w Polsce są pod dużą presją ceny-konkurencji. Na całym rynku jest ponad 40 marek/producentów z podobnymi parametrami,, górą ten co wprowadzi produkt z większymi oszczędnościami żeby wg dokumentów było to same.
- 184 odpowiedzi
-
- dach
- dach płaski
-
(i 14 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Żwir na dachu płaskim wykorzystują przy systemie 'balastowym', najczęściej wybieranym jak budynek będzie miał strop dużej nośności już konstrukcyjnie (np. biurowiec z żelbetu), warstwa żwiru jest dość ładna, chroni dach od przypadkowego ognia w temacie PPoŻ w pobliżu wyższych budynków, chroni warstwę izolacji przeciwwodnej dachu (papa, folia PCV/EPDM/TPO) od złośliwego UV promieni słonecznych.
- 184 odpowiedzi
-
- dach
- dach płaski
-
(i 14 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie lekceważyłbym ocieplenia od gruntu, poniekąd 15-25% strat ciepła w zależności od bryły domu (wysokość do powierzchni itp.). Niby tego gruntu 100 m2 ale pojemność termiczna jest spora, a +5 przez grunt pod ławami się dobiera...
- 16 odpowiedzi
-
- eps
- gruntoterm
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak jest, na połaci można bez podkładowej warstwy, jednak przy kalenicy i na brzegach jest obowiązkowy, plus dodatkowe uszczelnienie. Co do gwoździ ma pan rację 100%!