Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chris1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez chris1

  1. Witam buforowiczów Mam okazję kupić w dobrych pieniądzach takie oto urządzenie COMPACT P http://serwer1634207.home.pl/kreator2/data/documents/M131PL_Compact-P_Dane=2B_techniczne=20L.pdf I zastanawiam się czy da radę to ożenić z buforem tak aby podgrzewać w nim wodę?
  2. Witam, Czy w instalacji wykonanej według tego rysunku przy założeniu że naczynie wzbiorcze (ocieplone!) jest na nieogrzewanym poddaszu Na zewnątrz temperatury -15, -20 W buforze jako źródło ciepła włączone są grzałki Czy podczas dłuższej nieobecności mieszkańców powiedzmy dwa tygodnie Naczynie nie zamarznie?
  3. Podłogowe będzie wg. projektu. Jedynie zmienię rurę 16 na 18 (dziękuję adam_mk). A pytam, jak sterować dodatkowymi grzejnikami przyjmując, że w garażu będzie rekuperator i przyłącze z sieci wodociągowej i rozdzielacz na zewnętrzne punkty wody. Kotłownia tymczasowo brak kotła zobaczymy co czas pokaże. Źródłem ciepła na początku będzie to http://www.iwonapellets.pl/produkt/98/glowna-produkcja-kominkow-na-pellet-kominki-na-pellet-i-drewno-hybrydowe-materialy-budowlane-wklady-aqua-art-metalowe-elektronarzedzia-elektryka-louis-aqua-15-kw-nowosc-automatyczne-czyszczenie.html albo to http://www.iwonapellets.pl/produkt/195/glowna-produkcja-kominkow-na-pellet-kominki-na-pellet-i-drewno-hybrydowe-materialy-budowlane-wklady-aqua-art-metalowe-elektronarzedzia-elektryka-alex-aqua-15-kw-automatyczne-czyszczenie.html Wszystko zależy czy żonka da się przekonać, że z mniejszą szybą jest ładniejszy. Plus grzałki. Oczywiście w buforku przyłącza do kotła i pod pompę ciepła będą czekać cierpliwie. Dlatego grzejnik w kotłowni (koszt pociągnięcia rurki podczas budowy, niewielki). Pralnia jak widać na projekcie niema swojego obwodu tylko zależna jest od innych a obliczone jest że pobiera potrzebne ciepło właśnie z tych innych (taka sytuacja- kociołek w salonie pracuje, nagrzewa pomieszczenia w strefie otwartej. Ponad połowa obwodów jest zamknięta, chcąc podnieść temperaturę w pralni załącza się grzejnik (drabinka). Łazienki- drabinki do suszenia ręczników i okres przejściowy, bo jakoś tak chłodno:D. No bo w buforku ciepełko cały rok przecież jest:)
  4. Zastanowię się nad tym:rotfl:
  5. Tylko wtedy pompka musiała by mieć by-pass i chodzić non-stop. tak?
  6. Pisząc jedną pompką wszystko by poszło miałem na myśli tylko grzejniki. Ale to i tak o dwie mniej:)
  7. A tak by się dało. Jedną pompką wszystko by poszło. Tylko czy ten, wyłącznik czasowy da się podpiąć pod liatwe zamiast regulatora pokojowego?
  8. To już dwie pompki, do tego trzecia od garażu, no i dwie od podłogowego i jeszcze kocioł =6 Buforek nie zacznie się kręcić
  9. Czyli 7, 16, 9, 11 jedna pompka z tym, że 11 bedzie zależna od temperatury w 9. Tak? A co bedzie odpowiedzialne za prace pompki?
  10. Poniżej mój przypadek. Pomieszczenia: 7,16-drabinka wyłącznik czasowy 9,11,12-regulator pokojowy Jak mam to rozwiązać żeby było DOBRZE? Może SPYCHACZ:D Temat: Cyrkulacja CWU - Wór bez dna?
  11. ,,Pompki sterowane termostatami w pokojach, dają Ci pełną swobodę w regulowaniu temperatury tych pomieszczeń bez względu na działanie reszty ogrzewania'' Grzejniki sztuk 5 (3x termostat pokojowy, 2x włącznik/wyłącznik czasowy) + 5x pompka? Nie będzie burzy w buforku jak wszystkie akurat będą załączone a jeszcze 1x lub 2 od podłogowego i jedna od kociołka??? A może dało by radę sterować tym, takim zestawem (albo podobnym) Do tego to http://sklepsimon.pl/produkt,simon-54-premium,dwc10p-01-11-lacznik-z-opoznieniem-wylaczenia-z-przekaznikiem,kolor-bialy,263 I tu pytanie czy można to podłączyć zamiast regulatorów do listwy?
  12. ,,MOŻNA dla lepszej cyrkulacji spychacz tam wpuścić i zrobić ten dom jeszcze raz." Zdarza się, ze nachodzą mnie takie myśli! Ale to ten pierwszy:-) z drugim będzie LEPIEJ. Bo będzie tylko ten PIERWSZY
  13. A można lepiej?
  14. Rozumiem że ten schemacik jest prawidłowy:yes:, czy nie:no:?
  15. Nie posiadam jeszcze rozdzielaczy także ciężko mi to sprawdzić. A na stronie kan-therm brak jakiejkolwiek informacji o skali przepływu (np. od 0,5 do 3 litr/min)
  16. Witam, mam pytanie dotyczące rozdzielacza Kan-therm 75120 A. Nie mogę nigdzie znaleźć skali przepływu przepływomierzy (OD-DO)
  17. DZIĘKI mac_612 za schemacik:D
  18. Czytam to któryś raz i nie bardzo rozumiem o co chodzi, jakiś schemacik można prosić? A tak jest źle? No tego też jakoś nie mogę sobie wyobrazić. Rysunek bardziej do mnie przemawia:confused:
  19. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem przeróbkę układu nilsana. W sprawie kominka to rozumiem że to jest kocioł. Tylko w moim przypadku kominek oddalony od bufora ok.15m i rury pójdą jakieś 15 cm pod posadzką, jeśli zastosuje przerobiony układ nilsana będzie to działać prawidłowo? Grzejniki i podłogowe myślałem żeby tak , oczywiście głowice termostatyczne na grzejnikach.
  20. Chodzi mi o połączenie kominka hybrydowego, kotła ds i bufor. Układ otwarty, naczynie wzbiorcze na nie ocieplonym strychu (wspólne dla kotła i kominka). Kocioł według schematu nilsana? a co z kominkiem? Może dodam, że przeczytałem chyba wszystko co znalazłem na temat bufora i możliwości połączenia z różnymi rodzajami źródeł ciepła. I tu jest problem było tego tak dużo, że nic już z tego nie wiem. Rozmawiałem z czterema firmami i tylko z jednej firmy gość się zainteresował tematem. Jeśli chodzi o dom to wykonane zostało OZC 8kw +cwu?, projekt ogrzewania podłogowego ok. 280m2 do tego będą 3 drabinki i 2 grzejnik. Da się coś wymyślić? Nie wiem jak wstawić bardziej wyraźny rysunek. Kominek 15 kw z czego 10 na płaszcz wodny (dane producenta), bufor 2000L kocioł ds. Co myślicie o takim zestawie?
  21. Witam, Przepraszam jak coś nie tak zrobię to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum. Mam problem ze znalezieniem fachowca do połączenia tego... w całość. Potrzebny schemat albo fachowiec:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...